Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Zmiany w dziale Ogłoszenia


Co chcesz, aby w dziale Ogłoszenia sie zmieniło?  

30 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Co chcesz, aby w dziale Ogłoszenia sie zmieniło?

    • Dodanie dodatkowego regulaminu, zniesienie nakazu akceptacji przez administrację, możliwość stałego edytowania postów, dopisywania się.
      11
    • Dodanie dodatkowego regulaminu, możliwość dopisywania się i stałego edytowania.
      2
    • Dodanie dodatkowego regulaminu, możliwość dopisywania się.
      4
    • Odblokowanie możliwości pisania postów w temacie.
      1
    • Zostawienie tego działu takim, jakim jest.
      8
    • Dodanie możliwości edycji.
      4


Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 74
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
A administracja?

Administracja myślę że będzie miała takie samo zdanie skoro nie wniosła żadnych poprawek w trakcie wdrażania nowych elementów kupię/ sprzedam/ zamienię

P.S OFFTOP

Odnoszę nieodparte wrażenie kolego że usiłujesz w ilości postów prześcignać wszystkich forumowiczów... i patrząc na niektóre Twoje wypowiedzi raczej mi sie niewydaje :D Ale to juz sprawa "użytkownicy o użytkownikach"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam takiego zamiaru, jeżeli mam 50 postów a 1350 postów to czyni mnie to lepszym wędkarzem? Nie. Poprostu cały czas siędzę na forum, str. główna jest cały czas otwarta. Inni uważają, że biję posty na potęgę, nie które były głupie, ale nie miałem takiego zamiaru. Pozatym wyjaśniliśmy to sobie w użytkownicy o użytkownikach i temat uważam za zamknięty.

Co do regulaminu, szkoda. Chciałem by był jeszcze lepszy. To choć poprawcie pkt. 3 (O z dużej i niepotrzebny -) oraz przeniesienie bezsensownego limitu rozdzielczości do pkt.3. Jak i nadal wnioskuję o zwiększenie ilości zdjęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi człon punktu 2 Regulaminu ogłoszeń jest zbędny,ponieważ niezarejestrowany "przeglądacz" forum ma z automatu blokadę dodawania postów na Forum,więc i w tym dziale nic nie napisze,chyba się nie mylę.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Część ogłoszeń w dziale sprzedaży nie zawiera wskazania ceny. W świetle obecnych zapisów regulaminowych wydaje mi się, że takie wskazanie jest obligatoryjne, jeżeli się mylę, to może warto określić to w sposób jeszcze bardziej czytelny.

Niedawno była tam jakaś uszkodzona wędka, a sprzedawca wyraźnie zrobił sobie licytację, czekając aż ktoś zaproponuje mu najwyższą kwotę. Zrobił się z tego trochę bajzel. Proponuję usuwać ogłoszenia, które nie posiadają jasno określonej ceny sprzedaży (ewentualnie wyciagać dalsze konsekwencje), aby uniknąć podobnych sytuacji w przyszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że po kilku tygodniach działania bardziej rozbudowanego działu ogłoszeń, wszystko jeżeli chodzi o dodawane ogłoszeń działa bardzo dobrze i nie ma co zbytnio tego komplikować. Dlatego jedynie dodałem kilka opcji dla aktywnych użytkowników oraz bardziej "rozjaśniłem" zasady edycji, aktualizacji i prezentacji.

Oto zmieniony regulamin:

Regulamin dodawania ogłoszeń na forum haczyk.pl

1. Przyjmowane są tylko ogłoszenia związane z tematyką strony, czyli wędkarstwem.

2. Ogłoszenia po dodaniu są prezentowane i dostępne dla wszystkich odwiedzających strony haczyk.pl przez okres 6 miesięcy lub do czasu gdy staną się nieaktualne. Następnie wygasają.

