Skocz do zawartości
tokarex pontony

Wędkowanie w Danii


Gość mroweczka177

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mroweczka177

Witam wszystkich wędkarzy.

Potrzebuje Waszej Pomocy

Wybieram się do Danii W okolice Allborga. Allborg jest Bardzo blisko otwartego morza. A dokladniej mówiąc W Allborgu rozpoczyna się FIORD Jak myślicie Co tą pora roku mógłbym spróbować połapać i na co najważniejsze. a drugie moje pytanie dotyczy Rzeki Mam nie daleko rzeke ktora jest połączona z 2 jeziorami i z morzem Tutaj mam takie samo pytanie Co bym mógł połapać w tej rzece i Na co próbować.

Dziękuje z góry za Pomoc jaką kolwiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
Gość mroweczka177

Bardzo was Proszę po mórz cię mi. Chociaż Powiedzcie Na co moge teraz liczyć w rzece i Na co Łowić czy na robaczka czy na sztuczne przynęty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mroweczka177, Nie wiele znajdziesz na necie o wędkowaniu w królestwie Dani ,jak zresztą w Belgi .Dania to przede wszystkim wędkarstwo morskie .Wpisz w goglarkę co cię interesuje a coś nie co znajdziesz.

A i popraw pisownie na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mroweczka177

Już próbowałem i nic nie ma. Ja już tam wędkowałem i to bardzo dużo. Ale jest jeden mały problem, nigdy nie wędkowałem zimą ani w morzu ani na rzece(w dani). Na morzu byłem raz zimą ale kutrem pływałem a to dwie odrębne sprawy. Wystarczy mi informacja jaka rybę mogę próbować łowić zimową porą, resztę wymyśle sam. Najbardziej mnie interesuje co w rzece mogę teraz spotkać i co jest najbardziej optymalną przynętą do połowu większości gatunków. Może czerwony robaczek ?? Mała obrotówka ?? Co sądzicie? Gdy złapię pierwszą sztukę to na pewno wszystko opisze dokładnie.

Pisownię będę starał się poprawić.

I dziękuje że chociaż ty odpisałeś mi na posta :) Pozdrawiam

Dokładnie tak jak napisałeś Dania to królestwo i to nie są słowa rzucane na wiatr. Mogę przygotować troszkę o wędkowaniu w danii. Bo jest czym się pochwalić. Myślę że sazan blisko 20kg to już okaz. A szczupaka to takiego w granicach 5-10 kilo to norma. Okonia duńczyk jak przy mnie wyciągnął to oczy mi wyszły okoń, w sumie mutant okonia ważył blisko 4,5 kg. Również z gatunków rzecznych pstrągi po około 3-4 kg to też naprawdę duże. Skalniaki prążkowane po 8-10 kg (morze) Płoć ponad 1kg. Wcale nie jest ciężko tam takie sztuki złapać np sazanów miałem 4 na kiju 2 mi porwały wszystko, trzeci nie trafiony do podbieraka przeciął żyłkę a 4 wreszcie wyciągnięty. Panowie w duńskie wody są bardzo ale to bardzo obfite w dużo gatunków ryb i są naprawdę bardzo duże. Jeśli ktoś by chcial podpytać o duńskie wody mogę podpowiedzieć. Proszę was pomóż cię mi co zimą. Jutro wyjeżdżam i chciałbym przygotować trochę sprzętu by tam nic już nie kupywać, ponieważ sprzęt tam jest bardzo drogi. Po powrocie z pierwszego dnia wędkowania opisze dokładnie wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już tam wędkowałem i to bardzo dużo
No to powinieneś być bardziej zorientowany niż my.Nie chodzi mi o ryby tylko o przepisy lokalne .Na rzece ,hym od okonka i szczupaka do troci i łososia na spina ,nie wspomnę o leszczu i płoci na federa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mroweczka177

No masz rację ale mówię że nie wędkowałem zimą w rzece. Między zimą a latem wydaje mi się że jest różnica i to duża. Pstrąga zapewne też idzie złapać. A co myślisz o przynęcie??

Rzeka nie jest zbyt szeroka ma około 6-10 metrów szerokości. Blaszka?? Wobler? Spławik z robaczkiem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślisz o przynęcie??
Przynęta zależna od metody ,jeśli spining to i wobler i blaszka będzie dobra ,założył bym małą przynętę raczej kleniowo-pstrągową ,skusi się i okoń i szczupak jak również klen ,na pstrąga bym nie liczył ,bo piszesz że to odcinek przyujściowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mroweczka177

To mówisz że z robaczka zrezygnować ?? Dziękuję Ci za pomoc. W sumie to nie jest odcinek przy ujściowy do ujścia jeszcze z 30 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mówisz że z robaczka zrezygnować ?
No nie całkiem ,tylko rekonesans najlepiej przeprowadzić ze spinem ,jeśli są wyniki na spina to kontynuować ,jeśli natomiast nie ma wyników ,to wybrać miejscówkę na spławik i próbować z robakiem.Teraz zimą dobre są głębsze miejsca w rzece a jak trafisz jeszcze jakiś dopływ ,nawet 'siurek" to murowana miejscówka .Oczywiście sprawdź lokalne przepisy na temat wędkowania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mroweczka177

Dziękuję Ci bardzo, niby tak nie wiele a tak dużo. A wszystko prowadzić przy dnie?? Robaczka też próbować w okolicach dna ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wszystko przy dnie ,teraz ryba trzyma sie dna ,woblerka czy blaszke ściągaj powoli aby tylko nadać im pracę ,ryby o tej porze sa leniwe i nie w głowie im latac za przynętą. No i powodzenia ,a jak znajdziesz chwilkę opisz jak było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mroweczka177

Internet tam jest tak że będę opisywał, dzień po dniu. Do rzeki mam tylko 8 km i będę już wędkował na niej w środę jeśli pogoda pozwoli :) :) :)

Dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mroweczka177

Dwa dni na rzece i nawet puknięcia. Ryba jest ale puki co nie chce brać, 3 krotnie widziałem dość spore rybki, lecz nie wiem co to było(wyglądało na dużego potokowca, być może to była troć). jednej to praktycznie pod mordę rzucałem blaszką i nie uderzyła, wyszła tylko do góry, spławiła sie dwa razy i nic. Próbowałem łowić na woblera, obrotówki,spławiczek z robaczkiem. Jedna rzecz mnie strasznie zastanawia dlaczego rzeką płynie tak dużo zielska ??

