Skocz do zawartości
tokarex pontony

Pomóżcie ratować ekosystem Lubelskiej Bystrzycy


Tomek1988

Rekomendowane odpowiedzi

Pewne osoby chcą utworzyć na Bystrzycy szlak kajakowy i tym samym chcą zniszczyć ekosystem wycinając znaczącą liczbę drzew a co najgorsze oczyszczając dno rzeki z naturalnych siedlisk i tarlisk ryb jakimi sa np powalone drzewa. Nie możemy patrzeć na taki problem obojętnie, wielu z was nie ma doczynienia z tą rzeką ja także ale nie można na to pozwolić by urzędasy zniszczyli tak wspaniałą rzekę nad która przybywa wielu wędkarzy i nie tylko. Taki problem może spotkać nie jednego z was kiedy człowiek będzie chciał zniszczyć nasz ekosystem, niekiedy z nieodwracalnym skutkiem :sad:

Tutaj jest artykuł związany z tą sprawą:

Szlak Kajakowy

Prosimy o poparcie.Za wszystkie podpisy wielkie dzięki.

PETYCJA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Tomek1988 nie wiem dlaczego ale twój link nie dokładnie trafia w petycję, bezpośredni link:

http://www.petycje.pl/petycja/4830/wstrzymanie_organizacji_trasy_kajakowej_na_rzece_bysztrzycy_powyzej_prawiednik..html

Jest już ponad 350 głosów popierających petycję, mam nadzieję że to jest początek :)

Wydaje mi się że wędkarze powinni bardziej dbać o swoje niż to było do niedawna, a może to tylko mi się tak wydaje? Jakby na to nie patrzeć ja już petycję poparłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój link działa bez zarzutu i kieruje na tą samą stronę co twój :)
Nie wiem dlaczego ale wcześniej skierował mnie na stronę z listą petycji. Może mi się tylko wydawało, ważne że teraz jest ok - jeszcze raz sprawdziłem :) Jak będzie trzeba to przeproszę za pomyłkę ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek1988, podpisane.Nie można było od razu w takiej formie napisać tego posta.

Tak na marginesie to co dzieje się dziś w Polskim kajakarstwie turystycznym przekracza ludzkie pojecie ,istne zdziczenie .Przykładów mam dość ale nie będę tu opisywał aby nie siać animozji miedzy wędkarzami a kajakarzami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedąc ostatnio w Lublinie czytałem w lokalnej gazecie artykuł na ten temat. Sprawa dotyczy głównie miejskiego odcinka rzeki. Szlak kajakowy był tam już wcześniej, ale spływy wstrzymano na czas remontu mostu. Teraz ponownie oczyszczą dno w tym miejscu, co ułatwi spływ niedoświadczonym kajakarzom, a urzędnicy poczują się bezpieczniej. Do tego dochodzi szlak na odcinku rzeki powyżej Zalewu. Miasto ma zapewnic sprzęt do pływania i obsługę trasy.

Akurat kajakarze nie szkodzą wodzie tak, jak tłumy pseudowędkarzy, zostawiających tony smieci, zanęty, urwanych przynęt, puszek i butelek, a także zadeptujących i rozjeżdżających okolice naszych wód.

Nie ma co walczyć z tym pomysłem, trzeba co najwyżej postarać się o zaistnienie tam wędkarzy i objęcie terenu kontrolą służb miejskich. Ograniczy to może wybryki rozmaitego buractwa udającego wędkarzy.

Niestety, czasy pełnej swobody na wodzie minęły. Inni też mają prawo do korzystania z wody. Zresztą samych "ludzi z wędkami" jest po prostu za dużo i zwykle nie są to ludzie o świadomym sportowym podejściu, tylko po prostu hołota.

Jestem żeglarzem i kajakarzem i może dlatego widzę sprawę szerzej :razz:

Mój mały synek rośnie i w tym sezonie zamierzamy spłynąć własnie Bystrzycą. Ucieszyłem się z otwarcia szlaku i zapewnienia sprzętu. Będzie blisko i łatwo płynąć z trzylatkiem.

Ciekaw jestem odpowiedzi Kolegów. Pojawią się argumenty, czy tylko pyskówka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciej C.,

Bedąc ostatnio w Lublinie czytałem w lokalnej gazecie artykuł na ten temat. Sprawa dotyczy głównie miejskiego odcinka rzeki. Szlak kajakowy był tam już wcześniej, ale spływy wstrzymano na czas remontu mostu. Teraz ponownie oczyszczą dno w tym miejscu, co ułatwi spływ niedoświadczonym kajakarzom, a urzędnicy poczują się bezpieczniej. Do tego dochodzi szlak na odcinku rzeki powyżej Zalewu. Miasto ma zapewnic sprzęt do pływania i obsługę trasy.

To co piszesz jest bzdurą. Owszem istnieje trasa kajakowa prowadząca od ZZ do dworku Graffa ale w tym przypadku chodzi o utworzenie zupełnie nowej trasy w górnym biegu rzeki. Na odcinkach planowanej trasy znajduja sie naturalne tarliska pstrągów i lipieni. Budowa infrastruktury kajakowej zniszczy tą rzekę :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciej C., widzę że nie wiesz o co chodzi i nie potrzebnie zabierasz głos w tej sprawie :roll: Chodzi tu o powstanie nowego szlaku kajakowego który miałby powstać na odcinku od Strzyżewic do Prawiednik właśnie tam gdzie jest najwięcej pstrągów oraz lipieni a także są tam minogi które są pod ochroną. Czy chciałbyś aby te wszystkie ryby pozbawiono naturalnych tarlisk i kryjówek? Na bystrzycy jest już jeden szlak kajakowy czy to nie wystarczy? Nie nazywaj także wędkarzy hołotą bo znam trochę osób którzy dbają o środowisko i nie są żadną hołotą więc nie pisz bzdur :mad: Sprawa ta została już nagłośniona w Lubelskich mediach piszę się o tym w gazetach a także nagłaśnia całą sprawę w radio, miejmy nadzieję ze coś z tego wyjdzie :) Dzisiaj miało odbyć się spotkanie telewizji z wędkarzami w Strzyżewicach lecz zostało ono odwołane.

http://www.mmlublin.pl/14242/2010/1/28/wedkarze-w-obronie-ryb?category=news

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.