Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Zmiany w dziale Ogłoszenia


Co chcesz, aby w dziale Ogłoszenia sie zmieniło?  

30 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Co chcesz, aby w dziale Ogłoszenia sie zmieniło?

    • Dodanie dodatkowego regulaminu, zniesienie nakazu akceptacji przez administrację, możliwość stałego edytowania postów, dopisywania się.
      11
    • Dodanie dodatkowego regulaminu, możliwość dopisywania się i stałego edytowania.
      2
    • Dodanie dodatkowego regulaminu, możliwość dopisywania się.
      4
    • Odblokowanie możliwości pisania postów w temacie.
      1
    • Zostawienie tego działu takim, jakim jest.
      8
    • Dodanie możliwości edycji.
      4


Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 74
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

ja jestem jak najbardziej za rozwiązaniem podobnym do tego jak na forum jer....pl ;]

bardzo fajnie to działa

a jeżeli moderatorzy maja z tym problem to ja mogę zaopiekować się tym działem i trzymać tam porządek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pełni popieram punkt nr 1. jak i kandydaturę Wojciecha na "opiekuna działu" :mrgreen:

Uważam że przydałoby się rozwinąć ten dział.

- dodać możliwość edytowania przez 30min (wykluczy to błędy w ogoszeniu)

- znieść akceptacje

- móc dodawać posty jak w innych tematach (ułatwiło by komunikację)

Sądzę że ludzie na forum podeszliby do tematu rozsądnie i nie było by z tym problemów. Wkońcu wymiana sprzętu wędkarskiego następuje u każdego z nas i powinno się to promować.

Tomik, przemyśl te propozycje i określ swoje stanowisko, proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Supersobi, można robić edit, ale do 30 minut. Mi chodzi o to, aby to zamienić na nieograniczony,

Jak wyraźnie napisał Unises w temacie Uwagi techniczne do forum i portalu. Jest to opcja globalna dla całego forum, która zmienia ograniczenia dla każdej kategorii, więc spowodowałaby zmianę ograniczeń w pozostałych kategoriach.

Dla tych co nie wiedzą lub nie pamiętają ograniczenie do 30 minut zostało wprowadzone po tym jak temat "ABC Wobelarstwa", który był dziełem wielu użytkowników został "zdemolowany" przez jednego, który wykorzystał właśnie brak takich ograniczeń.

A jako, ze forum tworzymy wszyscy wspólnie, to jest dodatkowe zabezpieczenie nas wszystkich przed nazwijmy to "słabszymi dniami" które mogą zdarzyć się każdemu (nie zagłębiając się z jakich przyczyn) i żeby nie odbijało się to nagle kosztem pozostałych użytkowników i całego forum.

tomik,

Coś jak na innych forach - regualmin działu. Coś jak w TYM stylu.

Obecny regulamin działu ogłoszeń forum haczyk.pl jest niewidoczny czy niewyraźnie napisany. Czerwona czcionka zlewa się niebieską?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stąd Warszawa 24 zastanawiam się po co Ci dodatkowe opcje: zniesienie nakazu akceptacji przez administrację, możliwość stałego edytowania postów, dopisywania się. Jak Ty nawet obecnego regulaminu nie zauważyłeś.

Ciesz się, że Ci ostatnie ogłoszenie zaakceptowałem bo następnym razem za brak informacji w tytule i jego opisie tego czy dotyczy sprzedaży czy kupna będziesz pisał je jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tych co nie wiedzą lub nie pamiętają ograniczenie do 30 minut zostało wprowadzone po tym jak temat "ABC Wobelarstwa", który był dziełem wielu użytkowników został "zdemolowany" przez jednego, który wykorzystał właśnie brak takich ograniczeń.

Rozkręciłem się na forum, gdy wobler był osądzany więc zbytnio nie znam tej histori wiem tylko, że łowił sandacze na inne przynęty a jako, że jakąś tam firmę reklamował i je podmieniał, dziwi mnie to jak się zorientwoaliście :smile:

Więc edit 30 odpada.

Proponuję w takim razie odblokowanie możliwości pisania postów w temacie. Może żeby nie było bałaganu przez autora np. To i to sprzedane, obniżka tego na tyle.

To wymagało by uzupełnienia tego regulaminu działu o pkt. w stylu zabrania się pisania postów w stylu: "kupujcie" czy coś takiego co nie wnosi nic ważnego do tematu.

