Skocz do zawartości
tokarex pontony

KIEDY MOZNA SIE WYBRAC NA DORSZA


wisla

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę jechać z tatą na dorsze do ustki albo łeby. Ale mam mały problem jade poraz pierwszy i wiem ze moge zapłacić frycowe ale jednak chcę. NAPISZCIE!! KIEDY NAJLEPIEJ WYBRAĆ SIE NA DORSZA ?

Ja planuje wybrac sie pod koniec marca lub sam poczatek kwietnia napiszcie czy warto i moze polecicie mi jakiś inny termin. sprzet bedzie wypożyczony z kutra ale pilkery robie sam i czesc kupuje ja robie pilkery z preta o szczsciokątnej budowie oczywiscie jest on chromowany ale końcówki htóre ścinam to już nie i lakieruje je na żółto pomarańczowo biało i czerwono ważą od 70g do 220g bo napewno tak jest taniej i maja identyczny kształt ja te w sklepach. PRosze kolegów o pomoc............... :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
Gość Dwie_sety

Kutry wędkarskie na dorsze pływają cały rok.

Najlepiej poszukać w prasie wędkarskiej lub internecie telefonów do szyprów w interesujących cię miejscowościach i od nich bezpośrednio uzyskać informacje.

Kuter musi mieć pewną ilość wędkarzy na pokładzie, żeby opłacało mu się płynąć.

Warto poszukać większego kutra z kabiną dla wędkarzy, żeby było gdzie sie schronić i ogrzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dwie_sety

Najlepiej pojechać dwa razy :D:D:D:D

Nie ma konkretnych reguł wszystko zależy od szypra i pogody.

Znawcy tematu twierdzą, że najlepszy jest luty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno właśnie zaczyna się najlepszy okres, sam niestety jeszcze na dorszach nie byłem ale mój chrzesny jeździ na dorsze przynajmniej raz w miesiącu i to właśnie on powiedział że teraz zaczyna się najlepsza pora na dorsza :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Moje informacje od starych dorszarzy są takie: wrzesień, październik, listopad, grudzień a nawet styczeń. Problem tylko żeby temperatura powietza była wyraźnie dodatnia, bo inaczej żyłka i cały sprzęt do łowienia zamarza co praktycznie uniemożliwia łowienie. Tradycyjnie wiosną i latem nie ma dobrych wyników, do tego stopnia że kolejne rejsy wracają z zerowym połowem. W tym roku podobno była totalna klapa bo w takie upały ryby praktycznie zaprzestały żerowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

ja byłem w minioną niedziele w Darłówku na m/y Skarp. Pogoda była super (jak na pażdziernik) ryba z początku dnia też nieżle brała lecz czym dalej i później tym żadziej. To był mój 2 raz na skarpie i każdemu moge go polecić. obsługa super, kuter super, i gulaszowa że palce lizać. jedyny mankament jaki ostatnio wystąpił to niejasność w zapisach, przez co troche było za dużo wędkarzy. Ale ogólnie polecam. Szczególne uznanie dla Rafała (pseudo Kamień)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

witam też ostatnio byłem na skarpie,wynajeliśmy cały kuter z zakładu,byliśmy 28 listopada pogoda w miare ale wyniki niezbyt imponujące najwiecej 11 sztuk,srednio po 5-6 sztuk,ale kuter ok. polecam wszystkim dorszarzom.Miła obsługa i doradztwo,takich jednostek powinno być wiecej,pozdrawiam nara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.