Skocz do zawartości
tokarex pontony

Czy mogę wędkować na spining?


lipton1990

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,mam 19lat,wykupilem 2 tyg temu składkę,zapłaciłem 74zł (bo 24zł które mialy byc dla koła,czy cos takiego mi odpuścili),posiadam legitymację uczniowską ważną do końca września,a w poniedziałek otrzymam legitymację studencką. Czy mogę normalnie wędkować na spining? czy jeśli mam ulgę to nie mogę? Bo jakas starsza pani w kole mi powiedziala ze w sumie to nie wie czy moge,bo w zeszlym roku nie wolno bylo ludziom w moim wieku,a w tym mialy zapaść "jakieś decyzje" lecz narazie nic nie wiadomo. To w końcu mogę wędkować na spining czy nie? Pytam bo niedawno dostałem nowe wędzisko idealne do spiningu i aż korci mnie żeby iść nad wodę pomachac,a nie chciałbym zeby kontrola mi je zabrała mimo opłaconych skladek. czekam na odpowiedz,pozdrawiam i zycze wszystkim polamania!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

lipton1990, zapytaj się tej pani, po co tam w ogóle siedzi :roll: Chłopie masz 19 lat, jesteś pełnoletni, opłaciłeś składkę (co mnie bardzo dziwi bo za niecałe 4 miesiące wędkowania zapłaciłeś 74 PLN

bo 24zł które mialy byc dla koła,czy cos takiego mi odpuścili
- Łaskawcy :evil: ) Dlaczego zatem nie miałbyś móc łowić na spinning ??? Ulgowe składki przysługują również emerytom i rencistom. Oni także na spinning łowić nie mogą ???

Dowiedz się tylko czy nie ma dodatkowej opłaty za spinning i spinninguj kolego bez obaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź,koło jest jednak czynne tylko w czwartki przez 2 h,a ja chciałbym już jutro po południu,lub w niedziele rano się wybrać,czy orientuje się ktoś moze czy w okręgu TORUŃ (bo do niego należę) pobierana jest dodatkowa opłata za spining?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież dostałeś do ręki kartonik - dowód uiszczenia składek, tam powinno być wszystko napisane. W ramach 40zł składki okręgowej ulgowej (dla uczącej się młodzieży), nie możesz wędkować metodą spinningową ani korzystać ze środków pływających podczas połowu ryb. (pozycja nr10 http://www.pzw.torun.pl/wykaz_wod_oplaty.html )

Aby łowić spinningiem trzeba wykupić składkę za 250, 280 lub za 320zł, albo dniówkę za 20zł, innej możliwości nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lesio, Muszę przyznać, że w opłatach w waszym okręgu idzie się pogubić :roll: A już wysokość tych składek powala :shock: Różnice także. Trzeba być bogatym człowiekiem aby łowić u Was łososiowate na spinning :neutral:

Dla porównania najwyższa opłata w okręgu szczecińskim, obejmująca wody nizinne, górskie, spinning i łódkę wynosi 218 PLN.

Na pocieszenie powiem, że prawdopodobnie od 2010 roku składki będą bardziej czytelne, ujednolicone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He spinning w okregu torunskim na jedna wode kosztuje 220zl czy cos.... tym bardziej ze nie ma ulg dla mlodziezy uczacej sie w okregu torunskim (jedynie na splawik)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie chciałbym zeby kontrola mi je zabrała mimo opłaconych skladek.

Mysle ze w tym przypadku nie ma sie co obawiac o stratę wędziska. Teoretycznie mogloby to byc narzedzie zbrodni, ale w naszych czasach spodziewalbym sie jednak mandatu. Sam swojej wedki bym nie oddal - no chyba ze za odpowiednim pokwitowaniem, zdajac sobie sprawe ze chcialem dobrze i myslalem ze oplacilem wszystko co musialem. Kazdemu sie moze zdarzyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.