Skocz do zawartości
tokarex pontony

Proszę o ocene sprzętu - wyjazd do Szwecji


evo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Za miesiąc jadę na kilkudniowy wypad do Szwecji i jest to dla mnie debiut :)

Mało łowie na spining i potrzebuje porade odnośnie sprzętu.

Posiadam kij Dragon mystery impulse spin dł. 2,7 cw. 5-25 + kręcioł Shimano Exage 2500 FA z pojemnością szpuli: 0,20-240/ 0,25-160/ 0,30-110. Czy ten sprzęt nadaje się do łowienia większymi gumami 10-16cm , woblery 10-12cm + blachy gnom 3 itp. ?

No i czy wytrzyma jakąś większą rybke ? :) Kolejna kwestia to plecionka , czy żyłka ? Kołowrotek ma małą szpule więc co proponujecie ? Może zrobić dwie szpule jedną z żyłką drugą z plecionką ? jakie grubości żyłki i plecionki ? Łowić będziemy z łodzi.

Początkowo planowałem kupić nowy kij coś w stylu 10-40 + większy kołowrotek , ale byłby to sprzęt kupiony praktycznie tylko na jeden wyjazd. W ciągu roku łowie raczej białą rybe z gruntu + drobnice na spining bo nie mam w okolicy dobrego łowiska na szupaka. Ze względu na przelot samolotem mogę zabrać tylko dwie wędki. Planuje zabrać jeden spining + Feder. Proszę o waszę opinie odnośnie mojego sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
Posiadam kij Dragon mystery impulse spin dł. 2,7 cw. 5-25 + kręcioł Shimano Exage 2500 FA z pojemnością szpuli: 0,20-240/ 0,25-160/ 0,30-110. Czy ten sprzęt nadaje się do łowienia większymi gumami 10-16cm , woblery 10-12cm + blachy gnom 3 itp. ?
Stanowczo nie. Ten kijek średnio nadaje się na szczupaki z naszego podwórka a co dopiero na szwedzkie.

Stanowczo plecionka i to około 20 lb do tego dobre i długie stalowe przypony, kij do około 50 g i długości około 2 m max 2,4 m, plus kołowrotek wielkości 4000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Tez wybieram sie do Szwecji w sierpniu i rozgladam sie za sprzetem.

Myslalem o kijach:

Shimano Catana CX Spinning 240 MH 14-40g (lub 10 - 30g)

Shimano Nexave CX Spinning 240 MH o takim samym cw jak poprzednia.

Drugim moim kijem jaki zabieram jest delikatniejsza Catana 7-21g.

Lowic bede na przynety gumowe o dlugosic od 7-12cm na glowkach od 7 - 25g. Zastanawiam sie dlatego czy sklaniac sie ku wedce o cw do 30 czy 40g?

Co sadzicie o tych kijach, ktory polecacie? Moze macie inne propozycje o podobnym cw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również wybieram się do Szwecji, jezioro bardzo długie i głębokie, chodź przy brzegu jest ok 2-3 metry. Zastanawiam się nad kupnem kołowrotka Abu Garcia revo premier największy rozmiar, ale do tego potrzebuję wędki, która spełni moje oczekiwania : ).

Cena do wydania na wędkę do 500zl typowo do jigowania bo najlepiej mi się sprawdza, lecz chciałbym ją potem wykorzystać tutaj w Polsce na odrze jak i jeziorach różnej głębokości, dlatego prosiłbym o pomoc w doborze wędki, żebym mógł szybko zareagować na branie i zaciąć. główki na które używam główki to 5-10 gram mniejsze gumki, a cięższe to różnie ok 15-20 gram bo ciężko jest znaleźć dno bo jezioro ma aż 40 m głębokości na środku : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.