Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Mikado tryton match...


garowy

Rekomendowane odpowiedzi

Mikado Trython Match - czy ktoś używa? W założeniu ma to być budżetowy kij dla "początkującej połóweczki"... co nie znaczy że sam nie będę go sporadycznie używał :wink: Co mnie w nim "kręci" to wyrzut 40g; często używamy cięższych zestawów. A może inne propozycje w tym przedziale cenowym z naciskiem na większy CW, skład 3 częściowy i długość +-4m? opis producenta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Dzisiaj odebrałem te cudeńka. Pierwsze wrażenie...jakieś galaretowate. Nigdy wcześniej nie posiadałem wędziska 3 składowego do metody odległościowej. Kije te gną się pod własnym ciężarem :???: Akcja semi -paraboliczna. W opisie producenta użyto słowa "sztywne" troszke na wyrost. Trudno na "sucho" określić ich zachowanie po złożeniu zestawu ale wydaje mi się że są troszke za miękkie jak na 40g wurzutu. Jeżeli chodzi o jakość wykonania to tutaj większych zastrzeżeń nie mam jedynie do tych tandetnych, plastikowych pokrowców. Po teście w terenie postaram się coś naskrobać :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po teście w terenie postaram się coś naskrobać
No to czekamy na relacje.
Kije te gną się pod własnym ciężarem :???: Akcja semi -paraboliczna. W opisie producenta użyto słowa "sztywne" troszke na wyrost.
Nie stety ,wyznaję zasadę nie wierzę producentowi na słowo ,dlatego nie kupuje wysyłkowo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 7 months later...
  • 2 months later...

Dziś przetestowałem ten kijek, kupiłem go sobie 2 miesiące temu. Wyrzut jest znacznie mniejszy, używałem spławika 6g i wędka się gieła i to nie mało, a na rybce pracuje po prostu świetnie, czuć każdy ruch rybki, jestem bardzo zadowolony z zakupu i polecam tą wędkę wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...
Gość czermin

Ja zamówiłem sobie ten kijek stosunkowo niedawno temu. Z racji tego iż najbliższą możliwość jego przetestowania będę miał pewnie w marcu/kwietniu chciałbym odświeżyć temat i poprosić o jeszcze więcej wypowiedzi na jego temat.

Ja wybrałem ten kijek bo ma stosunkowo duży c.w., bardzo niską cenę i można wybrać krótszą wersję (3,60). Do tego mam zaufanie do marki mikado jeśli chodzi o kije. Mam nadzieję że się nie rozczaruje.

Mam nadzieję że ten cw nie jest zawyżony gdyż chciałbym użyć go do troszkę cięższych rzeczy takich jak łowienie w zarośniętym zbiorniku (żyłka 0,20-0,20) i martwa rybka na haczyku (spławik 3-5 g). Nie będę jej używał jakoś mega często bo większość moich wypraw to spinning ale czasem pójdę na rybki właśnie z tą matchówką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czermin

Dziś dostałem kij, i jestem troszkę rozczarowany. Nie spodziewałem się niczego wielkiego ale źle leży mi w ręku, odnoszę wrażenie że jest źle wyważony (zbyt lekki przy dolniku co sprawia że wędkę ciągnie w dół) i jest niedokładnie wykonany. Teoretycznie waży mniej niż mój feeder 345/80 a czuje że jego trzymanie podczas łowienia będzie mnie mniej męczyło niż tą odległościówkę.

Jeśli tylko spodoba mi się ta metoda to na przyszły sezon pewnie kupię coś lepszego. Będę jeszcze kombinował z lekkim dociążeniem na dole wędki ale zobaczymy co z tego wyjdzie.

Aaa i cw jest mocno przesadzony- testowałem na ciężarkach gruntowych. Dałbym mu 25-30 g maksymalnie.

Z kolei plusy których się dopatrzyłem to fakt, że ten kijek spokojnie będzie ładnie wyrzucał spławiki 2,5-4 g, ma sporo wysokich przelotek i korkowy uchwyt. Liczę na to, że podczas sezonu złowię na nią kilka ładnych ryb i zmienię zdanie. No i mam nadzieję że wrzucenie kilku gram ołowiu na dole załatwi sprawę ze złym wyważeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Gość krasnopiorek

Witam,iz zaczynam wedkowac na wszystkie sposoby,postanowilem sobie kupic matcowke,tylko nie mam zbyt duzego budrzetu,co myslicie o wedce mikado tryton match??wnioskujac z opisu jest dobra na splawik i grunta,no i ma korkowa rekojesc!a jesli to nieodpowiedni kijek na poczatek to dajcie inne przyklady i linki do sklepów(na PW)i wazne,kijaszek ma kosztowac mac 100zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krasnopiorek

Unises,strzelilem gafe ja kbyk,czytalem identyczny temat i sie nie podpiloem :oops: a wogóle jeszcze mysle na wedko konger carbomaxx tele float??/i mam jeszcze jeden kijek,najbardziej mi odpowiadajacy-jaxon accord tele floatco o nim sadzicie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.