3. Rodzaje ogłoszeń:

ogłoszenia użytkowników - Ogłoszenia prywatne. Dodawanie i prezentacja jest bezpłatna, wystarczy być zarejestrowanym użytkownikiem forum. Ogłoszenie może zawierać max. dwa zdjęcia (własne zdjęcia)

Opcje dodatkowe - Każdy zarejestrowany użytkownik, którego konto na forum jest aktywne od min. 6 miesięcy i jednocześnie posiada min. 50 postów oraz każdy użytkownik, który wsparł haczyk.pl lub opublikował materiał na stronach haczyk.pl może dodatkowo w ogłoszeniu zamieścić:

- dodatkowe trzy zdjęcia.

- link do aukcji internetowej (tylko jeżeli aukcja dotyczy "przedmiotu" ogłoszenia i tak jak ogłoszenie jest aukcją prywatną).

- a także raz na 6 miesięcy dodać ogłoszenie dotyczące sprzedaży - wymiany własnej produkcji drobnych produktów wędkarskich np: woblerów, blaszek, much itp.

ogłoszenia komercyjne - W przypadku chęci zamieszczenia ogłoszenia komercyjnego prosimy o kontakt na: haczyk@haczyk.pl

4. Zasady pisania ogłoszeń:

- Tytuł ogłoszenia powinien być ukierunkowany na sprzedaż, kupno, zamianę lub inne ogłoszenie związane z wędkarstwem, czyli sprzętem i akcesoriami wędkarskimi, sprzętem wodnym, łowiskiem wędkarskim lub turystyką wędkarską np: "Sprzedam tyczkę 13,5 m...", "Kupię łódkę wędkarską...", "Zapraszam na wspólne wędkowanie..." itp.

- A samo ogłoszenie powinno być dodane w odpowiedniej dla niego kategorii, czyli: "Sprzedam" lub "Kupię" lub "Zamienię, oddam, inne".

- Treść ogłoszenia dla potencjalnych odbiorców powinna być jasna i czytelna. Powinna także zawierać informację o stanie fizycznym lub ewentualnym zużyciu "przedmiotu" oraz własny opis danych przedmiotów (zabronione jest odsyłanie do informacji o sprzęcie do innych stron internetowych lub wklejanie linków informacyjnych).

- W ogłoszeniach dotyczących sprzedaży i kupna wymagamy podania ceny.

5. Zasady edycji i aktualizacji ogłoszeń oraz dodawanie odpowiedzi lub zapytań do ogłoszenia:

- Ogłoszenie można edytować i poprawiać do 30 min, od czasu jego dodania.

- Dodanie odpowiedzi, dodatkowej informacji do ogłoszenia jest możliwa jedynie w celu pozyskania dodatkowych informacji, rezerwacji lub jego aktualizacji (np: zmiany ceny) albo uzupełnienia danych.

- Dodawanie informacji typu: "nadal aktualne" będzie skutkowało usunięciem ogłoszenia.

6. Ogłoszenia mogą dotyczyć tylko rzeczy wolnych od wad prawnych i których jest się właścicielem.

7. Haczyk.pl na swoich stronach udostępnia jedynie miejsce do dodawania i prezentacji ogłoszeń wędkarskich i nie odpowiada oraz nie bierze żadnej odpowiedzialności za treść zamieszczanych ogłoszeń oraz za wynikające z nich późniejsze jakiekolwiek relacje i transakcje.

Haczyk.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia i nie akceptowania ogłoszenia bez podania przyczyn.

8. Dodanie ogłoszenia jest jednoznaczne z zapoznaniem się i akceptacją regulaminu dodawania ogłoszeń na forum haczyk.pl .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Tytuł ogłoszenia powinien być ukierunkowany na sprzedaż, kupno, zamianę lub inne ogłoszenie związane z wędkarstwem, czyli sprzętem i akcesoriami wędkarskimi, sprzętem wodnym, łowiskiem wędkarskim lub turystyką wędkarską np: "Sprzedam tyczkę 13,5 m...", "Kupię łódkę wędkarską...", "Zapraszam na wspólne wędkowanie..." itp.

