Skocz do zawartości
tokarex pontony

Przypony


krasiu

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 70
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Do typowych sztywniaków użuwam ZeroMemory z TB ale czy jest lepsze od Fluorocarbonu ? Pewnie nie ale kupiłem ZM bo jest tani. Nie polecam tej najgrubszej wersji 40lb bo nie przejdzie Ci przez oczko przy wiązani np. D'riga gdzie trzeba przełożyć go 3 razy. Czesto wiąże sztywniaki z plecionki w otulinie ściągając otuline tylko z włosa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki materiał jest według was lepszy do robienia sztywniaków? zero memory czy fluocarbon??
Różnice są 3:

- cena

- fluorocarbon podobno niewidoczny w wodzie

- średnica (fluorocarbon ma mniejszą wytrzymałość niż żyłka - przy tej samej średnicy).

Wybór to kwestia indywidualna.

Dla mnie również fluorocarbon odpada ze względu na cenę, a do D'ringów ze względu na średnicę (tak jak pisze SQra).

W tamtym sezonie znalazłem wreszcie coś dla siebie do wiązania sztywniaków (w tym D'ringów), łamańców i przyponów kombinowanych - Stiff Silt Sufix'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie sztywniaków i materiałów do ich wykonania,to widziałem przypony wykonane z plecionki w sztywnej otulinie,ale nie była to plecionka z TB czy Sufix'a,[nigdzie nie spotkałem się z podobną] ale może Miro1956 napisze co to za plecionka,bo to właśnie u niego w piórniku widziałem te bardzo sztywne przypony :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otulina bardzo podobna do plastiku.

Ok, a jak ze ściąganiem tej otuliny?

No i czy po zdjęciu otuliny plecionka jest miękka?

Bo do tej pory do wykonywania sztywnych przyponów używałem plecionek w otulinie z TB,Sufix'a i było wszystko ok, a przede wszystkim plecionka jest w nich miękka :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, a jak ze ściąganiem tej otuliny?
Ja daje radę paznokciami, więc dla mnie jeste ok.
No i czy po zdjęciu otuliny plecionka jest miękka?
Jest miękka, ale nie najmiększa.

Miałem wcześniej Kameleona oraz Camfusion i one miały dużooo miększą otulinę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli coś w otulinie z miekkim rdzeniem, to quantum carp system, choć i tak moim ulubieńcem jest anaconda amphibian line ( lekko sztywniejszy rdzeń ) Tylko 10 metrów i troche sobie cenią. Sufix jakiś taki dziwny, nie używam.

Jeśli chodzi o fluo, to używam 4 rodzaje i tu też najlepiej wychodzi anaconda phaoton.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem wcześniej Kameleona oraz Camfusion i one miały dużooo miększą otulinę.

Mam te plecionki,ale jakoś ich rzadko używam :oops:

quantum carp system
anaconda amphibian line

Wybieram się w poniedziałek na zakupy,i na pewno coś pomacam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slowik, co do moich przyponow ktore widziales w piorniku to sam nie wiem bo kupilem kilkanascie sztuk u goscia ze Slaska,ale cena powalajaca z nog :mrgreen: az Maniek sie smial :mrgreen:

Rzeczywiscie sa sztywne.Jak sobie dobrze przypominam to z materialow cordy.

Zapewne wiosna ten gosc ze Slaska pokaze sie na Alegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miro1956, "Wspolny" wędkarski mamy, ale jakoś nie widzialem w tych przyponach rewelacji. jutro podeślę Ci fotki moich :mrgreen::mrgreen:

Tylko tego się nie opłaca sprzedawać, bo policz sam, haków używam teraz tylko kordy (longshank, wide gape) i foxa (ssc), średnio 21 zł za 10 sztuk, rurki termo tylko kordy ( średnio 15 zł paczka- miałem tandema i z elektrycznego ale to gó##o ), krętliki korda ( tez koło 2 dych ), kółeczka anacondy ( chyba z 9 zł) do tego czasem jeszcze coś dojdzie, bo różne przypony sobie robie, ostatnio dużo na elektrowni z maggot clipsem się bawie ( też 18 zł paczka ). A po 2 moje przypony to cala moja duma :D

Ostatnio brania mam tylko na łamańce, piasek na dnie i przynęta tonąca. Póki co pierwszy karpik na macie już był. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym sezonie 2011 :shock:

A co w tym dziwnego ? Mój znajomy z Nędzy preferował spędzanie sylwestra na zasiadce w rybniku. Trzeba tylko pamiętać że jak jest mróz a w nocy obudzi Cię centralka to przed zacięciem trzeba zamoczyć na chwilę wędkę w wodzie bo może być awaria :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sezon 2011 ? ciiiii... Jaki sezon 2011? Jak ja dopiero w sobotę składki opłacam :grin:

Ogólnie to tesotwałem flying back leads ( te najlżejsze mam ) i po testach tylko jedna niewiadoma, czemu tak pożno to kupiłem : )

Przyponik na wiosne-jesień jeśli chodzi o łamaće to u mnie:

małe haki: na zdjęciu ssc 9, mała odległość pelletu od włosa ( tu 2x 12 mm halibut-truskawka ), rurka termo 1 mm, odcinek z miękkiej to amphibian 25 lb i cała tajemnica leży w łączeniu z fluocarbonem, zauważyłem znaczny wzrost brań przy większej pętelce, po której porusza sie owal. Dalej fluocarbon 0,45. Pózniej odcinek ok 70 cm z fluo tylko trochę grubszego i za nim mój nowy przyjaciel kordy.

f2c4d83edf0e05f9m.jpg

f2c4d83edf0e05f9m.jpg

Taki teraz mam na jednej wędce ( ten wykonany tak na szybciora, bo kije zapakowane i nie chciało mi się sznupać). Na drugiej testuję maggot clips.

Zdjęć nie będzie z 2 powodów, dzieciątko sprawiło cyfrową lustrzankę i w taki czas sobie odpuszczam ( stary zalalem nad gzelem ) a po 2 lubie moje miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytrzymałość/średnica plecionek do przyponów karpiowych jest jak pewnie zauwazyleś podawana w LB. Praktycznie większość dostępnych na rynku materiałów się nadaje. Ja osobiście nie schodzę poniżej 15lb. Najczęściej jest to 20-25lb ale to też zależy od rodzaju plecionki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.