Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

gumy Dragona


qestt

Rekomendowane odpowiedzi

witam, mam pytanie czy rzeczywiscie gumy dragona ( Lunatick, Demon) sa naprawde bardzo lowne? nie mialem czasu ich testowac, ale mam zamiar w weekend wybrac sie na szczupaka nad podbliskie jeziorko. Jest tam duzo szczupakow 50-70cm, agresywne sporo wyciagalem na sildery pike. Jezeli te Dragony to tylko potrafia sie reklamowac, to jakie inne gumy wybrac na wyzej wymienione szczupaczki i jakie kolory, rozmiary (mysle ze 10cm). Woda nie jest zbyt przezroczysta, o glebokosci 3-4m. mysle ze glowki 10g wystarcza.

PS. Jaka szata tych Dragonow bylaby najlepsza.

Pozdrawiam :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 51
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Reklama to nie rzeczywistość. Praca dragonów słaba, bo materiał jest za twardy, bez zanurzenia ogona we wrzątku, praktycznie nie da się tym łowić.

Na mętną wodę i 3-4m głębokości weź 7,5 i 10cm seledynowe kopyta relaxa (lub innej sprawdzonej firmy) na główkach gamakatsu/mustad o wadze 5-7,5g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z nowych gum Dragona (czyli tzw V-Lures) testowałem Lunatiki i Mutanty. Co do pracy tych pierwszych to najlepiej ujął to Lesiu dwa posty wyżej, nic dodać nic ująć. Natomiast Mutanty pracowały już całkiem ładnie, także przy wolnym prowadzeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też bym polecił sprawdzone klasyki jak relax i mann's jakieś kopytko tak jak napisał Lesio, nie ma co przesadzać z ciężarem, nigdzie ci sie nie spieszy więc kręć wolno...hehe Bo jesienne samice robią się coraz cięższe, tak więc na brzegu fotka i do wody będzie jeszcze więcej ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też bym polecił sprawdzone klasyki jak relax i mann's jakieś kopytko tak jak napisał Lesio, nie ma co przesadzać z ciężarem, nigdzie ci sie nie spieszy więc kręć wolno...hehe Bo jesienne samice robią się coraz cięższe, tak więc na brzegu fotka i do wody będzie jeszcze więcej ;-)

naturalnie, od kiedy zmienilem sie na wedkarza z miesiarza, wszystkie rybki wracaja do wody:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 2 months later...
  • 1 month later...

Mam pytanko. Bo wypowiedzi tutaj są sprzeczne. To w końcu V-Lures dobrze pracują czy nie ?

Kolego @Jacek, jesteś pewien, że ogonki testowanych przez ciebie Mutantów dobrze pracują ? Bo ja przez pracę rozumiem machanie ogonka przy każdym sposobie prowadzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reno Killer, Mamba, Fatty, Mutant, Buster i Demon z przezemnie testowanych pracują bez najmniejszych problemów. Jak koledzy wyżej napisali Lunatiki pracują ledwo bo ledwo, jednak wystarczy wrzucić je na chwilkę do prawie wrzącej wody. Guma mięknie i praca jest zadowalająca. Jednak osobiście polecam stare i niezawodne Relaxy/Mannsy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Deuu za odpowiedź. Powiem szczerze, że znalazłem w sieci (nie pamiętam adresu) filmik i opis gumy Mutant i tam ta przynęta wogóle nie pracowała. Ogon bardzo czesto przygasał przy normalnym prowadzeniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem że można sam ogonek, jednak ja osobiście wrzucam całą gumę :smile:

Zapomniałem napisać, efekt nie jest trwały! Po 2-3 wypadach guma znowu staje się twarda i trzeba zabieg powtórzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. Bo wypowiedzi tutaj są sprzeczne. To w końcu V-Lures dobrze pracują czy nie ?

Kolego @Jacek, jesteś pewien, że ogonki testowanych przez ciebie Mutantów dobrze pracują ? Bo ja przez pracę rozumiem machanie ogonka przy każdym sposobie prowadzenia

Nie są tak miękkie jak w Predatorach Mannsa czy Fishunterach Mikado, ale pracują, tak jak napisałem, także przy wolnym prowadzeniu oraz w opadzie.

Czy jestem pewien czy "dobrze" pracują - dla mnie dobrze, dla kogoś innego może być niewystarczająco dobrze, to kwestia indywidualna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 4 months later...

Witam Wszystkich.

Wracając do tematu , ostatnie dni spędziłem nad wodą "testując" dumy Dragona Lunatic dł 10cm kol YELLOW FLUO/ BLACK , PEARL/BLACK ORANGE ,YELLOW/BLACK RED, GOLD-RED, PEARL/RED na główkach Mustad Classic 5/0 – 5g, 7g , 6/0 – 5g, 7g , łowiłem na jeziorze głębokość od 1m do 3,5m

Na chwilę obecną mogę napisać, że główka 6/0 jest najlepiej dopasowanym rozmiarem do w/w długości gumy , ponieważ hak wychodzi trochę za środkiem gumy w kierunku ogonka.

Ma to znaczenie przy braniach "delikatnych" gdzie zębacz próbuje zdobycz od ogona.

Niby jest nie wielka różnica pomiędzy rozmiarem 5/0 a 6/0 , w moim przypadku i baranich jakie maiłem miało to znaczenie na korzyść 6/0.

Co do wagi to wszystko zależy od głębokości łowiska i sposobu prowadzenia , mi odpowiadały w/w gramatury.

Wracając do sedna tematu , moim zdaniem guma pracuje świetnie , bardzo dobrze imitując rybkę , praca ogonka i wychylenie na boki świetnie są odczuwalnie na kiju co pozwala dobrze czuć gumę.

Po pięciu dniach łowów najwięcej brań i uderzeń miałem na kolor GOLD-RED (nr 1 dla minę) , później jest PEARL- RED , oraz YELLOW FLUO/ BLACK reszta jako tako.

Akurat na tym łowisku i w tamtym czasie te kolory działały , ale czy tak już będzie i czy na innym łowisku się sprawdzi tego nie wie nikt – narazie :)

Przez te kilka dni kompanem łowów był mój kuzyn który łowił na gumę Relaxa kol biała z czerwonym grzbietem oraz żółta z czerwonym, ............ , nie zauważyłem zbytniej różnicy pomiędzy "łownością" w/w gum.

Razem łowiliśmy z łódki i obławialiśmy te same miejsca w tym samy czasie na przemian i był dzień gdzie obaj mieliśmy po 2 lub 3 sztuki i kilka uderzeń , lub kompletnie NIC nie wiedzieć czemu.

Uważam , że kolor czy marka gumy ma większe znaczenie dla wędkarza niż łowionej przez niego ryby.

Wiem z doświadczenia, że jak zębacz żeruje to bierze na wszystko co mu się przed nosem pojawi, oczywiście są też dni pośrednie gdzie nie może się zdecydować i tylko trąca gumę wtedy tylko umiejętności i spryt wędkarza są poddawane sprawdzeniu.

Puki co łowię i będę łowił na Lunatica :grin:

Połamania kija

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.