Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Zaznaczenie łowiska za pomocą wędki i markera


pawelw

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc. Jak zaznaczyć łowisko za pomocą dodatkowej wędki i markera?

Jakiego markera użyć i jak tym sie posłużyć? Odległość od brzego to 30 - 60m.

Czy wolno stosowac trzecią wędkę do zaznaczenia łowiska i jak to robić? Proszę o pomoc zależy mi na tym krótkie zasiadki z marszu i do celego podania kul z procy.

Na długi zasiadki to ponton i po problemie ale na kilka godzin to zbyt praco i czaso chłonne.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

c71aff3750ece951m.jpg

najprosciej tak jak na zdjeciu ciezarekz kretlikiem lub przelotowy i na koncu zylki splawik lub jakis koreczek na stale przymocowany do konca zylki

mozesz zastosowac jakis koralik miedzy ciezarkiem a splawikiem zalezy jaki jest kretlik na splawiku a jaki na ciezarku ja mialem kiedys roznej wielkisci i przy zazucie jak ciezarek jest razem ze splawikiem lubialy przejsc ogniwa i kicha splawik nie wyplywal po prostu sie blokowal rozwiazal to zwykly gumowy koralik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marker:

Marker allegro:

http://www.allegro.pl/item952876334_profesjonalny_marker_18cm_cormoran_11_07058_a.html

Oczywiście marker i wędzisko dostosowujesz do swoich potrzeb ale zasada działania jest zawsze taka sama jak na filmie.

Masz prawo wędkowania na 2 wędki (grunt, spławik) tym wędziskiem trzecim nie łowisz, nie masz przynęty na haczyku itd. ale to trzeba tłumaczyć niektórym strażnikom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawelw, w filmiku, do którego link rzucił zdrapek, ta "kulka" i sposób jej montażu ma jeszcze inne zastosowanie.

Klasycznie jest z markerem tak, że na końcu linki jest ciężarek, potem koralik/stoper i marker przelotowo.

Tu obciążenie znajduje się przed "spławikiem" od strony kija, (bo czymże jest marker jak nie bardzo widocznym spławiorem, bojką, znacznikem itd...)

W filmiku gostek pokazuje też inne zastosowanie, a mianowicie "analogowe" echo. Możesz zbadać głębokość wody i wiedzieć coś o charakterystyce dna ciągając za linkę. Głębokość będziesz mógł określić po długości wyciąganej linki zatapiając bojkę/marker - do ciężarka, gdy poczujesz opór, jaką informację o dnie dostaniesz ciągnąc całość, to już indywidualny odbiór.

Każdy inaczej czuje, że tak powiem - na kiju - zielsko, kamienie, piasek czy muł, ale jest to bardzo praktyczna metoda na określenie głębokości i charakterystyki dna. Stosuję ją z powodzeniem w miejscach, gdzie pierwszy raz wędkuję, szczególnie na feedera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz prawo wędkowania na 2 wędki (grunt, spławik) tym wędziskiem trzecim nie łowisz, nie masz przynęty na haczyku
Poczytaj dokładnie ,nie musi być przynęty ,a kara murowana. :wink:

maniek mylisz się, definicja wędki z regulaminu mówi ze na końcu jest haczyk lub przyneta z haczykiem:

Wędkarz ma obowiązek posługiwać się wędką składającą się z wędziska o długości

co najmniej 30 cm, do którego przymocowana jest linka zakończona:

a/ jednym haczykiem z przynętą, albo

b/ nie więcej niŜ dwoma haczykami, kaŜdy ze sztuczną przynętą imitującą owada lub

jego stadia rozwojowe; przy czym kaŜdy haczyk moŜe mieć nie więcej niŜ dwa ostrza

rozstawione w taki sposób, aby nie wykraczały one poza obwód koła o średnicy 30

mm albo

c/ sztuczną przynętą wyposaŜoną w nie więcej niŜ trzy haczyki; haczyk moŜe mieć

nie więcej niŜ cztery ostrza, rozstawione w taki sposób, aby nie wykraczały one poza

obwód koła o średnicy 30 mm.

d/ przy połowie ryb spod lodu: jednym haczykiem z przynętą, przy czym haczyk nie

moŜe mieć więcej niŜ trzy ostrza, rozstawione w taki sposób, aby nie wykraczały one

poza obwód koła o średnicy 20 mm, albo

e/ sztuczną przynętą wyposaŜoną w nie więcej niŜ dwa haczyki, przy czym kaŜdy

haczyk moŜe mieć nie więcej niŜ trzy ostrza, rozstawione w taki sposób, aby nie

wykraczały one poza obwód koła o średnicy 20 mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawel332, albo nie przeczytałeś uważnie ,albo nie czytasz ze zrozumieniem ,fajnie że zacytowałeś RAPR ,przeczytaj jeszcze raz na spokojnie posty i odpowiedz sobie czy 3 wędka może mieć haczyk i nie istotne czy ma przynętę czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłączę się do dyskusji i zapytam, czy można mieć trzecią wędkę uzbrojoną, która nie sieci w wodzie a leży na ziemi?

Były u mnie zawody wędkarskie na jedną wędkę i goście mieli kilka wędek na ziemi z przynętą. Wyciągali rybę i odrazy zarzucali drugą wędkę by nie tracić czasu na odhaczanie i zakładanie przynęty. Czy tak można?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maniek uważnie przeczytałem i nie ma tam nigdzie napisane że 3-cia ,,wędka'' ma haczyk ,składa sie ona tylko z kija,żyłki,ciężarka,dajmy na to spławika.Tak więc w rozumieniu przepisów to nie jest wędka i swobodnie może we wodzie być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maniek, Tu nie chodzi o wędkę z haczykiem. Chodzi o to że można łowiąc na 2 wędki mieć zarzuconą 3 - obsługującą marker. Ta 3 wędka w świetle przepisów nie jest wędką, bo nie posiada haczyka. W związku z tym o żadnej karze mowy być nie może.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurza szpyta ,chłopaki wszystko wam trzeba rozbierac na czynniki pierwsze ,ja odniosłem sie do tego co napisał Sebastian [zdrapek] jeszcze raz za cytuje.

tym wędziskiem trzecim nie łowisz, nie masz przynęty na haczyku
z zapisu wynika że jak nie ma przynęty na haczyku to jest git i zgodnie z prawem ,a tak nie jest ,nie musi byc przynęty ,a kara murowana ,dlaczego chyba takiej prostej sprawy nie muszę tłumaczyć .

Proszę was czytajcie ze zrozumieniem co sie pisze ,Miras, odnosisz sie ogólnie do markera ,a ja odnoszę sie do tego co napisał Zdrapek czy to tak trudno zrozumieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurza szpyta ,chłopaki
maniek, Ty się nie denerwuj :mrgreen:

Jasne że masz rację: wędka z haczykiem to wg. prawa wędka. Wszystko dlatego że zdrapek, nie doprecyzował:

tym wędziskiem trzecim nie łowisz, nie masz przynęty na haczyku itd

Powinno być raczej: tym wędziskiem trzecim nie łowisz, nie masz w ogóle haczyka

:mrgreen:

Tak, że luuuuz... Trzeba wszystko jasno wyłożyć żeby autor tematu - pawelw, miał pewność że za wędkę z markerem na końcu nie dostanie mandatu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak powinienem od razu napisać jak do chłopa :) ale osobiście wydawało mi się to oczywiste bo to podstawy RAPR-u są. Przy okazji się rozkręciliście i teraz myślę.... wątpliwości nie ma :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.