Skocz do zawartości
tokarex pontony

jakie pilkery i przywieszki


wisla

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 84
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

gdzie duże okazy to narmalka
Jak na duże okazy to trzeba się dogadać żeby szyper płynął na większe głąbokości a najlepiej na wraki. Tyle ża na wrakach jak nie ryba to zaczep - więc dobrze mieć duuużo pilkierów no i napewno powyżej 200g bo głębokości powinny być około 60 - 70m. Najlepiej kotwice połączyć z pilkerami "inteligentnym" łącznikiem - który się rozegnie i w ten sposób nie straci się pilkera.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie głąbokości sa oczywiście na Bałtyku ;) Co do kutra to ja pływałem na North Star i wiem że latem jak było kiepsko z rybami to właśnie kapitan pływał na głębokie wody i na wraki i tam brały ładne sztuki. Na taki rejs musisz mieć paszport bo przed wypłynięciem w porcie jest odprawa graniczna, bo to się już wypływa poza wody terytorialne PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pływałeś Nordstarem tak daleko od brzegu to ile to kosztowało czasu i pieniędzy?

pyta Macias (nowy użytkownik)

Ja North Star-em pływałem w październiku na max. 40m ale rozmawiałem z załogą jak również można to przeczytać na stronach North Star-a w Internecie. Na głąbokie wody pływali latem gdy na płytkich kompletnie nie było ryby. Dlatego napisałem w jednym z wcześniejszych postów że trzeba się umówić z kapitanem albo z organizatorem rejsu na takie wypłynięcie na dalsze wody. Trudno mi powiedzieć ile droższe to będzie ale takie rejsy generalnie nie są drogie - więc ile by to nie było... :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi powiedzieć ile droższe to będzie ale takie rejsy generalnie nie są drogie - więc ile by to nie było...

Z tego co mówili mi wędkarze korzystający z takich dłuższych rejsów to było zdaje się "po dychu" od głowy za każdą dodatkową godzinę- a pływali w sumie 12 godzin zamiast 8. Ale jak mówię informacja z drugiej ręki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozmawiałem z jednym z wędkarzy w czasie niedzielnych (22.X) połowów na Skarpie łowił on z innymi wędkarzami dzień wcześniej na 40 - tu metrach i złowili wszystcy pare rybek. My łowiąc w niedziele na 15 do 20 metrów trochę połowiliśmy, może nie wielkich ale każdy złowił tyle ile trzeba. Jeden z kolegów z mojej ekipy chwycił nawet srebnego pstrąga takiego na ok 2 kilo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuje z kolegami (razem 7 osóB) pod koniec listopada albo dopiero w grudniu kolejny rejs, ale nie wiem jeszcze gdzie pojade. Jak dostane cynk że ryba bierze na płyciznach darłowskich to pojedziemy własnie tam. Druga opcja to Łeba albo Władek. Tak więc gdzie popłyniemy niewiadomo jeszcze ale popłyniemy napewno bo jak wiadomo, gdy ktoś zachoruje na dorsze to nie ma dla niego antidotum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

witam,byłem z 10 razy na dorszach,przeważnie jade do Darłówka na kuter Skarp,byłem też 4 razy na głępszych wodach w okolicy Władysławowa i Helu.Moje spostrzeżenia co do pilkerów to przekonałem się że najlepsze są pilkery typu parasolka,są one lepsze od zwykłych pilkerów ponieważ inaczej zachowują sie przy dnie,też sprawdzają sie pilkery fluoryzowane,na głępsze wody i pochmurne dni,żyłka 0,40 wystarczy,chyba że ktoś ma plecionke.połowy to przeważnie takie ok. 1 kg. ale zdażają sie wiekrze sztuki takie po 8 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje spostrzeżenia co do pilkerów to przekonałem się że najlepsze są pilkery typu parasolka,są one lepsze od zwykłych pilkerów
Co prawda za wcześnie żebym mógł powiedziec że też to zauważyłem (mógł bym powiedziec że "coś ... tak ... jakby....") ale tego typu opinie do zatwardziałych dorszarzy też słyszałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Jak pływałeś Nordstarem tak daleko od brzegu to ile to kosztowało czasu i pieniędzy?

