Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Przygotowanie do kolejnego sezonu...


buthidae

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Dreczy mnie pewien problem, a mianowicie:

Lowie na nie za duzej rzece jaka jest notec. Trafiaja sie tam ladne leszcze, plocie na splawik oraz sporadycznie na grunt.

Od zeszlego roku posiadam tam swoje stanowisko. Moi sasiedzi z obu stron lowia tylko i wylacznie na kukurydze, jak i ja z reszta takze.

Jednak w tym roku chcialbym sie troche pobawic, a dokladniej chodzi mi o zabawe z pelletem i grochem. Obawiam sie jednak, ze moge przez to sobie zepsuc lowisko i juz nawet na kukurydze nie bedzie mozna tam niczego zlowic.

Wiadomo mi takze, ze niedaleko mnie lowiono karpie... glownie dlatego chcialbym sie pobawic z tym grochem i pelletem.

A wiec konkretne pytania:

Czy moje obawy przed zepsuciem sobie lowiska sa uzasadnione?

Jaki pellet najlepiej stosowac na malych rzekach, z nieduzym nurtem na leszcza i karpia, gdzie wczesniej lowiono tylko na kukurydze?

W jakich ilosciach go stosowac (do necenia)? Lowisko jest obficie zaopatrzone w roznorozmiarowe leszcze :D

Czy moze jednak zostac przy samej kukurydzy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
buthidae napisał/a:

Lowie na nie za duzej rzece jaka jest notec.

buthidae napisał/a:

Jaki pellet najlepiej stosowac na malych rzekach

:shock: No to na jakich rzekach łowisz?

Niezaduża rzeka i mała rzeka to (przynajmniej moim zdaniem) to samo.... no może prawie to samo :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce uzyskac przede wszystkim "wejscie" na lowisko wiekszej ryby. Chodzi mi tu wlasnie o karpia czy wieksze osobniki leszcza. Chcialbym po prostu sprobowac nowej metody, czegos co mogloby sie sprawdzic. Szukam bardziej efektywnych metod....

No tak... "nie duza" i "mala" to przeciez kolosalna roznica;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy moje obawy przed zepsuciem sobie lowiska sa uzasadnione?
Trudno jednoznacznie odpowiedzieć ,ale bardziej jestem na tak ,ale to uzależnione jest od wielu czynników ,mieszanie kilku komponentów wymaga wiedzy i wyczucia natomiast sam pelet niczego ci nie da owszem z początku pojawią sie ryby ale też szybko znikną ,pelet jest to dobry dodatek do konkretnej zanęty ,co do grochu nie radze go łączyć z niczym ,spróbuj ciecierzycy ale ostrożnie z ilością 0,5kg na dzień wystarczy.

Zapytam jaką kukurydzą nęcisz .Czy aby nie z puszki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosuje i kukurydze z puszki i gotowana przeze mnie... to zalezy.

A ze jeszcze zapytam- dlaczego nie polecasz laczyc grochu z niczym innym?

Musze jeszcze przemyslec ten pelet... ale mimo wszystko, kusi mnie to :D

Nie mysle tez o jakis ogromnych ilosciach- wlasnie chcialbym go stosowac bardziej jako dodatek. Oczywiscie- w zaleznosci od efektow zmienialbym ta ilosc.

Sadzisz, ze jednak lepiej zostac przy samej kukurydzy....?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ze jeszcze zapytam- dlaczego nie polecasz laczyc grochu z niczym innym?
Jest tuczący ,możesz do grochu dodać jako wypełniacza pęczaku z kolendrą sam pęczak jest lekko strawny a kolendra nieco przyśpiesza trawienie to na wiosnę.
Musze jeszcze przemyslec ten pelet... ale mimo wszystko, kusi mnie to
Możesz użyć peletu kukurydzianego z kukurydza dipowaną. :cool:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o takim czyms nie pomyslalem... ale czy wczesna wiosna jest dobrym okresem na lowienie na kukurydze i tym podobne? Na tym miejscu to w sumie na wiosne nie lowilem, lecz teraz chcialbym sprobowac, dlatego tyle pytan. A z tego co widze, na ta pore najlepsze sa smierdziele:D??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.