Skocz do zawartości
tokarex pontony

Pilica od zapory do Tomaszowa


Boger88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy łowi ktoś na tym odcinku rzeki? Jakimi metodami? Czy jest szansa by coś złowić? Chciałbym się tam w najbliższym czasie wybrać ,ale nie wiem czy warto ponieważ mój kolega twierdzi ,że nie ma tam ryb. Co Wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
przynęty na klenia   Dragon

To dobrze pogoda musi sie ustabilizować i ciepło w nocy musi być bo tak to klapa będzie byłem ostatnio wystarczyło ze 3 dni kolo zera było i totalna pustka. Z 2 - 3 dni musi byc kolo 7-10 stopni. Mogę cię na bzure zabrać niezła rzeka ale dopłata na skierniewice wymagana 20 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym roku kartę opłaciłem w Legnicy ,oni mają umowę ze Skierniewicami. W Wielkanoc pojechałem nad Bzurę do Kompiny ,to musiałem traktor wzywać żeby mnie wyciągnął. Później łowiliśmy trochę w Łowiczu przy moście ,ale nic nie brało. Nad Bzurę też chętnie się wybiorę, to ładna rzeczka i słyszałem że można fajnie połowić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 11 months later...

Witam kolegów,

Chcę odgrzać temat odnośnie Pilicy poniżej zapory. Szczególnie interesują mnie łowiska w okolicy Spały i na wysokości miasta Teofilów. Czy jest ryba? na jakie przynęty łowicie? Interesują mnie gatunki, których można poszukać o tej porze roku ze spinningiem (okoń, kleń, jaź). Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 5 months later...

Witam,

jak zaznaczyłem w temacie powitalnym, jestem laikiem i nie mam praktycznie żadnego doświadczenia w łowieniu ryb. W okolicach Inowłodza (konkretniej Poświętnego) mam działkę położoną bardzo blisko Pilicy. Podobno są tam jakieś ryby (widziałem nie raz jak się coś rzuca) i chciałbym się zorientować zarówno od strony formalnej (gdzie uiścić odpowiednią opłatę etc.) jak i technicznej, co jest wymagane by troszkę się pobawić w wędkarstwo.

Posiadam wędkę, którą dostałem jako dzieciak - jest to Mikado 2,40 (teleskopowa) z kołowrotkiem chyba Dragon Magnum. Grubości żyłki niestety nie znam (do łowienia w wannie nie była mi taka wiedza potrzebna :D). Z tego co poczytałem, wydaje mi się, że najłatwiej byłoby spróbować coś na spinning, tyle że nie mam pojęcia jaką muszę mieć żyłkę, blaszkę i tym podobne.

Co zaś się tyczy stanu wody - jeżdżę w miarę regularnie w tamte okolice i w ubiegłym tygodniu można było swobodnie przejść przez rzekę z jednego brzegu na drugi nie mocząc się powyżej połowy uda. Przez całe wakacje było podobnie mimo lipcowych deszczów, więc sądzę, że dopiero po zimie może się coś zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz kolego poczytać tematy dotyczące technik połowu.

Ze swojej praktyki doradzę połów metoda gruntową który również nie należy do najbardziej skomplikowanych a dzięki któremu właśnie w okolicach Inowłodza miewałem wyniki płociowo/jaziowe jednak na wiosnę.

Masz całą zimę na studiowanie Haczyka i przygotowywanie sprzętu.

Dodam że w Inowłodzu jest piekna rafa w okolicy której często grasują bolenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam, czytam :P Właśnie muszę mocniej zgłębić tajniki zarówno spinningu, jak i metody gruntowej, bo te mogę jako początkujący popraktykować jak nadejdzie pogoda :)

O rafie w Inowłodzu wiem, bo latem pływam tamtędy kajakiem - faktycznie robi wrażenie, ale na odcinku kilkunastu metrów widziałem 4 wędkarzy - jako laik nie mam szans na złapanie tam czegokolwiek poza reumatyzmem :) Do tego obok tejże rafy jest taka mini-plaża z boiskiem do siatkówki i w weekendy nie ma tam nawet jak palca włożyć, a wędkowanie ma mnie trochę uspokajać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.