Może i znieśmy kontrolę przed wystawieniem, modzi na bierząco będą opiekować się tematem pozatym panuje u nas kultura.

Użytkownicy są stali, nowi przybywają ale zadają pytania i znikają i mało który z nowych coś kupuje/sprzedaje na haczyku i nie każdy z nich decyduje się aktywnie uczestniczyć w życiu naszego wspaniałego forum więc bałaganu być nie powinno jako, że stali bywalcy jesteśmy w temacie i wiemy o co chodzi.

Jak widać ankieta pokazuje czego chcemy. Więcej luzu :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomik napisał/a:

Dla tych co nie wiedzą lub nie pamiętają ograniczenie do 30 minut zostało wprowadzone po tym jak temat "ABC Wobelarstwa", który był dziełem wielu użytkowników został "zdemolowany" przez jednego, który wykorzystał właśnie brak takich ograniczeń.

Rozkręciłem się na forum, gdy wobler był osądzany więc zbytnio nie znam tej histori wiem tylko, że łowił sandacze na inne przynęty a jako, że jakąś tam firmę reklamował i je podmieniał, dziwi mnie to jak się zorientwoaliście

Zadziwię Cię bardziej. Nie chodziło o woblera i jakieś podmienianie.

Niemniej mniejsza z tym.

i wiemy o co chodzi.

No to jak wiemy, to za nim dodam nowe opcje w związku z ogłoszeniami mam jeszcze prośbę. Dodaj poprawnie ogłoszenie zgodnie z obecnym regulaminem i pokaż wszystkim jak takowe powinno wyglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomik, Po przeczytaniu twoich postów odnoszę wrażenie, że za wszelką cenę nie chcesz / nie masz ochoty rozwijać działu z ogłoszeniami

Lektura postów na ten temat przyniosła kilka spostrzeżeń

otóż pośród moderatorów itp. panuje postrach przed bałaganem i nadmiarem roboty związanym z rozwinięciem działu nie wiem czy to jest efektem braku wolnego czasu, chęci czy czystym lenistwem

"zwykli"użytkownicy wyszli z pomysłem zmian, które wg. mnie wyjdą wszystkim na dobre i przyczynią się do rozwoju tego działu jak i całego forum.

kolejny problem czyli edycja postów tylko przez 30 min jest raczej dobrze uargumentowana i można jeszcze z tym przeżyć.

warszawa_24 napisał/a:

i wiemy o co chodzi.

No to jak wiemy, to za nim dodam nowe opcje w związku z ogłoszeniami mam jeszcze prośbę. Dodaj poprawnie ogłoszenie zgodnie z obecnym regulaminem i pokaż wszystkim jak takowe powinno wyglądać.

Takie publiczne wypominanie czegoś na forum wydaje mi się nie na miejscu i nie wypada tego robić adminowi, no ale to tylko moja opinia

Wracając do ogłoszeń to proponuje :

-Działy Sprzedam , Kupie, Zamienię /Oddam/Różne

-temat to nazwa przedmiotu, a regulaminu dodać standaryzowany szablon, który można kopiować i uzupełnić w nim tylko braki

-W temacie mogą wypowiadać się wszyscy lecz wspomniane zostanie, iż preferowane są tylko posty z rezerwacjami i updatem ceny przez autora

-wszelkie nadmierne udzielanie się w tematach ogłoszeń nie mających większego związku z kupnem/sprzedażą.... i uzyskaniem na ten temat dodatkowych informacji będą karane

poprzez usuniecie postów i system ostrzeżeń

-na koniec temat moderatorów jak wiadomo mamy ich kilku ale oni nie moga przeciez mieć wszystkiego na głowie.Jak nauczyło nas życie nie ma rzeczy uniwersalnych i o ogólnym zastosowaniu baaa powiem tak jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego.

dlatego proponuje 2/3 nowych moderatorów zajmujących się wyłącznie tym działem dzięki czemu regulamin będzie przestrzegany a dział bardziej "dopieszczony "

Na koniec powiem ,że jeżeli chociaż polowe energii z tych wszystkich kłótni i sporów włożyło by się w kreatywne myślenie i tworzenie nowych pomysłów mających na celu ulepszeni naszego forum to wszystkim wyszło by to na dobre.