Co myślicie ? Tama jakaś może została otwarta?? czy może to normalne zimą że płynie zielsko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mroweczka177

No i dziś sprawa się polepszyła... Złowiłem potokowca 1,20kg, miałem jeszcze jedno bardzo mocne uderzenie ale nie siadł, i raz szedł za woblerem podobny do złowionego ale nie uderzył. Wszystko w jednym miejscu pod mostem. Na bardzo długim odcinku rzeki nic wiecej. :) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mroweczka177

Dzięki. Ok zapodam fotkę troszkę później bo aparat zabrał brat, bo pojechał zwiedzać coś tam. Fotka niestety jest już zrobiona w domku, ponieważ nie miałem aparatu nad wodą. Rzeka bardzo piękna i przystosowana do wędkowania.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Mroweczka a co z pozwoleniem ?

Mieszkam w Danii 6 lat i wiem , ze praktycznie wszystkie rzeki wymagaja oddzielnych pozwolen (+ oczywiscie glowne za ok 140 dkk ) . I moze teraz zima nie ma tyle kontroli co w sezonie letnim , to uwazaj kary sa duze .

Coprawda okresy ochronne sa rozne na roznych rzekach , lecz wydaja sie podobne i nie jestem przekonany , czy mozesz teraz wedkowac na pstragi w rzekach .

A jeszcze jedno napisz mi nazwe tej rzeki to znajde stronke z cenami i przepisami .

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mroweczka177

A no witam ;) Tak masz rację że praktycznie wszystkie rzeki wymagają oddzielnych pozwoleń plus główna opłata. Wiadomo zimą prawie nie ma kontroli. Wiem że kary są duże.

Tam jestem przekonany w 99% że mogłem wędkować, ponieważ na tabliczce informacyjnej nie było żadnej informacji o dodatkowych opłatach czy zakazie wędkowania w danym okresie. A jak sam wiesz że u nich tabliczki zawsze są i tam też jest lecz nie ma nic zabraniającego. A po za tym ja nie płace za wędkowanie ponieważ nie mam jeszcze 18 lat.(gdy wędkowałem na rzece nie miałem jeszcze lat 18) teraz już mam

Oni są zresztą jak doskonale wiesz bardzo zyczliwy pierwszym razem poproszą o nie wędkowanie, wytłumaczą dlaczego itp. w sumie sie nie dziwie wiesz młody człowiek sobię wędkuję przecież to nie przestępstwo oni też potrafią zrozumieć mnie że nie wiedziałem , a następnym razem dopiero coś zrobią, wiem bo już nie raz się z tym spotkałem. A gdzie dokładnie mieszkasz gdzie wędkujesz rozpisuj morze chłopakom troszkę pomożemy ;)

Nazwa rzeki: SKALS A

Wędkowałem opis miejsca: jak znajdziesz już rzekę to zobacz w którym miejscu przecina sie z drogą (numer drogi 13) Dokładnie w tym miejscu pod pomostem wyciągnąłem pstrąga i miałem parę pobić i raz wyszedł za woblerkiem. Jak już wyżej wymieniłem w tym miejscu stoi tabliczka z nazwą rzeki itp nie ma ani okresu ochronnego ani zakazu łowienia. Jeśli możesz to sprawdz jeśli znasz duński bo ja niestety nie znam :( Jakie masz tam rekordowe sztuki ?? złowiłem w pewnym miejscu sazana 20 kg i trzy podobne sztuki mi porwały, jednego ojciec nie trafił do podbieraka i również poszedł... czekam na odpowiedz może w końcu z kimś wybyje na rybki jak będe w DK. pozdrawiam :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mroweczka177

No a gdzie piszę że dla juniorów płatne?? W skive jak byłem to kontroler tłumaczył mi po angielsku że ja łowię za darmo ponieważ nie mam 18 lat więc jak to jest? No dobrze to przetłumacz bo w tej chwili w sumie sie nic nie dowiedziałem, najlepiej przetłumacz nazwy ryb okres ochronny do tego powiedz czy mogłem wędkować czy nie? a z tym że dla juniorów jest wymagane niestety się nie zgadzam jak już wyżej napisałem kontroli miałem kilka i każdy z nich mówił to samo, więc nie wiem jak to jest a po za tym coś mi się wydaję że to obowiązuję w odpowiednim odcinku rzeki, tak mi sie wydaje, przeczytaj wyżej post i odpisz;) rozpisz się troszkę ;) a patrze i ci powiem chyba że to nie ta rzeka ;) sprawdz jeszcze raz dobrze;) Bo ta rzeka jest zbyt szeroka ;) Wydaje mi się na 99% że na tamtym odcinku rzeki mogłem łowić, jak już powtarzałem że u nich zawsze są tabliczki i wydaje mi się że jeśli nie pisze na tabliczce ani okres ochronny ani że pobierają opłate dodatkową to można łowić, sprawdz jeszcze raz czy to ta rzeka bo ja stwierdzam że jak na tą rzeke co ja byłem jest za szeroka

;)

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.