Skocz do zawartości
tokarex pontony

Dobre podpórki karpiowe


Rekomendowane odpowiedzi

Witam otóz chcialem zakupic tri poda lub rod poda ale oferuje kwota do 350 zł wiekszosc osob na forach odpowiedziala mi zeby kupic sobie za te pieniadze pozadne dobre podporki z pozadnymi nasadkami a wiec czekam na propozycje od was jakis dobrych podporek z nasadkami osobno do kupienia ,nasadki do podporek tez pokazujcie

aha i pytanie czy rod pod lub tri pod wogule nadaje sie nie do karpiarstwa lecz do uniwersalnego wedkarstwa gruntowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Tak, rod pod jak i tri pod możesz wykorzystać np. łowiąc z pomostu lub na takim terenie, gdzie nie możesz wbić podpórek.

Za 350 Zł napewno znajdzie się jakiś ciekawy rod pod, ja bym nie rezygnował :wink:

Sam osobiście posiadam Kongerowski za 50zł, ale koledzy bardziej doświadczeni niż ja napewno Ci coś znajdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie tri-pod i rod-pod ma największy sens tam, gdzie występują trudne warunki do ustawienia podpórek: kamienisty bądź betonowy brzeg. Oczywiście karpiarze używają go nie tylko w takich warunkach. Czasem dlatego, że jak już mają to używają wszędzie a czasem nawet jak go nie potrzebują, to kupują dla szpanu :wink:

Ja do niedawna kompletnie nie potrzebowałem poda bo nie łowiłem na takich trudnych brzegach. Miałem tylko takiego byle jakiego na wyjazd np. do Rybnika na betony.

W ostatnim czasie to się zmieniło i w tym sezonie będzie mi potrzebny (choć od wielkiej biedy dałbym sobie radę bez :wink: ). Poda możesz używać z powodzeniem również do innych metod- do drgającej szczytówki, zwykłej gruntówki a nawet do spławika, choć akurat to nie będzie już tak wygodne.

jest wiele rozwiązań porządnych podpórek: wbijane, wkręcane. Do tego możesz dokupić buzzbary- czyli poprzeczki do wkręcenia sygnalizatorów i tylnych widełek. Możliwości jest dużo i możesz z powodzeniem obejść się bez tri-poda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wędkarstwie gruntowym sztyce czyli podpórki to podstawa ,pewnie fajnie mieć statyw li to karpiowy lub nawet morski ale podpórki są wygodniejsze ,jednak musimy pamiętać że sama sztyca powinna być sztywna nie powinna sie wyginać a ponadto powinna mieć spora regulacje ,tu proponuje zwrócić na ofertę popularnej firmy Jaxon jakość tych sztyc jest bardzo dobra http://www.naryby.com.pl/photo.php?p=p_jaxon_sztyce_ak-pk038_3.jpg

Posiadam kilka sezonów i sie sprawdzają , łatwo sie wkręca w ubite podłoże i główka posiada standardowy gwint M8 do którego pasuje wszelkiej maści sygnalizatory czy końcówki.Same sztyce sa wykonane z grubościennego alu.Postawienie wędziska wysoko nie stanowi problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.