Skocz do zawartości
tokarex pontony

Miętus - czy już są ??


malumalu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Brać Wędkarską....

Jak tam Koledzy z Miętusem??..

Byliście już na tej rybce, czy się dopiero wybieracie ??

Planujemy jechać pomiędzy świętami a Nowym Rokiem, może zdradzicie jakieś własne patenty na tę rybkę, na co najlepiej, jaki zestaw, no i gdzie ją zahaczyć w naszych dolnośląskich wodach ????

........................................WESOŁYCH ŚWIĄT....................................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
Okres ochronny od 1 grudnia do 28 lutego :twisted:

Cytat z regulaminu:

- miętus z wyjątkiem rzeki Odry od ujścia rzeki Warty do granicy z wodami morskimi od 1 grudnia do końca lutego.

Czyli rozumiem że odra przed Brzegiem Dolnym się w to nie wlicza ??

Czyli tam można łapać ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat z regulaminu:

- miętus z wyjątkiem rzeki Odry od ujścia rzeki Warty do granicy z wodami morskimi od 1 grudnia do końca lutego.

Czyli rozumiem że odra przed Brzegiem Dolnym się w to nie wlicza ??

Czyli tam można łapać ??

Spoko kolego nie wiedziałem ze będziesz łowił na odrze :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- miętus z wyjątkiem rzeki Odry od ujścia rzeki Warty do granicy z wodami morskimi od 1 grudnia do końca lutego.
Od ujścia Warty w stronę morza - nie ma okresu. Od ujścia Warty w stronę gór - obowiązuje okres ochronny.
Jacek, chyba odwrotnie :???:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnosnie interpretacji regulaminu pzw to mam pewna wątpliwość odnośnie połowu spod lodu na fileta(formalnie cześć rybki) w regulaminie nie jest to zakazane wprost cytuje dwa fragmenty z regulaminu pzw oceńcie sami

2. Przynęty

c/ Przynęty naturalne zwierzęce to organizmy Ŝywe lub martwe, a takŜe ich części. W

przypadku stosowania jako przynęt martwych ryb, mogą być uŜyte tylko ryby

wymiarowe lub nie objęte wymiarem ochronnym oraz nie znajdujące się w okresie

ochronnym.

8. ŁOWIENIE RYB SPOD LODU

§ 7

2. Zabrania się stosować martwej i Ŝywej ryby jako przynęty

niby nie jest zakazane łowienie na częc martwej co Wy o tym myslicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filet na pewno nie jest sztuczna przynęta ale czy "cześć martwej rybki" to żywa rybka czy martwa powiedzmy ze ktoś zechce na hak nabić sama płetwę ; pletwy nie można traktować jak całą martw rybkę tym bardziej żywą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

maniek, ja stawiam stówę ze w odrze pływa każda ryba na rekord Polski (może oprócz lososiwatych) ale gdzie można nastawić sie na miętusa , dowiedziałem sie ze w okolicach rędzina ale jeszcze troche za wcześnie , Ty jako najbardziej doświadczony wrocławski wędkarz podzielisz sie info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem ze trocie sa mówili o tym w tv , pstrągi tak samo nawet pzw zamyka taka małą rzeczkę ;) w okresie późnojesiennym zeby klusole nie wyłowili

w wakacyjnym nr wędkarza polskiego jest zdjęcia wędkarza który wyciągnął łososia około 5 kg kolo mostu Sikorskiego (jak sie nie myle ten kolo kepy mieszczańskiej)

tak wiec odra jest bardzo bogata w rybe rzeka niestety wedkarze-miesiaze staraja sie jak najbardziej to zmienić zabierając np karpi i amury po 15 kg

a wracajac do tematu to gdzie na te mietusy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.