Na głąbokie wody pływali latem gdy na płytkich kompletnie nie było ryby. :roll:

Tutaj chciałbym wtrącić swoje 3 grosze otórz latem przy brzegu ryby jest opór (prawie nikt o tym nie wie)ryby wtedy żerują na wszelkim robactwie a w szczególności na swoim narybku który podchodzi pod brzeg do cieplejszej wody w której aż się roi od drobnoustrojów .Dorsze wtedy żerują w 90% w toni i nie interesuje go duży pokarm a pilkerem to wtedy można sobie plecy podrapać .My używamy wtedy lekkiego spiningu(40-50g) i 30g główke najlepiej z miodowym pieprzowym twisterem mans (ogonek młotkowany) no i spiningujemy w połowie wody nawet na 3-7 metrach .A jak ktoś chce koniecznie ciężej łowić to rewelacją jest ściągnąć z pilkera kotwice i zamontować w to miejsce kawałek plecionki z główką .Zestaw ten można wlec z dryfem po lub przy dnie Ten drugi sposób proponuje przy połowach z kutra gdyż tego pierwszego na kutrze się nie da potrzebna jest mała łódka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

O jakiej wadze powinien być piker na morze Bałtyckie. Wiele osób mów ze piker powinien mieć masę powyżej 200g, ale moim zdaniem to troszkę za ciężki czy by nie wystarczył 180g albo 130g??I czy lepiej kupować parasolki czy piker w kształcie rybki???I czy kolor ma jakieś znaczenie na ilość brań??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18maciek, podobny temat zalożyłes już i został zaraz zamknięty wtedy napisałem Ci

18maciek, użyj funkcji 'szukaj' na forum - zaraz Ci ktoś walnie ostrzeżenie bo takich tematów (w tym o Darłówku) było na forum już mnustwo:

masz tu

http://haczyk.pl/forum/viewtopic.php?p=6388#6388

i tu

http://haczyk.pl/forum/viewtopic.php?p=16745#16745

i jeszcze więcej jest - wystarczy poszukać...

Czy przeczytałeś tematy pod wskazanymi linkami? Tam masa o tym była. Poza tym tak na marginesie to są P I L K E R Y

Naprawdę poczytaj te tematy bo tam o wszystkim było - jak łowić - jaki zestaw - jakie pilkery a także moja relacja i moje uwagi i obserwacje co do pilkerów i przywieszek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dobrze ci się wydaje! W sumie wagę pilkera dobiera się w zależności od głębokości i szybkości dryfu. Na płytkich łowiskach do 40 m łowię pilkerami o wadze 70-120 gram,max.150. Na głębszych łowiskach używam pilkerow od 120 do 250 gram. I to jest moim zdaniem maksymalna masa na Bałtyk. Do tego dochodzi jeszcze jednak odpowiednie dobranie sprzętu do głębokości i wielkości przynęt. Zasady są takie same jak w innych odmianach wędkarstwa spinningowego. Może być tak, że na płytkiej wodzie łowiąc zestawem z żyłką 0,60 mm nie będziesz czuł pilkera o wadze 200 gram, a w tym samym czasie inni będą łowili pilkerami 70 gramowymi, bo na zestawach mają nawinięte cienkie plecionki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Witajcie kochani.

Postanowilem zalozyc temat dotyczacy pilkerow i sposobow polowania na ryby przy ich pomocy.

Mysle ze temat jest szeroki...przeciez mozna kupic male pilkerki po 30g ktore chyba mozna uzyc np na szczuplego?

narazie zmykam na kurs jezykowy.....ale mam nadzieje ze temat sie rozwinie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile morskich wilków tyle sposobów na łapanie na pilkery....

A tak na serio ja jak łapałem na kutrze to łapałem w opadzie ale na 4 tępa

Tzn że opad standardowy ale podrywałem z 4 krótkimi przerwami :!: A jeżeli chodzi o pilkery na wodzie śródlądowej to tylko na myśl przychodzą mi boleniówki z ołowiu :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.