A po co się powielać ? skoro już są działy tematyczne? i na pierwszy rzut oka widać w którym dziale w kategorii ogłoszenia znajduje się dany temat

Opcje dodatkowe - Każdy zarejestrowany użytkownik, którego konto na forum jest aktywne od min. 6 miesięcy i jednocześnie posiada min. 50 postów oraz każdy użytkownik, który wsparł haczyk.pl lub opublikował materiał na stronach haczyk.pl może dodatkowo w ogłoszeniu zamieścić:

Mamy gdzieś listę tych zasłużonych ? :wink:

Już widzę jak mod kopie po portalu by zobaczyć czy dany użytkownik kiedyś, coś opublikował czy też nie, a jeśli tak to pod nickiem z forum, a może innym

Co do darczyńców, jeszcze większy bigos..biorąc pod uwagę zapewnienie anonimowość osobą które sobie tego życzą.

Dodanie odpowiedzi, dodatkowej informacji do ogłoszenia jest możliwa jedynie w celu pozyskania dodatkowych informacji, rezerwacji lub jego aktualizacji (np: zmiany ceny) albo uzupełnienia danych.

- Dodawanie informacji typu: "nadal aktualne" będzie skutkowało usunięciem ogłoszenia.

A dlaczego taki rygor :wink: , widywałem na innych forach (co prawda nie wędkarskich), że sprzedawca, czy też kupujący dbający o swój interes dodawał do swojego tematu/ogłoszenia co jakiś czas post ze słowem np. 'top' i nigdy takie odświeżanie tematu nie budziło pretensji innych użytkowników forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co się powielać ? skoro już są działy tematyczne? i na pierwszy rzut oka widać w którym dziale w kategorii ogłoszenia znajduje się dany temat

Tak to niepotrzebna pozostałość po starym regulaminie.

Proponuję:

- Tytuł ogłoszenia powinien być dobrze wykorzystany na sprecyzowanie informacji o "przedmiocie" ogłoszenia. Korzystaj z dodatkowej możliwości "krótkiego opisu" tematu w tytule czyli np: zamiast tytułu: "wędka spinningowa" rozszerz go np: o nazwę sprzętu, ewentualne parametry techniczne.

Mamy gdzieś listę tych zasłużonych ? :wink:

Już widzę jak mod kopie po portalu by zobaczyć czy dany użytkownik kiedyś, coś opublikował czy też nie, a jeśli tak to pod nickiem z forum, a może innym

Co do darczyńców, jeszcze większy bigos..biorąc pod uwagę zapewnienie anonimowość osobą które sobie tego życzą.

W przypadku postów i obecności użytkownika wynika to od razu po dodaniu ogłoszenia... w profilu obok.

Jeżeli ktoś chce zachować anonimowość nie musi z tej opcji korzystać.

A dlaczego taki rygor :wink: , widywałem na innych forach (co prawda nie wędkarskich), że sprzedawca, czy też kupujący dbający o swój interes dodawał do swojego tematu/ogłoszenia co jakiś czas post ze słowem np. 'top' i nigdy takie odświeżanie tematu nie budziło pretensji innych użytkowników forum

A co takie top wnosi do "tematu" ? Nic. Czy użytkownicy nawet Ci zainteresowani ewentualnie "przedmiotem" ogłoszenia muszą do niego zaglądać bo się pojawiło "coś nowego", żeby zobaczyć i przeczytać "top" lub podobną próbę zwrócenia uwagi na ogłoszenie?

Konkret, że cena spadła, dostawa gratis - tak. dla "topów i podobnych" nie widzę miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku postów i obecności użytkownika wynika to od razu po dodaniu ogłoszenia... w profilu obok.

fajnie , ale ja pytałem o to;
oraz każdy użytkownik, który wsparł haczyk.pl lub opublikował materiał na stronach haczyk.pl może dodatkowo w ogłoszeniu zamieścić:
skąd mamy zaczerpnąć info czy użytkownik spełnia w/w warunki. Mamy gdzieś taka listę?.
A co takie top wnosi do "tematu" ? Nic. Czy użytkownicy nawet Ci zainteresowani ewentualnie "przedmiotem" ogłoszenia muszą do niego zaglądać bo się pojawiło "coś nowego", żeby zobaczyć i przeczytać "top" lub podobną próbę zwrócenia uwagi na ogłoszenie?

jednak dasz się wkręcić :wink:

Konkret, że cena spadła

To patrz teraz jak się robi na bezczela 'topa' zgodnie z regulaminem w obecnej formie projektu

np.

