Skocz do zawartości
tokarex pontony

Konger Carbomax 4,10m 5-25g


AnteoZamboni

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dziś w sklepie wędkarskim oglądałem tą wędkę i co mnie zaskoczyło to, to co nazwała ekspedientka "ruchoma przelotka" na szczytówce, mam pytanie, czy ktoś z was spotkał sie wcześniej z takim czymś czy to jakis bubel ? Niby czemu miała by służyć owa przelotka dodam jeszcze, że szczytówka wędki była dość długa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
Ruchoma przelotka występuje w bolonkach. A czemu jest? Ja nie wiem.
w bolonkach i telematch'ach jedna lub więcej na szczytówce do uzyskania poprawnej akcji kija, inaczej wyglądało by to tragicznie i kij miałby gównianą akcję z racji dużego odstępu między przelotkami na cienkim pracującym fragmencie - nic nadzwyczajnego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"ruchoma przelotka" na szczytówce

Przełóż żyłkę przez wszystkie przelotki naciągnij ją i zobacz jak układa się kijek następnie zrób to samo z pominięciem tej przelotki ruchomej. Różnice zobaczy nawet laik. :wink:

Dzięki takiemu rozwiązaniu poprawiają się parametry kijka. ( tak wynika z mojego niezbyt dużego doświadczenia ) mam mikado sensual float tele z takim rozwiązaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czemuż to dwie takie same ? na rzece nie będziesz w stanie opanować dwóch spławikówek an na wodzie stojącej to zależy, na selektywniejszą przynętę raczej tak np. zasiadka na lina czy coś. ja bym jednak pomyślał nad drugim kijem o troche odmiennych parametrach np. picker lub feeder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AnteoZamboni, jako drugi kij raczej tak, pospławikujesz powiedzmy na większą przynętę i przy okazji masz gruntówkę i żywcówkę.

ja przeważnie biorę jeden kij na spławik, ew. drugi na coś grubszego lub feeder/gruntówka albo żywiec sobie pływa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.