Skocz do zawartości
tokarex pontony

Problem ze sprzętem ...


chelsea_fan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich . Mój pierwszy post i od razu zaznaczam ,iż jeśli w złym miejscu jest temat to przepraszam i proszę o przeniesienie . Temat nie odnosi się bezpośrednio do 1 wędki więc postanowiłem go tutaj umieścic.

Sprawa wyglada tak :) Wędkowałem czasem wiecej lub mniej ,ale ostatnio strasznie sie wkreciłem (przed zima) . I mam zamiar solidnie przygotować się na sezon i tu jest problem. Nie jestem doświadczony i obeznany na rynku .Więc dlatego ten post. Prosze o mała pomoc. Sądze ,że mój budzet bedzie wynosił około 1000-1500 zł. Tyle moge przeznaczyć na hobby. Potrzebowałbym 2 wędek typowo na żywca . Łowie na jeziorze , teoretycznie nie daleko od brzegu bo po co machać po 50m nie zależy mi by uśmiercać od razu żywca. Chyba lepsza była by jakaś karpiówka niż feeder? Może 3 częściowa około 3.6 -3.9m :> Co proponujecie ? Wstyd sie przyznać ,ale straszny ze mnie amator i dotychczas łowiłem na wędki z bazaru po prostu... a teraz mam troche kasy i nie chciałbym kupić byle czego. Dlatego pytam Was Drodzy forumowicze.

Potrzebowałbym jeszcze koniecznie jakiejś spławikówki na raczej drobnice (płoć,okoń) też na jeziorko . Głownie na połow żywca lub nie wielkiej ryby . I jeśli starczyłoby kasy to na spiningówke ... Ale tak jak mówie moja wiedza jest nikła .Ew. moge sie ograniczyć do 2 wędek na żywca + spławikówka. Jeśli to możliwe prosiłbym od razu z propozycjami kreciołka i przybliżonej ceny.

Z góry za wszelkie opinie dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Witam.

Do 1500 to dość spory budżet i myślę, że da się coś fajnego uzbierać ;)

Do żywca proponuje karpiówki, 3,90m wystarczy. Fajnym modelem tego typu wędek jest seria Jaxon Perseus Carp 3lbs:

http://www.nokaut.pl/szukaj/wedka-jaxon-perseus-carp-3-90m-3-00lbs-3-czesciowa.html

Dwie takie wędki dają nam koszt około 410zł.

Do tego przydałyby się kołowrotki, najlepiej z wolnym biegiem. Duża wytrzymałością w tego typu sprzęcie cechują się kołowrotki dobrze znanej firmy Abu Garcia. Przykładowa aukcja Abu Garci 501 FR:

http://www.allegro.pl/item891540024_kolowrotek_abu_garcia_501_fr_na_nowy_sezon.html

Cena korzystna, a jeszcze dodają pokrowiec ;)

Dwa takie kołowrotki to 350zł, czyli skompletowany sprzęt na żywca wyniesie około 760zł.

Teraz spławikówka. Skoro ma służyć do połowu nie wielkich ryb, najczęściej żywcowych, myślę, że nie ma się co zapędzać w koszty ;) Coś takiego swobodnie wystarczy, a będzie lekkie, nie będzie męczyć ręki no i będzie miało porządne wykonanie: Dragon Mystery Camou Tele Float 360cm 3-20g:

http://www.allegro.pl/item895848280_wedka_dragon_mystery_camou_tele_float_3_60m_3_20g.html

Do tego jakiś lekki kołowrotek do kompletu np. Abu Garcia 104 Match:

http://www.allegro.pl/item891540710_kolowrotek_abu_garcia_104_r_match_najtaniej.html

Płytka szpulka ułatwi rzuty, a lekka i trwała konstrukcja zapewni długie i wygodne użytkowanie ;)

Czyli za około 250zł mamy skompletowaną również spławikówkę. Osiągnęliśmy łączną kwotę około 1000zł.