Dzień 2 (po dodaniu ogłoszenia)

Nowa Cena!! 129,50

Dzień 3

Nowa Cena!! 129,00

Dzień 4

Nowa Cena!! 128,50

i tak dalej przez cały miesiąc 'top' za jedyne 15zł, o które średnio inteligentny sprzedawca i tak zawyżył cenę startową :razz:

Mógł dać 5-10gr ale był hojny :wink:

W ten sposób zgodnie z regulaminem można robić prawie za free 'topa'

Oczywiście można ochronić 'prawnie' forumowiczów przed natarczywością sprzedawcy i groszowymi topami..dodając do regulaminu punkt, "Każdorazowo zaproponowana obniżka ceny przez sprzedającego powinna (i tu się warto zastanowić ile) być nie mniejsza niż 10% wartości od ceny aktualnej."

Kolejna kwestia np. mam patyk, który mi zalega w szafie robię fotki i chciałbym go wyrzucić do sprzedaży na haczyku, nie potrafię określić jego obecnej wartości rynkowej, ale też nie zależy mi na jakiejś konkretnej kwocie

I chce zrobić licytacje, (gdyż taka metoda sprzedaży w tym przypadku wydaje mi się najuczciwsza)

kij do metody...stan dobry...itd/itp

Cena startowa 20 zł ! , kto da więcej.

Koniec licytacji w najbliższy czwartek o godzinie 12:00

Po co to piszę, bo myślę że warto się zastanowić nad regulacjami w przypadku sprzedaży na zasadzie aukcji (chyba ,że nie dopuszczamy takiej metody i jest po temacie)

bo powinna zawierać cenę startową oraz termin zakończenia itd..

Nie pisze tego bo szukam 'dziury w całym' tylko nie chce by znów się okazało jak to w Polsce bywa, że 'mamy prawo do szczęścia, ale nie mamy szczęścia do prawa' :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, ale trzeba wziąść coś pod uwagę. Ja osobiście robiąc konta nigdy nie czytam regulaminu, gdy uznałem, że jednak zostanę tu, gdy dostałem pierwszego warna (bo zamieściłem informację o łowiskach w Lubuskim w dziale komercyjne przez przypadek) pierwszy raz przeczytałem jakiś internetowy regulamin.

Ale nie każdy do tego dochodzi, co widać, że 2 postowy user ma już np. 2 warny, najczęsciej za nie opisane linki. Z czego to wynika? Nikomu się nie chce czytać.

Są ogłoszenia dodawane przez osoby nowe, które łamią praktcyznie cały regulamin (brak ceny, kilka zdjęć, brak danych kontaktowych czy link zewnętrzny).

Dlatego proponuję wrócić do obowiązku akceptowania tematu chyba, że macie jakieś pomysły, jak na forum o motorowerach. Jak ktoś źle zamieści ogłoszenie, ma 24h na atualizację, jak nie to warn + kasacja tematu. U nas nijak by się to miało, bo mamy limit 30min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o tym żeby każdy, kto cokolwiek sprzedaje, w ogłoszneniu podpisywał sie z nazwiska? Sądzę, że każdy z nas ma czyste sumienie, a jesli padnie podejrzenie ooszustwo, mamy chociaż nazwisko kontrachenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co da samo nazwisko? Jak się kupuje coś droższego to się prosi o wystawienie na Allegro lub jak to jest jakaś znana osoba to się w ciemno kupuję - takie mam zdanie w tej sprawie.

