Skocz do zawartości
tokarex pontony

Rurki antysplątaniowe


Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Ale O jaką metodę ci warszawa_24 chodzi?? Jeśli o karpiowanie to nie używam żadnych rurek tylko daje 2-3m odcinek grubego (ok 0.60mm) fluokarbonu .

Według mnie głównymi zaletami takiej "strzałówki"z fluocarbonu jest dość duża wytrzymałość na uszkodzenie mechaniczne, fluocarbon jest niemal niewidoczny w wodzie, ma większy ciężar właściwy niż żyłka więc lepiej układa się na dnie .

Tak że polecam

Ja stosuję fluocarbon colmica

Ps. w rurkach lubi się zbierać powietrze przez co unoszą sie jednym końcem ponad dno przez co mogą płoszyć ostrożne ryby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Feeder - to chyba oczywiste.

Do karpiowania mam bezpieczny zestaw samozacinający.

Czyli zwykły klips ,ja też je stosuje

Natomiast jeśli chodzi o feeder (niewiem czemu to miało by być takie oczywiste ,rurki stosuje sie też w innych metodach gruntowych) zwykla kupuje "conger" dł 20-25cm łamane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do karpiowania mam bezpieczny zestaw samozacinający.

Zapytam z ciekawości,z jakich elementów zbudowany jest Twój zestaw samozacinający,co stosujesz przed klipsem? W zestawach TB są właśnie silikonowe rurki antysplątaniowe, więc stwierdzenie

Feeder - to chyba oczywiste.
już takie oczywiste nie jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbudowanie dobrego zestawu z r. a to połowa sukcesu ,a na pewno mniej stresu nad wodą ,kupując rurki musimy zwrócić baczna uwagę na jakość wykonania ,materiał itp.Nie wiem jakich firm kupuje rurki bo interesuje mnie bardziej wykonanie ,czy końcówki rurki sa ostre czy nie ,jakość krętlika i agrafki i w którym miejscu są ustawione ,błędem najczęstszym jest umocowanie krętlika przed zagięciem .Dziś trudno dostać już dobre rurki ,więcej badziewia niż dobrej jakości .W przyszłym sezonie planuje użycie nowszych generacji rurki antysplontaniowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pierwsze co robię po zakupie to wymiana agrafki. Te które trafiają się na rurkach to jakieś nieporozumienie. Na firmę nie patrzę tak jak maniek a na wykonanie. Zawsze po zakupie rurki są przeglądane, poprawiane, tuningowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,czy widziałeś ten: http://www.tandembaits.com/index.php?do=kat&id=302&pid=818 zestaw antysplątaniowy do feedera? Sam się zastanawiam,czy go nie wypróbować,wygląda dość ciekawie.

Diaflex mam te zestawy feederowe które pokazujesz i są do bani ,strasznie sie plącze przypon o ciężarek.nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak poznać dobre wykonanie mocowania agrafki?

Po prostu, to widać. Nie wiem jak Ci odpowiedzieć na to pytanie. Patrzysz na agrawkę i widzisz jak jest przymocowana. Urwie się, czy nie urwie - intuicja.

U mnie są tylko z taką sprężynką obwiniętą o rurkę, york trzyma ale jakieś inne nie.

Widziałem na filmach z taką kuleczką. Co o tym myślicie?

Czytam 5 raz i nie moge zaczaić o co Ci chodzi :mrgreen: . Jeżeli dobrze rozumiem to mówisz o zwykłej sprężynie na rurce (w tym wypadku to rurka będzie prosta - innej przynajmniej nie widziałem). Ta kuleczka to (jeżeli o to chodzi) ołowiane obciążenie sprężyny.

Jakiś dzisiaj nieczający jestem. Jeżeli coś nie tak zrozumiałem to mnie poprawiajcie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie brzmi: Jak się sprawdzają kulkowe?

Odp. fatalnie,ponieważ agrafka blokuje się w plastikowym uchwycie(tej kulce).Kupiłem chyba z 2 lata temu fajne rurki w Jeżozwierzu tylko nie wiem jakiej firmy,agrafka jest z krętlikiem i to osadzone na cienkiej rurce-termok.- podkładce ok. 1-no centymetrowej i dopiero właściwa rurka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warszawa_24, to na drugim zdjęciu z zielonym to badziew który po kilku orkach Odry rozwali się. Uszko trzymające agrafkę nie wytrzymuje i pęka/przeciera się i tracisz koszyk.

Ja robię tak że kupuję spinningowe i agrafkę zakładam do rurki a krętlik idzie do połączenia przyponu. Rurki zbliżone wyglądem do tego pierwszego zdjęcia. Na firmę jak już pisałem nie zwracam uwagi. A agrafkę wymieniam zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.