Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

nietypowy spinning


lord ares

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Szukam spinningu o szybkiej akcji, ale pod wiekszym ciężarem ryby pracującego jak parabolik albo semiparabolik. Idealna tyczka dla mnie byłby ten nowy teamdragon 270 4-21g fast, ale co do jego ugiecia to jestem blady bo tego nigdzie nie mogę wyczytać.

Kase jaka mogę wydać to tak gdzieś do 600zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

te cechy o któych piszesz trudno będzie połączyć w jedną wędkę. Nie znam,żadnego takiego kija (co nie oznacza, że takich nie ma). Moim zdaniem nawet kijek o akcji fast jak mu dać porządnie po garbie to pochyli się co najmniej w 2/3 długości. Pytanie tyko jak duże obciążenie miałoby to czynić. U mnie jest tak, że do UL spinu używam kija do 10 gr cw o kacji fast. Jak siądzie więszy kleń albo średni boleń to kijek w 2/3 długości jak nie w 3/4 mocno pracuje ale tutaj mamy do czynienia z dość poważnym ciężarem jak na możliwości wędki. Jeżeli oczekujesz, że kijek już pod niewielkim ciężażarem ma się mocno giąć to szukaj czegoś o akcji semi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te cechy o któych piszesz trudno będzie połączyć w jedną wędkę

A to dlaczego ?? Szybka wędka o parabolicznym ugięciu to żaden problem.

Szukam spinningu o szybkiej akcji, ale pod wiekszym ciężarem ryby pracującego jak parabolik albo semiparabolik.
Pytanie tylko czy lord ares, napisał to co chciał przekazać :wink:

Trzeba pamiętać że akcja i ugięcie to dwa różna parametry wędziska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie artech wiem co pisze :wink: . Oto chodzi ze większość parabolików są wolne, a mi chodzi żeby elegancko się nim zacinało a przy okazji super amortyzował. I dodam jeszcze ze nim będę polował na szczupaki, gdyż uwielbiam delikatne zestawy na duza rybę.

ps. A może jakieś pracownie byście mi polecili, bo wiem ze ty artech u kogoś tam robiłeś i byleś zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dawm84 napisał/a:

te cechy o któych piszesz trudno będzie połączyć w jedną wędkę

A to dlaczego ?? Szybka wędka o parabolicznym ugięciu to żaden problem.

artech, podaj jakiś przykład (blank, producent), bo mi nic do głowy nie przychodzi a chętnie się czegoś dowiem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

artech teraz dałeś do wiwatu CD to zacne blanki a xls to w zasadzie cudo. Nigdy nie było m dane połowić wędką na takim blanku (samym blankiem miałem okazję się pobawić) więc nie potrafię się do tego przykładu odnieść. Natomiast wydaje mi się, że to co sam w pierwszym poście napisałem kłuci się ze sobą i po przemyśleniu sprawy przyznaje się do pochopnie wydanego sądu. Zdaj się, że nie tylko takie wędki istnieją ale kurde ja chyba sam taką mam :lol: Preoblem cyhba polega na tym, że w tym przypadku haczymy o wyższą półke wędek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Preoblem cyhba polega na tym, że w tym przypadku haczymy o wyższą półke wędek.
Niekoniecznie. Wydaje mi się, że nawet między tzw. "drewnem" ( :mrgreen: ) można znaleźć kij o takich właściwościach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup SHIMANO BeastMaster wyzsza pólka szimek akcja paraboliczna a do 600 masz wielki wybór bo seria 11 jest trefna a katana tez mialem 1 katanke 270 cw do 40 i przy szczupłym o wadze 2,90kg pekła w pół a na gwar nie uwzgledniono mam teraz best master czysty parabolik i szczupłe nawet jednego niecale 5kg dałem rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Gość grzechuce

uzywam duzo tanszego od gornej granicy zakresu cenowego tj. dragon millenium super fast 2.7 m cena ok 180-290 zl realna cena to 190 za tyle mialem sprowadzona do sklepu bezposrednio od dystrybutora. jestem bardzo zadowalny mocny kij nienaganna akcja i czuly. bardzo dobrze rzuca sie blachami nawet niezle lowi sie gumami. najbradziej mi pasi z wobkami 7-8 cm.

post o nim http://www.haczyk.pl/forum/viewtopic.php?t=2503

http://www.firmadragon.pl/strony/oferta/wedziska/wedziska-Millenium.html

600 pln to zachaczasz juz deliktanie o st. croix avid ktore znajomi mi polecali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.