Skocz do zawartości
tokarex pontony

co to za choroba???


klikus83

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem w tym roku wykopałem staw na starym bagnie niestety nie wywapnowałem dna. Napuściłem wody i po około miesiącu gdyż nadarzyła się okazja (dostałem trochę ryb od znajomego) wpuściłem ryby karpie liny okonie karasie i drobnicę. Po dwóch dniach ryby zaczęły padać pierwsze zdechły karpie chyba nie został już żaden, później liny i drobnica. Wczoraj widziałem karasia jak sobie pływał więc jeszcze coś tam żyje. Nie wyłowiłem żadnego okonia więc chyba im też nic nie jest. Martwe ryby miały miały jakieś białe i brązowe wybroczyny na łuskach. Czy ktoś wie co to może być????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

klikus83, a czego ty sie spodziewałeś ,ze wrzucisz narybek nie wiadomego pochodzenia może juz był zarażony ,do wody byle jakiej jakości ,nie natlenionej ,nie ustanej ,lub co gorsze nie nadającej sie do hodowli ryb i wszystko gra .Choroba to pleśniawka [ale fotka nie wyraźna],najczęstsza przyczyną jest właśnie nie odpowiednia woda .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem w tym roku wykopałem staw na starym bagnie

Może siarkowodór je zabił :?: Ze zdjęć widać że te ryby zaczęły gnić , a co do pleśniawki

to nie jestem pewny ,widziałem ją tylko u akwariowych ryb i była zdecydowanie mniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.