Dodam jeszcze ze ten post nie jest żadnym atakiem mam tylko na celu dobro naszego forum

Pozdrawiam Wojciech

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze ze ten post nie jest żadnym atakiem mam tylko na celu dobro naszego forum

Wojciech zacytowałem cię tylko z tego powodu aby dac do zrozumienia że mój post też nie jest żadnym atakiem na ciebie i innych ,co zresztą pewnie i tak mi to zarzucą,

Powiem szczerze to nie wiem do dziś o co ta "bitwa" z tym działem ,co to da po zmianie NIC ,była swego czasu "bitwa" o portal aby zmodyfikować unowocześnić i jak postanie nowy to bedzie po prostu zapchany relacjami ,jak widać na dzień dzisiejszy jakoś portal nie jest zapchany relacjami ,jakoś nie chce się nikomu pisać ,ale walka była na noże :mrgreen:

To samo przewiduje z tym działem ogłoszeń ,będzie to samo albo jeszcze gorzej .Dlaczego na Jerkbajcie działa system ogłoszeń lepiej ,to proste tam ogłoszeń mają 20-30 razy więcej niz my i twierdzenie że jak się coś poprawi to będzie lepiej jest nonsensem .

Lektura postów na ten temat przyniosła kilka spostrzeżeń

otóż pośród moderatorów itp. panuje postrach przed bałaganem i nadmiarem roboty związanym z rozwinięciem działu nie wiem czy to jest efektem braku wolnego czasu, chęci czy czystym lenistwem

Ta to z czystego lenistwa . :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maniek, tu nie chodzi o ilość lecz o jakość

to ze mamy mało ogłoszeń nie znaczy ze trzeba to wszystko wrzucać do jednego wora.

Można ładnie i estetycznie posegregować ogłoszenia a ich treść objęta będzie pewnym standardem, którego trzeba przestrzegać.

nie chodzi tu o bitwe lecz o rozwój

czemu mamy mieć taki dział ogłoszeń jeżeli uważamy ze przy włożeniu niewielkiego wysiłku mógłby być o wiele lepszy i bardziej user friendly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lektura postów na ten temat przyniosła kilka spostrzeżeń

otóż pośród moderatorów itp. panuje postrach przed bałaganem i nadmiarem roboty związanym z rozwinięciem działu nie wiem czy to jest efektem braku wolnego czasu, chęci czy czystym lenistwem

tutaj niema raczej dylematu, do wyboru jest stać w miejscu lub iść na przód. nie wypali - trudno, może być jedynie lepiej. można oczywiście rozmydlać temat i wieszczyć jak to pewna Pani robiła racząc nas swoim żalem związanym z moderowaniem "ogólnie"(choć forum jest raczej niewielkie) ale to do niczego nie prowadzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można oczywiście rozmydlać temat i wieszczyć jak to pewna Pani robiła racząc nas swoim żalem związanym z moderowaniem "ogólnie"

Słuchaj chłopcze - zejdź ze mnie bo mi już duszno.

Jakoś się nie żalę bo nie mam ku temu powodu, a jeśli Tobie trudno coś zrozumieć to ja już nie wiem jak to przetłumaczyć z polskiego na nasz, a z naszego na Twój....

Łatwo jest oceniać będąc obserwatorem i faktycznie nie mieć pojęcia co się dzieje tam, gdzie obserwator wstępu nie ma.

Odpuść sobie nawet kwestie tego typu:

zamierzam Cie już zotawić w spokoju, bo mi się troszkę żal zrobiło :smile:
bo w tym momencie Twoje zachowanie się robi żałosne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu macie przykład ogłoszenia, jakich wiele ukaże się po zniesieniu akceptacji ogłoszeń:

tomek1 wytłumaczcie mi jak to jest u sąsiadów że tam nie ma z tym problemu, a my podnosimy wojnę o coś co dla mnie jest oczywiste i czytelne dla usera. Wprawdzie jeszcze nigdy nie korzystałem z tego forum ale i dlatego właśnie że jest zbyt skomplikowane, pewnie też bym wystawił kilka swoich woblerków ale zawiłości w procedurach i odczycie info o ewentualnych targach zniechęcają do wystawienia czegokolwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomek1 wytłumaczcie mi jak to jest u sąsiadów że tam nie ma z tym problemu

No właśnie przeczytałem regulamin dodawania ogłoszeń na Jerkbait i z tego co widzę jest on bardziej restrykcyjny niż nasz. :lol: Właściwie jedyną różnicą w funkcjonalności jest możliwość edytowania ogłoszeń, która jak już pisał Tomik u nas nie wchodzi w grę.

