Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Zapora Goczałkowice


mariush4

Rekomendowane odpowiedzi

słyszałem że ma być zakaz spiningu w zamian za połów na rybkę żywą/martwą w cenie zwykłego pozwolenia, słyszał ktoś coś o tym??

podobno chcą się pozbyć szarpakowców- a dużo ich jest

Może dlatego, że przyspali w tym roku po powodzi i nie przejechali prądem tych dużych sandaczy co zeszły z jeziora. :mrgreen:

Za dużo ludzie sandaczowego mięsiwa wynieśli, to się przykro rybakom zrobiło :lol:

Gdyby naprawdę chcieli zrobić porządek, to by zrobili. Ich boli tylko to, że ktoś inny zgarnął mięso...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Tomek1 odnośnie celu Twojego posta-połowu prądem z łódki powiem ci tak- sprawa jest zgłoszona na Policji w BB, razem z dowodami. teraz śledztwo jest w toku, zauważ że już dłuższy czas nie łowią. powiem ci tylko tyle że prezes nie ma ciekawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe co piszesz, ja o tym wynoszeniu "sandaczowego mięsa" nie słyszałem, wręcz przeciwnie, ciężko było ze złapaniem jakiegokolwiek drapieżnika (nie piszę o kłusownikach) na Goczałkowicach. Dużo ryby na pewno poszło z wodą podczas powodzi i zostało na polu, szkoda :cry: . Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe co piszesz, ja o tym wynoszeniu "sandaczowego mięsa" nie słyszałem, wręcz przeciwnie, ciężko było ze złapaniem jakiegokolwiek drapieżnika (nie piszę o kłusownikach) na Goczałkowicach. Dużo ryby na pewno poszło z wodą podczas powodzi i zostało na polu, szkoda :cry: . Pozdrawiam.

Ja mówię oczywiście o upustach. I sandaczowo-węgorzowych żniwach w czerwcu. Z tym, że węgorze zdążyli jeszcze śmignąć prądem.

Tomek1 odnośnie celu Twojego posta-połowu prądem z łódki powiem ci tak- sprawa jest zgłoszona na Policji w BB, razem z dowodami. teraz śledztwo jest w toku, zauważ że już dłuższy czas nie łowią. powiem ci tylko tyle że prezes nie ma ciekawie

To pozytywna wiadomość. :wink: O tym procederze widzieli wszyscy, łącznie z szefami w Katowicach. Niespodzianką dla mnie jest to, że policja podjęła dochodzenie, bo z posiadanej przeze mnie wiedzy, rybaczówka miała zezwolenie na odłowy prądem.

Aczkolwiek byłbym zadowolony, jeśli moja wiedza okazałaby się błędna :lol:

Bardzo dobrze zrobiliście zgłaszając sprawę do Bielska a nie do Pszczyny :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

na jeziorku kilkanaście cm lodu, poniżej idzie ogromna woda-mocno zapora popuszcza. byłem w tamtym tyg na spławik, tak przed obiadem wyskoczyłem i lipa. ulokowałem się za krzakiem ale nawet trudno było spławik ustawić. woda lodowata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś byłem na wiśle w strumieniu na spina i ludzi bardzo duzo... spławikowcow i grunciarzy masa jakieś krąpiki lesczyki łapali na pasztet a ja rzucałem za drapieznikiem ale jego jak nie było tak nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam wszystkich. M@rtinez za karpiem na tym zbiorniku musisz pochodzić i szukać. Wiadomo że jest nawet bardzo duży, sam widziałem jak łapią. Jeśli łowisz karpie to sam wiesz co trzeba robić ( cierpliwość , czas,i trochę kasy na papu dla ryb) Jak znajdziesz już swoje miejsce to tylko nęcić i czekać na wyniki. Życzę efektów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pędzę poinformować kolegów o stawkach na nowy sezon. Dziś ukazała się na stronce gpw/katowice informacja o stawkach na sezon 2011/2012.

Zezwolenia roczne imienne- 120zł,

Zezwolenia terminowe 30 dni- 50zł,

Zezwolenia terminowe 14 dni- 30zł,

Zezwolenia terminowe 7 dni- 20zł,

Połów na żywca roczne- 200zł,

Połów na żywca terminowe 30 dni- 20zł

Połów na żywca terminowe 14 dni- 15zł

Połów na żywca terminowe 7 dni- 10zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie cieszy ten połów 7-dniowy na żywca. Cen nie podnieśli bo zdają sobie sprawę jak wyglądał zeszły sezon z rybami, było kiepsko. Byle w tym roku powodzi nie było, to będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie kart "żywcowych" sprzedawali znikomy procent .Skapnęli się że wysokość takiej dopłaty jest za duża i wprowadzili tańsze "okresówki".Sprzedając "okresówki"pewnie zarobią znacznie więcej bo każdy będzie sobie mógł taką opłate kupić na mesiąc-dwa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skapnęli się że wysokość takiej dopłaty jest za duża i wprowadzili tańsze "okresówki".Sprzedając "okresówki"pewnie zarobią znacznie więcej bo każdy będzie sobie mógł taką opłate kupić na mesiąc-dwa .

Możliwe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za informacje bardzo mnie cieszy ten pomysł z tymi kilkudniowymi zezwoleniami ,czyli normalnie w rybaczówce w łące będzie można zakupić takie zezwolenia czy tylko w głównej siedzibie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.