Poza tym admin ma trochę danych osobowych, czy to z koszulek/polarów/dotacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym admin ma trochę danych osobowych, czy to z koszulek/polarów/dotacji.

admin niema prawa do twoich danych osobowych ani innych informacji na twój temat, koniec kropka. są bardziej cywilizowane i zdrowo rozsądkowe rozwiązania, radzę więcej ostrożności i wiary w ludzi.

Michcia z tym przymusowym umieszczaniem danych już trochę poniosło :wink: .

ale to i w sumie ciekawe: i'd say dat i smell teh internet drama :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skąd mamy zaczerpnąć info czy użytkownik spełnia w/w warunki. Mamy gdzieś taka listę?.

Nie nie ma i nie będziemy takich tworzyć. Przeanalizuję jeszcze raz te opcje.

To patrz teraz jak się robi na bezczela 'topa' zgodnie z regulaminem w obecnej formie projektu...

Patrz też jak ewentualnie można postąpić zgodnie z regulaminem z takimi bezszczelnymi "topami" : Haczyk.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia i nie akceptowania ogłoszenia bez podania przyczyn.

Kolejna kwestia np. mam patyk, który mi zalega w szafie robię fotki i chciałbym go wyrzucić do sprzedaży na haczyku, nie potrafię określić jego obecnej wartości rynkowej, ale też nie zależy mi na jakiejś konkretnej kwocie

Koncentrujemy się na ogłoszeniach. Ten i te inne przytoczone przypadki ogłoszeń będą wyjątkami. Więc raz na jakiś czas moderator też może zrobić wyjątek.

Ja z powodu jednego zdjęcia więcej w ogłoszeniu afery nie robię.

Generalnie z tego co widzę, że dalej tak jak obecnie będzie, że 90% ogłoszeń będzie intuicyjnie dodawana w sposób prawidłowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrz też jak ewentualnie można postąpić zgodnie z regulaminem z takimi bezszczelnymi "topami"
no chyba nie można :wink: bo jest dobrze ale nie najlepiej
Haczyk.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia i nie akceptowania ogłoszenia bez podania przyczyn.

Skoro zaakceptowałeś - czy nadal możesz usuwać? - czy też właśnie skończyły Ci się możliwości prawne? patrząc na kontekst w/w punktu regulaminu.

chyba że tak;(i po zawodach)

Haczyk.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia ogłoszenia bez podania przyczyn.

Generalnie z tego co widzę, że dalej tak jak obecnie będzie, że 90% ogłoszeń będzie intuicyjnie dodawana w sposób prawidłowy.

Też tak myślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ogłoszenia są dodawane intuicyjnie, moderowane na bieżąco, myślę, ze wszystko "działa" sprawnie i aby już zakończyć temat regulaminu ogłoszeń, po ostatnich uwagach, poniżej ostateczna wersja:

Regulamin dodawania ogłoszeń na forum haczyk.pl

1. Przyjmowane są tylko ogłoszenia związane z tematyką strony, czyli wędkarstwem.

2. Ogłoszenia po dodaniu są prezentowane i dostępne dla wszystkich odwiedzających strony haczyk.pl przez okres 6 miesięcy lub do czasu gdy staną się nieaktualne. Następnie wygasają.

3. Rodzaje ogłoszeń:

ogłoszenia użytkowników - Ogłoszenia prywatne. Dodawanie i prezentacja jest bezpłatna, wystarczy być zarejestrowanym użytkownikiem forum. Ogłoszenie może zawierać max. trzy zdjęcia (własne zdjęcia).

ogłoszenia komercyjne - W przypadku chęci zamieszczenia ogłoszenia komercyjnego prosimy o kontakt na: haczyk@haczyk.pl

4. Zasady pisania ogłoszeń:

- Tytuł ogłoszenia powinien być dobrze wykorzystany na sprecyzowanie informacji o "przedmiocie" ogłoszenia. Korzystaj z dodatkowej możliwości "krótkiego opisu" tematu w tytule czyli np: zamiast tytułu: "wędka spinningowa" rozszerz go np: o nazwę sprzętu, ewentualne parametry techniczne.