Co do spinningu, tutaj musiałbyś się sprecyzować, rozpiętość tej metody jest tak ogromna, że ciężko coś dobrać tak na oko ;) Lecz myślę, że i tutaj udałoby się w jakimś niezbyt wygórowanym sprzęcie zmieścić w 250-300zł. ;)

Pozdrawiam i mam nadzieje, że pomogłem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gimzi, Abu Garcia 501 FR(ten w dodatku jeszcze za mały i drogi, wg. mnie nie wart tej kwoty) - mam podobny kołowrotek 305FR, dość dużą betoniarę a do celów raczej średnich, dlatego daje sobie rade, jednak ma wysokie przełożenie 5,5:1 i ktoś się skarżył że mu się na karpika nie sprawdziły. proponował bym coś bez wolnego biegu.

co do karpiówek - są odpowiednie tematy i były chwalone pewne modele, też niema co podejmować pochopnych decyzji(dł. myslę 3.6m będzie wystarczająca).

Dragon Mystery Camou Tele Float 360cm 3-20g: ta seria wędek do najlżejszych nienależy no ale w tej kasie to dużego wyboru nie będzie, ale ktoś na pewno zaproponuje coś ciekawego.

kołowrotki do spiningu i spławika - okuma epix(szukaj w promocji) ew. zobacz dragon destiny, shimano catana/nexave.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wędki na spławik zobacz na:

Mikado Trython Match:

http://www.allegro.pl/item892028995_mikado_wedka_trython_match_420_promocja.html

Za tą cenę na pewno dobra propozycja :)

Konger Carbomaxx Team Match

http://www.allegro.pl/item894958870_konger_carbomaxx_team_match_420_25_gratis.html

Do tego z kołowrotków to Shimano Catana, Okuma Travertine. Taki zestaw na spławik na pewno będzie zadawalacjący

Co do spinningu, na pewno z kołowrotków dobrym wyborem byłby Spro Red Arc lub Ryobi Zauber - świetne kołowrotki. Co do wędki spinningowej musisz opisać jakoś bardziej warunki w jakich będziesz łowił :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do spinningu, na pewno z kołowrotków dobrym wyborem byłby Spro Red Arc lub Ryobi Zauber - świetne kołowrotki. Co do wędki spinningowej musisz opisać jakoś bardziej warunki w jakich będziesz łowił :)

Myślę, że jak się zapędzamy w dobre kołowrotki to warto również wspomnieć o Daiwie Exceler, która jest chyba najbardziej przystosowanym do warunków, jakie czekają kołowrotek przy spinningu, kręciołkiem w niezbyt wygórowanej cenie.

Dragon Mystery Camou Tele Float 360cm 3-20g: ta seria wędek do najlżejszych nienależy no ale w tej kasie to dużego wyboru nie będzie, ale ktoś na pewno zaproponuje coś ciekawego.

Chodzi o to, że wędka ma być od łapania niewielkich ryb/żywca i z tego co zrozumiałem to nie ma być zawodniczy, ultra lekki sprzęt spławikowy typu modele Browninga itd. Ten jest lekki, kosztuje lekko ponad stówę i myślę, że do takiego łowienia wystarczy aż nad to ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dotychczasowe wypowiedzi :) Jaka akcje powinna mieć wędka Waszym zdaniem na żywca ( głównie szczupły) ;> Fast ? Może Moderate Fast czyli bardziej paraboliczna? Sam nie wiem...Zastanawia mnie czy powinna byc bardziej sztywna czy paraboliczna do skuteczniejszego zaciecia i holu. I myśle czy około 2.5 lsb było by dobrym i trafnym wyborem na żywca własnie. I czy taka wędka przykładowo 3.6m ,Fast/Moderate Fast , 2.5 lsb sprawdziłaby sie powiedzmy na karpia/leszcza z gruntu albo na sandacza na żywca też ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.