Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jezioro Stolsko


artone

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ...

Czy ktoś z was wędkował może na tym jeziorku ? Planuję się wybrać w weekend jednak wcześniej postanowiłem poznać wasze opinie. Najbardziej ciekawi mnie kwestia głębokości. W internecie wyczytałem ,że nie przekracza 3m a jak to wygląda w praktyce ? Z góry dziękuje za wszystkie porady i sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Jeziorko faktycznie płytkie, około 2-2,5m głębokości, do tego zarośnięte niesamowicie zielskiem , więc łowienie jedynie na głębokość maks 70cm. Jest jedna dziura ok 4,5m po niemieckiej stronie. Sporo szczupłego około wymiarowego i ładnych okoni.

Tylko silnik elektryczny i łódź.. z brzegu nie ma szans żeby połowić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm z czego co słyszałem to jest tam zakaz używania silników....

Feder nie siejże fermentu :roll::mrgreen: Na spalinowych nie można - ale o tym już pisałem, a na elektrykach można..

Można też łowić po niemieckiej stronie za jakąs tam opłatą w euro (parenaście euro)

Byłem, widziałem, słyszałem, czytałem, pływałem i łowiłem :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm z czego co słyszałem to jest tam zakaz używania silników....

Feder nie siejże fermentu :roll::mrgreen: Na spalinowych nie można - ale o tym już pisałem, a na elektrykach można..

Można też łowić po niemieckiej stronie za jakąs tam opłatą w euro (parenaście euro)

Byłem, widziałem, słyszałem, czytałem, pływałem i łowiłem :cool:

a coś ciekawego złowiłeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehhh... gamonie :razz: czytać ze zrozumieniem :!:

5/. członek PZW posiadający aktualne składki i

zarejestrowany środek pływający, musi /powinien/

dodatkowo wykupić roczną licencję "niemiecką"

w cenie - 12 euro za okazaniem karty wedkarskiej i oplaconej składki wędkarskiej PZW.

źródło

Chodzi tutaj o zezwolenie na połowy ze środka pływającego po niemieckiej stronie jeziora. Na naszej stronie można łowić normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są, ale z tego co wiem to tylko prywatne od strony "plaży". Można rozbić ewentualnie jakiś namiocik, ale z tej miejscówki trzeba troche się przedzierać przez krzaczory do pierwszego pomostu. Można przejechać też przez wioskę i kilkaset metrów po wyjechaniu z niej jest jakaś polna droga (po lewej), która prowadzi do tych pomościków (trzeba wjechać przez pole do lasu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...
  • 1 month later...
ehhh... gamonie :razz: czytać ze zrozumieniem :!:

5/. członek PZW posiadający aktualne składki i

zarejestrowany środek pływający, musi /powinien/

dodatkowo wykupić roczną licencję "niemiecką"

w cenie - 12 euro za okazaniem karty wedkarskiej i oplaconej składki wędkarskiej PZW.

źródło

Chodzi tutaj o zezwolenie na połowy ze środka pływającego po niemieckiej stronie jeziora. Na naszej stronie można łowić normalnie.

a jest tam jak poznac czy dana strona jeziora jest bardziej niemiecka czy bardziej polska?(nie chodzi mi oczywiscie o linie brzegowa).sznurek jakis czy bojki na wodzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Byłem w niedziele od 16.30 do 19.30,łowiłem z kładki za wsią stolec.Na spławik na czerwonego-okonki,na kuku z białym krasne 15-18 cm,leszczyk,na żywca nic.Pływał inny wędkarz pontonem ,z tego co mówił miał 1 szczupłego i 3 okonie.Dalej pod niemiecką stroną też ktoś pływał łodzią,co złowił nie wiem.Ja nastawiłem sie na lina i szczupaka,2 razy co prawda poszło coś z przyponem 0,10 mm mikado,nie wiem może lin lub leszcz większy.Nęciłem tylko kartoflem i kukurydzą.Warunki były zmienne,kropiło,hulał wiatr,raz słońce raz deszcz. Nie były to warunki na lina,ale mnie i tak sie podobało,wrócę tam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem co dokladnie gdzie, jak i na co ale powiem tak :

Białoryb - sporo ryb i to ogromnych na prawde. Rok temu walnalem zyciowke Lina, potezny na prawde myslalem ze to karp bo pozny wieczor bardzo. Leszcze i to wszystko no i podobno legendarne karpie ktore porywaja wedki : ) ale to trzeba miec czas i cierpliwosc.

Szczupak i okon - raczej malo trzeba oblowic i wiedziec gdzie lowic i na co zeby cos zlapac : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.