Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

woda w stawie


johnny123

Rekomendowane odpowiedzi

witam w moim stawie jest przejrzysta woda niestety wszędzie na dnie, brzegach, roślinach jest rudawy, pomarańczowy nalot. co to może być? jakieś żelazo? jak się tego pozbyć? czy wpuścić ryby? czy wogule jest szansa że będą tam żyły ryby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
Gość krasnopiorek

Moze ci cos pomoge,ale ten przecier pomidorowy najczescjej widze przy zrudelkach,to moga byc jakies kolonie bakteri????jesli tak to raczej ciezko bedzie je wybic,a jesli tak to bedzie raczej krótkotrwaly efekt :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krasnopiorek

Ja bym udal sie do jakiegos zoologicznego i prosil o rade,bo wapnem mozesz tylko szkud narobic;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeglądajac na szybko temat są co najmniej dwie przyczyny;

1-obumarłe glony i te dopiero zaczną psuć wode gdy zaczną gnić zabiorą miedzy innymi tlen z wody i inne związane z tym konsekwencje

2-za dużo żelaza w wodzie też powoduje takie zabarwienie.

jak bardzo zależy ci na stawie weź próbki wody jedną z powierzchni drugą z dna i zanieś do labolatorium ,zapłacisz jakieś tam pieniądze ale będziesz wiedział z czym masz do czynienia .

Nasuwa się pytanie gdzie tak owe lab. znaleźć na pewno przy wodociągach lub czasami są jakieś tam nie związane z wodociągami(prywatne) i tam prędzej zrobią wyniki(chętniej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wapnowanie odkwasza wodę i niszczy mniejsze roślinki takie jak np. glony dzięki czemu można uzyskać bardziej przejrzysta wode w małym stawie :wink:

a na jakim podłożu masz ten staw? czasem takie papki widuje się na torfowych jeziorkach lub tam gdzie igły z drzew spadają do wody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłoże to głownie glina chociaż nie wszędzie jest trochę mułu pod którym nie wiem co jest, ten staw wykopany został przed rokiem bo całkowicie zarósł trzciną można powiedzieć że było tam bagno. Igły napewno tam nie lecą ponieważ w pobliżu rosną tylko dęby i olchy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gość mroweczka177

Również mam małe pytanie, a mianowicie mam spory staw prywatny, lecz jest porośniety wszędzie z brzegu liliami i taką jak by trawą czy istnieje sposób na pozbycie się tego ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.