Według regulaminu zasad z Jerkbait użytkownik z mojego przykładu oprócz usuniętego ogłoszenia dostałby ostrzeżenie lub zostałby wykluczony z forum. (pkt. 7 i 11 regulaminu). Samo wspomnienie o wystawieniu przedmiotu na aukcji jest karane!

Jeśli chodzi o mnie- nie ma problemu, możemy zrobić jak na Jerkbait.pl- ogłoszenia bez wstępnej akceptacji a za przekroczenia regulaminu ostrzeżenia.

Natomiast dobrym posunięciem byłaby możliwość dodawania postów pod ogłoszeniem, choćby po to żeby napisać, że towar został sprzedany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast dobrym posunięciem byłaby możliwość dodawania postów pod ogłoszeniem, choćby po to żeby napisać, że towar został sprzedany.

tojest wlasnie najwazniejsze - poprawiloby komunkiacje sprzedający - kupujacy.

Odnośnie edytowania postów - wg mnie nie jest to potrzebne - byle było przez 30 min

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast dobrym posunięciem byłaby możliwość dodawania postów pod ogłoszeniem
użytkownik z mojego przykładu oprócz usuniętego ogłoszenia dostałby ostrzeżenie lub zostałby wykluczony z forum.

Idalnie.

No ale w tym wtypadku jak wspomniał Wojciech przydadzą się nowi moderatorzy działu i ewemtualnie poprawka regulaminu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale w tym wtypadku jak wspomniał Wojciech przydadzą się nowi moderatorzy działu i ewemtualnie poprawka regulaminu.

Po co ponownie komplikować, bo dojdzie do tego że każdy dział będzie miał kilku moderatorów którzy nie wniosą nic nowego oprócz większego bałaganu, jesli regulamin określi co wolno a czego nie a konsekwencją tego będą usunięcia, bany i inne restrykcje to z pewnością bedzie i porządek a moderatorzy nie odczują zbytnio przepracowania :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomik, Po przeczytaniu twoich postów odnoszę wrażenie, że za wszelką cenę nie chcesz / nie masz ochoty rozwijać działu z ogłoszeniami

Temat zapoczątkowany przez warszawę_24 17-12-09, 14:20. Jeżeli uważasz, że siedzę na forum 24 h, nie mam mam rodziny, domu, pracy i innych obowiązków i oczekujesz, że odłożę wszystko na bok, również inne sprawy związane z haczykiem i zajmę się tą kwestią od razu. To przyznam szczerze, że średnio mnie interesuje jakie Ty czy ktoś inny odniesie w związku z tym wrażenie.

Lektura postów na ten temat przyniosła kilka spostrzeżeń

otóż pośród moderatorów itp. panuje postrach przed bałaganem i nadmiarem roboty związanym z rozwinięciem działu nie wiem czy to jest efektem braku wolnego czasu, chęci czy czystym lenistwem

Mam podobne zainteresowanie takimi opiniami jak napisałem wyżej.

Takie publiczne wypominanie czegoś na forum wydaje mi się nie na miejscu i nie wypada tego robić adminowi, no ale to tylko moja opinia

Ostatnio dochodzę do wniosku, że może czas najwyższy parę rzeczy wypomnieć i spodziewajcie się więcej. Oczywiście ja się nie obrażę, nie przestanę pisać i nie będę żądał usunięcia konta z forum.

Ponadto zobacz jaka godna uwagi postawa:

Sory Tomik, w tygodniu wystawię według regulaminu.

pełne zrozumienie, bez wydziwiania, obrażania się. Inny prosiłby już o usunięcie konta.

warszawa_24 masz u mnie duży plus.

"zwykli"użytkownicy wyszli z pomysłem zmian, które wg. mnie wyjdą wszystkim na dobre i przyczynią się do rozwoju tego działu jak i całego forum.

