Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Daiwa Black Widow


AdiC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam przegladajac ostatnio wędkarskie sklepy internetowe trafiłem na nowy produkt Daiwy na rok 2010 seria zwie się Black Widow i myślę ze za cenę do 200zł to cena do jakośći bomba ciekawe jak będzie w praktyce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • 5 months later...
  • 4 weeks later...
  • 1 year later...
  • 4 months later...

Ostatnimi czasy stałem się szczęśliwym posiadaczem tych 2 wędek 3,6 m/3lbs w wersji dwu składowej. Dzisiaj postanowiłem przyszykować się do wyjazdu z nowym sprzętem. W trosce o nowe kije dokonałem ważenia koszyka do metody (60 g) oblepionego zanętą i niestety waga wskazała ok. 150g. Do tej pory takimi zestawami rzucałem teleskopami Shimano Hyperloop (cw 50-100g) i było OK, natomiast nie wiem czy Daiwa wytrzyma takie obciążenie. Robiłem próby ograniczenia ciężaru koszyka z zanętą do 100 g ale wtedy niewiele zanęty na nim zostawało.

Czy Waszym zdaniem rzuty do ok. 50 m mogę wykonywać z tak dużym obciążeniem. Żyłkę mam 0,35 więc na pewno wytrzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

natomiast nie wiem czy Daiwa wytrzyma takie obciążenie.
Idź nad wodę i się przekonaj, zacznij od trochę mniejszych ładunków i stopniowo po kolejnych rzutach gdy będziesz widział jak zachowuje się patyk dociążaj koszyk..i spokojne płynne rzuty.
Czy Waszym zdaniem rzuty do ok. 50 m mogę wykonywać z tak dużym obciążeniem
150gr na 50m to żaden wyczyn, dalej ręka rzucisz. Jestem tylko ciekaw jakie będzie skupienie rzutów t.zn celność, zwykle po przeciążeniu patyka zauważalnie spada, ale myślę, że będzie zachowywać się lepiej niż do tej pory ten teleskop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

sam mam taka wedke. Lowie nia juz 2 sezon jestem bardzo zadowolony. Odzradzam za to shimano alivio, jest duzo podzielnych opinii. Raczej nie sa one dobre, a po drugie widzialem ludzi ktorzy sprzedawali je na gwarancji po jednym lub paru uzyciach. Co do Black widow super wedeczka dlugosc 3,6 mozna dostac w 3 czesciach ale 3,9 juz tylko w 2 czesciach. Uzywam obciazenia 120-130 gr z zaneta lowie raczej na rzece dokladniej wisle nie wykonuje dalekich rzutow bo nie potrzeba, dlatego o celnosci nic ci nie powiem. Wyciagnalem juz na niej pare ladnych karpi okolo 5kg moze wyzej. Ogolnie super wedeczka w przystepnej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
Dzisiaj stałem sie posiadaczem dwóch karpiówek Daiwa Black Widow 3,60 m 2,75 lb. Kupiłem je do delikatniejszego łowienia. Myślicie że będe zadowolony?

Bycie zadowolonym jest bardzo subiektywne. Wedki maja dobra opinie, sam chcialem kiedys kupic i grzebalem po forach. Podobno w tej klasie cenowej jest rewelacyjna. Nie kupilem bo przegapilem koniec aukcji ale nie poddaje sie.

Pozostaje wybrac sie na testy i napisac recenzje. Przyda sie innym zainteresowanym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi sie udało je kupić po 150 za sztuke. Generalnie do tej pory łowiłem cały czas na shimano beast master 3,90 m 3 lb. Nowy zestaw ma służyc na mniejszym łowisku gdzie łowie tylko z rzutu maksymalnie 60 gramowym zestawem. Po testach napewno dam znac jak sie spisuja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.