Skocz do zawartości
tokarex pontony

Martwa rozkłądająca się rybka,czy warto sprobowac-szczupak


lipton1990

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,tydzien temu nalapalem ukli i plywaly w natlenianym kotle w piwnicy, ale jak dzis do nich poszedlem to wszystkie plywaly do gory brzuchem i zaczely sie rozkladac bo strasznie smierdziało padliną. Jutro jade rano na ryby i zastanawiam się czy mogę użyć jeszcze tych rybek jako przynęty na szczupaka/sandacza? Dodam ze z części zrobilem przed chwilą filety,a część pływa w soku po korniszonach.Czy jest sens próbować,czy lepiej jechac pod wieczór spróbować zlapać coś świeżego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Oczywiście na rozkładającą rybkę też coś może wziąć , ale ja bym złapał sobie jakiegoś swieżaka, choćby ze względów estetycznych...ani też nie lubię gdy biegną za mną bezdomne psy gdy idę na ryby. :grin:

a część pływa w soku po korniszonach
:shock: nieładnie!, tak zniszczyć lekarstwo na kaca :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że szczupak mógłby się połakomić na rozkładającą się rybkę z prostego powodu: Łatwe żarcie. Gdzieś czytałem że ryby kalkulują czy atak się opłaca w sensie ilość energii zużytej do ataku - ilość energii otrzymana po spożyciu, oczywiście rybka musi wyjść na +. Także myślę że na jesieni gdzie ryba zbiera zapas na zimę coś takiego powinno się sprawdzić. Niemniej jest to tylko moje przemyślenie i nie popierają tego żadne fakty, przynajmniej z mojej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Szczupak na rozpadajaca sie rybke ? raczej nie, powod jest prosty, szczuply jak i okon reaguja, na ruchy, blyski. Na trupa ktory intensywnie pachnie moze wziasc Ci wegorz, sandacz, sum ktory reaguje i podaza za wechem. Na szczuplego najlepsza przyneta jest karas i ploc oraz niewielki jazgarz. zycze sukcesow pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qestt,

niezgodze sie z Tobą o wyższości błyski czy woblera nad martwą rybką(świerzą a nie rozkładającą sie)pracowalem i mieszkalem jakiś czas e irlandii gdzie połów na żywą rybkę jest zabroniony w wodach śródlądowych i jak późną jesienią z jednego długiego pomostu dostawałem srogie lanie od irlandczyków którzy zakładali martwe płocie i okonie a ja uparcie ze spinem, największa porażka to 12 brań na martwą rybke a ja jedno pobicie na spining.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qestt,

niezgodze sie z Tobą o wyższości błyski czy woblera nad martwą rybką(świerzą a nie rozkładającą sie)pracowalem i mieszkalem jakiś czas e irlandii gdzie połów na żywą rybkę jest zabroniony w wodach śródlądowych i jak późną jesienią z jednego długiego pomostu dostawałem srogie lanie od irlandczyków którzy zakładali martwe płocie i okonie a ja uparcie ze spinem, największa porażka to 12 brań na martwą rybke a ja jedno pobicie na spining.....

czytaj ze zrozumieniem mi chodzi oto ze, szczupak reaguje na ruchy ryb, blysk luski itp nie chodzi mi oto zeby zalozyciel postu zakladal blystke czy woblera !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.