Przy tej okazji warto by było i chciałbym pozdrowić wszystkich innych "zwykłych" użytkowników tego forum dzięki, którym serwis jeszcze w ogóle "fizycznie" działa.

Wracając do ogłoszeń to proponuje : ...
Działy Sprzedam , Kupie, Zamienię /Oddam/Różne

Jak widzę, jak jeden z użytkowników, który sam też chce zmian w dziale ogłoszeń. A mimo wszystko sam dodaje kilkanaście minut temu ogłoszenie, które jest niesprecyzowane w tytule (czyli nie wiadomo czy ma dotyczyć sprzedaży, kupna, czy czegoś innego) i jest niezgodnie z obecnym regulaminem.

To jestem za. Będzie oddzielna kategoria na ogłoszenia z działami sprzedam, kupię itd.

temat to nazwa przedmiotu, a regulaminu dodać standaryzowany szablon, który można kopiować i uzupełnić w nim tylko braki

nie zaszkodzi. proszę taki przygotować i uzgodnić w tym temacie.

-W temacie mogą wypowiadać się wszyscy lecz wspomniane zostanie, iż preferowane są tylko posty z rezerwacjami i updatem ceny przez autora

tylko i wyłącznie, rezerwacje, zmiana ceny lub ewentualne dodatkowe informacje od samego autora. A także informacja o nieaktualnym i do usunięcia ogłoszeniu.

Tak to ma sens i będzie możliwość dodawania odpowiedzi.

-wszelkie nadmierne udzielanie się w tematach ogłoszeń nie mających większego związku z kupnem/sprzedażą.... i uzyskaniem na ten temat dodatkowych informacji będą karane

poprzez usuniecie postów i system ostrzeżeń

bardzo dobrze.

-na koniec temat moderatorów jak wiadomo mamy ich kilku ale oni nie moga przeciez mieć wszystkiego na głowie.Jak nauczyło nas życie nie ma rzeczy uniwersalnych i o ogólnym zastosowaniu baaa powiem tak jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego.

dlatego proponuje 2/3 nowych moderatorów zajmujących się wyłącznie tym działem dzięki czemu regulamin będzie przestrzegany a dział bardziej "dopieszczony "

Proponuję na dobry początek Ciebie. A regulamin będzie przestrzegany ponieważ nadal, każde ogłoszenie i odpowiedź będą do akceptacji.

Na koniec powiem ,że jeżeli chociaż polowe energii z tych wszystkich kłótni i sporów włożyło by się w kreatywne myślenie i tworzenie nowych pomysłów mających na celu ulepszeni naszego forum to wszystkim wyszło by to na dobre.

Dodam jeszcze ze ten post nie jest żadnym atakiem mam tylko na celu dobro naszego forum

A ja na koniec dodam propozycję od siebie.

Każdy użytkownik, który jest aktywnym użytkownikiem od 6 miesięcy i jednocześnie posiada min. 300 postów, będzie mógł dodać w dziale ogłoszeń raz na miesiąc także ogłoszenie dotyczące swoich własnych wyrobów lub do aukcji, które ewentualnych posiada na allegro lub innych serwisach aukcyjnych.

Dla użytkowników wspierających forum i posiadających tzw. "haczyki" bez względu na obecność i ilość postów na forum oddzielnie także będzie taka możliwość.

Jeżeli macie jeszcze jakieś propozycje to piszcie.

Natomiast wszelkie uzgodnione zmiany w dziale ogłoszeń wprowadzę jak dostanę od użytkowników forum jakiś nowy materiał, news, relację z nad wody na strony główne portalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warszawa_24 napisał/a:

Sory Tomik, w tygodniu wystawię według regulaminu.

pełne zrozumienie, bez wydziwiania, obrażania się. Inny prosiłby już o usunięcie konta.

warszawa_24 masz u mnie duży plus.

Dziękuję.

A regulamin będzie przestrzegany ponieważ nadal, każde ogłoszenie i odpowiedź będą do akceptacji.

Nie sądzisz, że to zbędne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku, kupna, zamiany nie będzie to konieczne, więc spróbujemy wszystkie działy bez akceptacji. Tym bardziej, że przecież ma być możliwość odpowiedzi.

Jeszcze jedno.

żeby nie było "podbijania" ogłoszeń, ich wyświetlanie bez względu na odpowiedzi będzie od czasu napisania tematu a nie postu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.