Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Przróbka Gruntówki Na Pickera


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich ! otóż w zeszłym roku dokonałem jak sie okazuje nietrafionego zakupu. Kupiłem gruntówke mistralla dł. 3.3 c.w 40-80 gr 3 składową i złowiłem na nia tylko jednego karpia ok 4 kilo na dodatek na swoim stawie. Ostatnio cos mnie naszło na łowienie drgajaca szczytówka i zauwazylem ze ta metoda jest bardzo skuteczna. Po ogladnieciu kilku filmow i przestudiowaniu kilku gazet chce w tym roku ją wypróbować. Ale teraz pytanie czy da rade przerobic tą gruntówke na DS czy lepiej kupic oryginalnego kija ? a jak tak to jakiego ? Bede łowił na stawach i jeziorach. Głównie karpiki do 5 kg i leszcze. Zwracam się z prośba do doświadczonych wędkarzy czy lepiej nie bawić się w przeróbke(zbyt drogi interes) czy odrazu kupic jakiegos kija do DS ? Za porady z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

suhhar, jest to wykonalne ale raczej niezbyt proste - bez doświadczenia nie warte zachodu, szkoda patyka.

zawsze możesz sprzedać tą gruntówkę, dołożyć i kupić lepszy feeder, a nawet jakiś z tńszych kompozytów szklano-węglowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy lepiej nie bawić się w przeróbke(zbyt drogi interes)
Koszt takiej przeróbki to około 20-30pln tzn sama szczytówka zakup ok 10pln ,klei distal ok 10-20pln ,pracy jest z tym ok 1godz.Obcinasz delikatnie blank miedzy pierwsza a druga szczytówka ,mierzysz średnicę[suwmiarka] i idziesz do sklepu dokupujesz o odpowiedniej średnicy i odpowiednim ugięciu szczytówkę ,wklejasz i dodajesz omotkę wzmacniającą ,malujesz lub nie omotkę lakierujesz i łowisz karpiki :lol: Problem jedynie taki ze tej szczytówki nie wymienisz bedzie na stałe .

Miałem zrobić wklejka na spinie ale autor tematu-zapytania albo zapomniał albo sie wypiło ,więc nie chce mi się tego robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maniek, jeżeli ta gruntówka jest to jakaś przyzwoita węglówka to bym odradzał takie babranie się(nie zagwarantujesz koledze że efekt spełni jego oczekiwania).

jak jakiś tani patyk i mu nie szkoda to czemu nie :) dalej obstawałbym przy pozbyciu się kija via @alledrogo i zakupie chociażby taniego feederka typu carbomaxxx z przynajmniej dwoma tipami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maniek, jeżeli ta gruntówka jest to jakaś przyzwoita węglówka to bym odradzał takie babranie się
Damian21, przyzwoita to ocena subiektywna ,przyznam szczerze że ja nie widziałem przyzwoitej wędki marki Mistral .
(nie zagwarantujesz koledze że efekt spełni jego oczekiwania).
A czy ja gdzie mu gwarantowałem coś ,ja tylko opisałem jak to sie robi,że ty takich rzeczy nie robisz i odradzasz to wiemy ,[post wyżej] ale to nie znaczy że inni też nie mogą. :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no maniek to dowaliles do pieca bo ja mam 2 kije mistrala i obydwa sa znakomite, tylko ze na tą gruntówke nie mam efektow, moze cos zle robie. Natomiast na spinning mistrala w zeszlym roku wyciaglem okonia 48 cm na korytowie a kijek jest na okonki bo ma cw do 18 gram. Złego słowa o tej firmie nie powiem. Ale zdecyduje sie chyba na kupno pickera kolejny wydatek ale mysle ze sie sprawdzi

Prion Power Picker

http://www.fishing-mart.com.pl/sklep/pl/spro-prion-power-picker-g3-a12-p1208-k6637.html

