Skocz do zawartości
tokarex pontony

jaki multiplikator do trolingu na morzu tropikalnym?


gringolo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

do tej pory korzystałem z forum jako obserwator, ale nie znalazłem informacji na temat sprzętu jaki poszukuje dlatego pozwoliłem sobie napisać pytanie na forum.

Poszukuję multiplikatora na słoną wodę do trollingu przynęt gumowych i różnego rodzaju woblerów. Prędkość jaką się poruszam to 5-11 Mm (ok 9-19 km/h) po zafalowanym ciepłym morzu. Kołowrotek będzie montowany do twardych trolingowych wędzisk 1,5-2m z rolkami zamiast przelotek i ma dać sobie radę z rybami do 25 kg (tuńczyk, barakuda). Potrzebuję na niego nawinąć ok 400-500 metrów plecionki 0,25 - 0,3mm. Bardzo mi zależy na tym aby kołowrotek posiadał wodzik rozkładający równomiernie żyłkę na szpuli bo to tej pory korzystałem z najprostszego chińskiego multiplikatora bez tej funkcji i układanie palcem 300m żyłki było dość kłopotliwe.

Kołowrotek będzie służył tylko do trolowania przynęty za jachtem w tropikach (Karaiby, Seszele,etc...).

Mam budżet 200 do 300$, patrzyłem na ebay.com (big game reel) i sprzęty w tym przedziale cenowym niestety nie mają tej funkcji a poza tym zielonego pojęcia nie mam, któy kołowrotek jest najlepszy do tego.

Sorry za długi opis i z góry dzięki wszystkim za pomoc.

pozdrawiam

Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Na niektórych filmikach, które oglądałem łowiący w morzu używali multików quantum, bodajże jeśli mnie pamięć nie myli jesiotry też na w/w, także sprzęt raczej mocny.

Poszukaj na stronach w stanach tam powinieneś znaleźć konkrety na ten temat, chociaż może jest ktoś tutaj znający dobrze temat.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.