Skocz do zawartości
tokarex pontony

Łyżka i sztyca do nęcenia


pawelw

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

pawelw ja osobiście jej nie używam bo zanętę wywożę pontonem, więc jedyne co ci mogę doradzić to poszukaj po sklepach internetowych, ostatnio przeglądając ofertę ofertę jednego z nich natknąłem się też i na łyżkę

http://www.eurocarp.eu/lyzka-zanetowa-mala-p-2092.html

owocnych poszukiwań pozdrawiam Rafał :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zainteresuje Cię nowość następca domowego PETa

BAIT SLING- Koszyczek do nęcenia Carprus

http://www.sklep-karpiowy.pl/baitslingkoszyczekdoneceniacarprus-p-497.html

Wydaje się interesujące :wink:

łamiesz regulamin wstawiania linków [nie opisany]tylko nie wiem czy przez pomyłkę czy celowo :mrgreen: Maniek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aby wyszło jak najtaniej- kup porządny podbierak z odkręcanym koszem i wtedy na jego miejsce wkręcasz łyżkę- koszt łyżki to od ok 30zł do.... za metalową. Jeżeli chcesz używać parzonych ziaren to kup łyżkę bez otworów. Generalnie z łychy z ziarnami sklejonymi zanętą sypką + białe robale + klej do zanęt te 40 m spokojnie poleci. Przerabiałem już sztycę kupowaną oddzielnie i mam taką ale jednak sztyca podbieraka jest wytrzymalsza i mniej rzeczy do noszenia nad wodą. Koszt sztycy to ok 70zł (180-190cm)- najtańsza jaką widziałem.pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Polecam BAIT SLING koszyk do nęcenia Carp'r'usa. Link podany przez Eltona. Wcześniej robiłem sam takie koszyki, ale gdy udało mi się go odpowiednio zrobić i wyczuć najczęściej się coś psuło. Jesienią testowałem nowy koszyk Carp'r'usa i bez problemu machałem na 90 metrów kulami zanętowymi z dokładnością 2-3 metrów od markera. Co najważniejsze stosowałem zwykłą karpiówkę 3,9 m 3,25 lb. Co do sklejania ziaren to mam bardzo dobry sposób. Do ugotowanej kukurydzy, konopi ale nie odcedzonej dodaję kaszę mannę. Trzeba dobrze wymieszać i otrzymujemy dobrze sklejone kule, które możemy posłać petem na duże odległości. Jest to najtańszy i bardzo skuteczny sposób sklejania kukurydzy.

pozdrawiam

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OT

pawelw, spadł Ci z nieba student z projektem ...
Z całym szacunkiem, ale co ten bidny chłopina może wymyślić czy nawet udoskonalić?, coś czego nie nie zrobiły do tej pory dziesiątki tysięcy ludzi/wędkarzy mających dużo większą motywacje. :wink::roll: , jakieś to takie akademickie, no chyba, że gość to współczesny Leonardo :cool:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unises, bo ja wierzę w polska myśl inżynieryjną młodego pokolenia :mrgreen:

By jednak zostać w temacie, zastanawiam się, czy jako sztycy nie użyć takiego oto wędziska

Shimano c.w. 200-500.

http://www.allegro.pl/item800882325_wedka_shimano_xfxbt_210h_2_10m_200_500_g.html

Taki kij z łyżką na końcu(mocowanie to inne story) mógłby się lepiej ładować niż sztyca od podbieraka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakieś to takie akademickie, no chyba, że gość to współczesny Leonardo :cool:

Lepiej bym tego nie ujął :lol: O studenckich projektach na zaliczenie można powiedzieć wszystko, ale nie to, że posuwają świat do przodu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O studenckich projektach na zaliczenie można powiedzieć wszystko, ale nie to, że posuwają świat do przodu :wink:

dowolny student politechniki jest w stanie zaprojektować prom kosmiczny :!: *

* dajcie mu tylko dobrą podkładkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shimano c.w. 200-500.
fajna paprochówka na łódkę, nawet ma pomalowaną szczytówkę co by nie przegapić tych delikatnych skubnięć, jigując martwym kotem :lol:

a co do sedna tematu, ja bym jednak pozostał przy PET, a i tą wspomnianą kieszonkę" bait sling" przy odrobinie cierpliwości można by sobie zrobić samemu wzorując się na fotce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

abu, śmiało możesz tego patyka przerobić na kij do łyżki, ja mam coś podobnego tylko spin był czeski.

Pet ciekawy, ale uważam że przy odrobinie wprawy o wiele szybciej zanęci się łyżką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a i tą wspomnianą kieszonkę" bait sling" przy odrobinie cierpliwości można by sobie zrobić samemu wzorując się na fotce.
Tak tylko że owa kieszonka jest zwykłym mieszkiem do procy za 10pln .
właśnie tak to wygląda, choć nie miałem w rękach to nie wiem może jest więkrze lub ma inne magiczne właściwości, w każdym razie nie jest warte takich pieniędzy :smile: karpiarz jest dojnym targetem więc ludzie próbóją :grin:

maniek, zastanawiam się dlaczego zdecydowałeś się usunąć obszerniejszą część twojej wypowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.