[ Komentarz dodany przez: sinus: 13-02-10, 11:01 ]

opisuj linki do sklepów internetowych

następny nieopisany link spowoduje usunięcie całego postu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maniek, jeżeli ta gruntówka jest to jakaś przyzwoita węglówka to bym odradzał takie babranie się
Damian21, przyzwoita to ocena subiektywna ,przyznam szczerze że ja nie widziałem przyzwoitej wędki marki Mistral .
(nie zagwarantujesz koledze że efekt spełni jego oczekiwania).
A czy ja gdzie mu gwarantowałem coś ,ja tylko opisałem jak to sie robi,że ty takich rzeczy nie robisz i odradzasz to wiemy ,[post wyżej] ale to nie znaczy że inni też nie mogą. :lol:

pewnie że mogą, zasugerowałem tylko żeby nie podejmować pochopnych decyzji, w efekcie których całkiem nie najgorszy patyk będzie do śmietnika.

co do wędek mistrala to zapewne nie odbiegają zbytnio od popularnych wędzisk węglowych mikado/konger/jaxon w przedziale 100-200zł. rozumiem że łowisz jedynie na najdroższe kije które na pewno subiektywnie są sporo lepszej jakości i gardzisz segmentem ekonomicznym, niemniej jednak twoja wypowiedź zalatuje nieco snobizmem.

to git ,ja w tym kierunku[mistral] nie spoglądam.

suhhar, napisz dokładnie co to za kijek masz tego mistralla. lepiej będzie jak go sprzedasz i zachowasz część środków niż masz zniszczyć.

PS:oczywiście że można zrobić całkiem fajną wklejkę ze złamanego spiningu, dopasowując odpowiednią węglową igłę, nawet odległościówkę czy inny kij można w ten sposób naprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm zastanawiam sie jeszcze nad czyms taki a jakby tą ostatnią część kija najciensza zastąpić i zamiast niej dopasowac szczytówke sygnalizujaca branie ? moze kij sie skroci ale nie bede go niszczyl i bedzie gotowy zestaw. Da rade cos takiego zrobic ? zmierze suwmiarka srednice otworu i szczytowki i moze w wedkarskim kupie gotowa szczytowke. Wedka to mistral xtreme long cast 3.3 cw 40-80 gram 3 czesciowa pełen wegiel. Kosztowała 150 zł w promocji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

suhhar, miałem ci napisać jeszcze o jednym sposobie ,ale po na myśle :wink: po co. posłuchaj Damian21, kup nowego feedera.

niemniej jednak twoja wypowiedź zalatuje nieco snobizmem.
To nie jest snobizm to oszczędność.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

suhhar, miałem ci napisać jeszcze o jednym sposobie ,ale po na myśle :wink:
dwa słowa: swing tip.

nie jest to jednak klasyczny DS, można doraźnie zmontować coś takiego na szczytówce tej jak i każdej innej gruntówki(do feedera kupijesz np. szczytówkę extra tniesz na pół i łączysz na miękko żeby "wisiała").

tu masz fajny opis metody: http://tygodnik.fishing.pl/18/11.html

jednak nie mającx zbytniego doświadczenia może to wyglądać trochę zbyt skomplikowanie, w rzeczywistości po prostu kawalek patyka z przelotką zwisa w dół od szczytówki i daje to niezwykłą precyzję i sygnalizację brań przy swojej prostocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwracam się z prośba do doświadczonych wędkarzy czy lepiej nie bawić się w przeróbke(zbyt drogi interes) czy odrazu kupic jakiegos kija do DS ? Za porady z góry dziękuję.

suhhar, policz, ile dokładnie będzie kosztować Cię ta zabawa.

Chcesz pickera w idealnym stanie?

Daj stówkę a wyślę Ci Shimano Nexave :wink:

o taki

http://www.bialaryba.pl/p/pl/nexbxwp270/picker+shimano+nexave+bx+winckle+picker+270.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwa słowa: swing tip.
Blisko ale nie trafiłeś :wink::lol: system a w zasadzie sposób]o jakim myślę działa jak normalny DS
jakiś sprężysty kiwok montowany prostopadle w dolnej części blanku.

rownie dobrze można by coś takiego doraźnie przymocować do szczytówki równolegle.

jednak to jak i swingtip zostawiłbym początkującemu koledze suhhar na deser jak już dobrze się zapozna z klasyczną DS.

myślę że kol. abu najzwięźlej i rzeczowo zacytował najważniejszy fragment pytania - co więcej zaoferował bardzo fajny kijek za pół darmo.

nic dodać :shock::wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.