Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Awaria hamulca w Okumie TRR 30


Lemmy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dzisiaj podczas przewijania żyłki z ww. kołowrotka na inny kręcioł, ustawiłem sobie na Okumie h-ec na min. opór, aby przewijana z niego żyłka schodziła z małym oporem. Po kilkunastu sekundach brzęczek h-ca w Okumie przestał działać i tak jest do tej pory, opór h-ca da się regulować ale przy zadziałaniu h-ca brzęczek nie "chodzi" - całkowita cisza.

Ma ktoś pomysł na "domową" naprawę, czy konieczny serwis?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
Dzisiaj podczas przewijania żyłki z ww. kołowrotka na inny kręcioł, ustawiłem sobie na Okumie h-ec na min. opór, aby przewijana z niego żyłka schodziła z małym oporem.
Nigdy nie przewijaj w ten sposób żyłki bo będziesz ją dodatkowo skręcał, na drugi raz otwórz kabłąk i przełóż żyłkę przez jakąś książkę po drodze żeby mieć lepszy naciąg (ja daje przekładkę z ciężkiego polaru) :wink:
kilkunastu sekundach brzęczek h-ca w Okumie przestał działać i tak jest do tej pory, opór h-ca da się regulować ale przy zadziałaniu h-ca brzęczek nie "chodzi" - całkowita cisza.
A czy jak założysz zapasową szpule to słychać wtedy brzęczek hamulca ? :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lemmy, jak jest to tylny hamulec, to w dolnej części korpusu jest tam taka blaszka za to odpowiedzialna(wsumie mało istotny duperel, w przedniohamulcowych jest po wew. stronie szpulki) i najpewniej poprostu się złamała. można by ją dorobić samemu, o ile sie ma minimum doświadczenia przy konserwacji kołowrotków.

serwis nie wiem czy to w ogóle zrobi, ew. zrobić w przerwie zimowej bo teraz szkoda czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Święte słowa.

W ogóle ta moja Okuma jakaś chyba trefna jest, od początku hamulec dokręcał się barrrrrrrrdzo ciężko. Zobaczymy może serwis coś zaradzi zimą.

Dzięki wszystkim za pomoc i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.