Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

BLACK HUNTER HM80


phantom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Po 10latach przerwy którą miałem od wędkowania, postanowiłem wrócić do tego hobby.Z uwagi ze mieszka nas samiusieńką Wisła (3minuty drogi od domu) mój wybór padł na wędkę firmy Daiwa INFINITY Q dł 2,90 C.W. 5-40gr (łowie na gumy z główkami od 8-20gr czasami późną jesienia do 30gr , pływające woblery i jakies wahadło do 20gr).

Kupiłem tego kijka lecz po fakcie przeczytałem o Dragonie HM 80 konkretnie o modelu BLACK HUNTER 2,90 C.W 10-35gr i strasznie napaliłem sie na ten kij.

Mam pytanie do osób posiadających tego kijka i łowiących na Wisełce jak się on sprawuje, jakimi największymi przynętami da się nią rzucać, bo powiem szczerze ze zakładając gumie z główka o cieżarze powyżej 25gr trochę boje się o swoją Daiwe.

Czy jest sens posiadając Infinity dokupić dodatkowo tego HMa pomimo ze na pierwszy rzut oka wydawałoby sie ze są to bardzo do siebie podobne kije.

Będę wdzięczny za wszelkie informacje na temat tego Dragona

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

phantom, powiem Ci że kij masz porządny i niewidze sensu w kupywaniu topowego seryjnego kija dragona(opinii wiele nie znajdziesz, bo ludzie wolą za tą cenę kij z pracowni) o tych samych parametrach(jak nie minimalnie słabszym), nie przejmuj się tak technopierdołami z opisu. na drugi kij prędzej bym kupił coś lżejszego lub nawet całkiem lajta - o ile istnieje taka potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damian chyba powiedział już wszystko :wink:

nie przejmuj się tak technopierdołami z opisu
Ja bym dodał, nie daj się nabrać na ten marketingowy bełkot. Wydasz kupę kasy i zdublujesz sobie kija. Po co?? Lepiej, tak jak wspomniał Damian, kupić lub zrobić sobie kij o odmiennych parametrach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba tak też uczynie, jednak łapanie na ultralajta srednio mnie bawi.Już bardziej skłaniałbym sie do kupna mocniejszego kija takiego 50-60 gram, bo ta Daiwa wydaje mi sie ciut za delikatna jak na dużą blache czy naprawde ciężką gume.Zastanawiam sie również nad Shimano SpeedMasterem 2,90 C.W 20-50gram.Lecz nie bardzo mam gdzie sie nim pobawić przed zakupem.Wcześniej zanim skończyłem wędkować jednym z ulubionych kiji był Cormoran , niestety nie pamietam juz modelu :cry: o ciężarze wyrzutu do 70gr i łowiło mi sie nim rewelacyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakładając gumie z główka o cieżarze powyżej 25gr trochę boje się o swoją Daiwe.
A ta obawa na czym polega ,przed rzutami ,czy prowadzeniem gumy ,pytam bo posiadam Diwke Infiniti z cw 8-35 i daje rade z 25gramowymi główkami ,fakt przy 30gramowych zaczyna mi "pływać"dlatego nie przekraczam tej gramatury ,mam do tego ciężaru inny kijek [30-60] trochę stary [DAM] ale daje rady .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed rzutami :mrgreen: Przynęty prowadzi sie rewelacyjnie, czuc kazde uderzenie o dno i najmniejsze branie, nie czuje wtedy braku mocy.Nie wiem może to kwetia przyzwyczajenia i pomału oswoje sie z tym kijem.

Jednak mimo wszystko ten HM nie daje mi spokoju i obawiam sie ze jednak sie na niego skusze. :oops:

Jednak kolega Damian również zasiał odrobine ciekawości i ultralajt też zaczął chodzić mi po głowie, :lol:

Jak żona zobaczy ze znowu zaczynam kupować kije i kołowrotki na bank wygna mnie z domu :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak kolega Damian również zasiał odrobine ciekawości i ultralajt też zaczął chodzić mi po głowie, :lol:
może nie aż tak drastycznie, może być lajt do 15 czy też 20g wyżutu na klenie, bolenie, pstrągi etc. i przyłów szczupaka zniosą :smile: nie muszą to być odrau kije za 1.000zł, ta daiwa z pewnością wiele nie ustępuje tym dragonom.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damian zainteresowałes mnie "odrobine" tym lajtem, jutro jade oglądać te HMy i poza Black Hunterem zobacze sobie Electra Dream 2,90 C.W. 3,5-18 (podobno rewelacyjny kijek na przelewy, a tak sie składa ze dosyć czesto na przelewach łapie sandały na pływające woblery.Uszczuple troche zestaw i bedzie jak znalazł na klenie i jazie których na Wisełce jest całkiem sporo i mało kto nastawia sie na ich łapanie :lol: ) coś czuje ze mój wybór padnie na tą Elektre która to uzupełni Daiwe a nie tylko ja zdubluje jak w przypadku Black Huntera.

Musze jednak na miejscu sobie nimi pomachac i wtedy dokonam wyboru :mrgreen: Strasznie sie napaliłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z Black Hunterem, :mrgreen: Sprawia wrażenie dużo delikatniejszego niz Infinity, jutro wyskocze na godzinke przetestowac go w "terenie" i zobaczymy co jest wart.

Jak na razie moje pierwsze wrażenie to kij jest boski, chociaz Daiwa wiele mu nie ustępuje.

Jeśli sprawdzi sie w "praniu" to moim kolejnym zakupem będzie Electra Dreams 2,90:roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kija przetestowany :mrgreen: 1,20 kleń i ładny okoń na woblera.Generalnie jest super na nieduże woblery i obrotówki, jeśli chodzi o gumy to Daiwa bije go o głowe(no ale w koncu to model przeznaczony do gum), dużo lepiej czuć na niej to co dzieje sie z przynęta.

Kolejnym moim zakupem juz niebawem bedzie Electra Dream, która uzbroje w cieniutką żyłkę 0,14 a nie plecionke 0,18 i wolfram jak na rekina :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.