- Samo ogłoszenie powinno być dodane w odpowiedniej dla niego kategorii, czyli: "Sprzedam" lub "Kupię" lub "Zamienię, oddam, inne".

- Treść ogłoszenia dla potencjalnych odbiorców powinna być jasna i czytelna. Powinna także zawierać informację o stanie fizycznym lub ewentualnym zużyciu "przedmiotu" oraz własny opis danych przedmiotów. Zabronione jest odsyłanie do informacji o sprzęcie do innych stron internetowych lub wklejanie linków informacyjnych a także odsyłanie do aukcji internetowych lub dodawanie linków do nich.

- W ogłoszeniach dotyczących sprzedaży i kupna wymagamy podania ceny.

5. Zasady edycji i aktualizacji ogłoszeń oraz dodawanie odpowiedzi lub zapytań do ogłoszenia:

- Ogłoszenie można edytować i poprawiać do 30 min, od czasu jego dodania.

- Dodanie odpowiedzi, dodatkowej informacji do ogłoszenia jest możliwa jedynie w celu pozyskania dodatkowych informacji, rezerwacji lub jego aktualizacji (np: zmiany ceny) albo uzupełnienia danych.

- Dodawanie informacji typu: "nadal aktualne" będzie skutkowało usunięciem ogłoszenia.

6. Ogłoszenia mogą dotyczyć tylko rzeczy wolnych od wad prawnych i których jest się właścicielem.

7. Haczyk.pl na swoich stronach udostępnia jedynie miejsce do dodawania i prezentacji ogłoszeń wędkarskich i nie odpowiada oraz nie bierze żadnej odpowiedzialności za treść zamieszczanych ogłoszeń oraz za wynikające z nich późniejsze jakiekolwiek relacje i transakcje.

Haczyk.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia i nie akceptowania ogłoszenia bez podania przyczyn.

8. Dodanie ogłoszenia jest jednoznaczne z zapoznaniem się i akceptacją regulaminu dodawania ogłoszeń na forum haczyk.pl .

Jak powyżej widać, nie będzie, żadnych opcji dodatkowych, komplikowania moderowania itp. Linki do aukcji również wykluczam, chociażby dlatego, że aukcje raczej po kilka miesięcy nie trwają i po kilku dniach będą "pustymi" linkami. Ewentualne wyjątki jakie zostały przytoczone zostaną przedstawione moderatorom i będą brane pod uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że moja propozycja się przyjęła:

Dodawanie informacji typu: "nadal aktualne" będzie skutkowało usunięciem ogłoszenia.

Powiem tak:

SUPER! Są trzy zdjęcia, bez limitu wielkości. Wszystko ładnie, bez powtórek.

już zakończyć temat regulaminu ogłoszeń

Też mi się tak wydaje, ale proszę nie zamykajcie, może kiedyś ktoś coś by chciał zasugerować.

Ale mam pytanie. Jak napiszę, że przedmiot jest wystawiony na Allegro pod moim nickiem to nie łamię regulaminu, ponieważ nie jest to link a moja nazwa nie wygaśnie. Co nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Czy może mi ktoś bystry wytłumaczyć wg jakiego klucza sortowane są tematy w dziale Sprzedam ? , bo tak sobie patrze jest np. ogłoszenie z wczoraj "Sprzedam 2 wedki + dwa kołowrotki" i ok ale jest ono na ..nastej pozycji od góry - dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg czasu ostatniego tematu tak aby nie podbijać ewentualną aktualizacją ogłoszenia, jego pozycji na liście ogłoszeń.

Tak?, a dlaczego ostatnie tematy nie lądują na górze czy też na dole tylko gdzieś..na liście

przyjrzyj się dobrze datą tych tematów.

Mi to nie przeszkadza, a pytam jedynie z ciekawostkowi bo nie widzę w tym jakiejkolwiek chronologii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.