Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Zapora Goczałkowice


mariush4

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • 3 weeks later...

Witam, czy ma ktoś już nowe zezwolenie na Goczałkowice? Pytam, ponieważ na stronie GPW w części dotyczącej zezwoleń,w regulaminie nie ma nic o ograniczeniach okresowych, które były w poprzednich latach (tereny Natura 2000), na mapce również poza wałami Wisły i terenów ujęć wody cały brzeg dostępny. http://www.gpw.katowice.pl/images/Regulamin-warunki-polowu.pdf .

mapka: http://www.gpw.katowice.pl/load.php?PageID=1202000

Proszę o potwierdzenie tej informacji, lub sprostowanie . Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam-do Diaflex

Dzisiaj dzwoniłem do rybaczówki ,,Łąka" z zapytaniem o karty oraz o tereny dozwolone na wędkowanie.W odpowiedzi potwierdzono ,że w tym roku można łowić od początku sezonu na terenach ,,Natura 2000" oraz ,,Bajerka".

Ta mapka którą zalinkowałeś jest jak najbardziej aktualna na ten sezon.

Karty na ten rok można nabywać od połowy marca , więc na razie jeszcze stara karta ważna.Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jest lód na wiśle????

Od mostu i w dół jakieś 500 metrów nie ma lodu w Strumieniu.

Byłem dziś pierwszy raz w roku pomoczyć jakiś dłuższy kij niż podlodówka :lol:

Ludzi - bez przesady setka- na spławik połowiłem nieźle przyzwoitych płoci. :wink: Choć trzeba przyznać, że na hak się nie pchają. Trzeba trochę poczekać po wstępnym nęceniu a potem regularnie dorzucać po kulce.

Na jeziorze od ujścia lód znika w oczach. W czasie mojego łowienia przybyło kilkaset metrów wody. Przy brzegach jeszcze jest lód, ale środkiem woda sięga już pewnie ze 2-3 kilometry od ujścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

a ja musze sie dzisiaj pochwalić ze szykuję sprzęt na sezon 2011.oczywiscie na goczalki:)

dzisiejsze zakupy:)

kij mikado sensei 3,90 3 lbs 3 skladowy ( juz mam taki jeden i jest rewelacyjny)

kołowrotek mikado blue carp xs9000 nawinąłem 550 m daiva shinobi 0,31

tripod jaxona z duraluminium

proca jaxon

swinger jaxon iluminated

do tego pierdolki takie jak przypony z wlosiem agrafki ciezarki i inne.

kupilem tez fajna skrzyneczke mikado

tandem baits kulki proteinowe smierdziuchy:)

wydalem prawie 800 zł i jestem zadowolony z zakupow. mam nadzieje ze wszystko pieknie sie sprawdzi nad wodą.

w tym roku zaczynam przygode z karpiami i wieksza rybą. zobaczymy jak mi bedzie szła nauka. mysle ze po niedzeli bedzie ladna pogoda i skrece zestaw i poogladam go nad wodą , przetestuje:)

a jak wy z przygotowaniem na goczalki???

ja musze jeszcze kupic jeden sygnalizator .mam mikado z 4 przyciskami ( rewelacja) i nie umie dostac drugiego takiego samego....:(

jesli ktos byl nad wodą to napiszcie jak tam lód? i jak wasze doswiadczenia z karpiem na tym zbiorniku??? macie jakies sprawdzone miejscówki???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli ktos byl nad wodą to napiszcie jak tam lód?

Już w sobotę lód zaczynał znikać, więc dziś już pewnie większa część jeziora jest od niego wolna.

i jak wasze doswiadczenia z karpiem na tym zbiorniku??? macie jakies sprawdzone miejscówki???

Nie liczyłbym na wylewność w tym zakresie :lol::wink: Karpie są w praktycznie każdym zbiorniku, ale mało kiedy ktokolwiek zdradzi Ci jak i gdzie. To są rzeczy do których dochodzi się dziesiątkami zasiadek i setkami złotych. :wink:

W przypadku karpiowania nie trafiłem ani w prasie ani w internecie na opis typu "na karpia w tym zbiorniku polecam miejscówkę w godzinach od 6-10" :wink:

Jedno Ci mogę poradzić (jak i innym którzy zaczynają połowy tego typu)- nie ulegaj nigdy pokusie pójścia na łatwiznę i wykorzystania cudzego trudu przygotowania łowiska.

Bo to i satysfakcja mizerna i wrogów nad wodą wielu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydalem prawie 800 zł i jestem zadowolony z zakupow.

Witam, proponuję Ci zajrzeć do sklepu zoologiczno-wędkarskiego na oś. Sikorskiego. Właścicielem jest karpiarz i myślę, że pomoże w przemyślanym kompletowaniu sprzętu :wink: .

ps. czemu na zakupy nie pojechałeś na targi do Zabrza?, była okazja obejrzeć i kupić w okazyjnych cenach dobry sprzęt :razz: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety bylem wteddy w pracy wiec zabrze odpadło. ale sklepem w ktorym przewaznie kupuje to sum w rybniku.

a gdzie na sikroskiego jest jakis wedkarski sklep??? nie kojaze?

jesli chodzi o karpie to dopiero chce zacząć . mam na swoim koncie 12,5 kg karpia ale to na hodowlanym w bąkowie.zreszta polecam ten zbiornik do potestowania sprzetu :)

Diaflex a ty gdzie jezdzisz nad wode? ja na goczalkowice ,czasami na psiarnie bo to blisko posiedziec przy linie .....moze jakis wypad i wymiana doswiadczen? he?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem ostatnio na pszczynce i zero brań :cry:

Pszczynka akurat nie ma żadnego związku z Jeziorem Goczałkowickim

Witam was czy ktoś łowił w Strumieniu na Wiśle lub na kanale i czy coś brało :wink:

13.03 pisałem powyżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ,co tam na jeziorze slychac? wybieram sie w niedziele na karpia...zobaczymy jaki bedzie efekt. mam plan postawic zestaw ok 200 m od brzegu. macie sprawdzony smak kulek na ta pore i temperature wody? jak myslicie donecic suchą ?? macie jakas fajna miejscówke ,gdzie karp chodzi??

dajcie jaka rade?

polamania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jak na ten zbiornik jeszcze za wcześnie. Jeśli jednak chcesz próbować to płycizny po prawej stronie "starej przepompowni" w Wiśle M.,gdzie są wloty kanału i rozlewów. Tam przy obecnym stanie wody jest ok. 1.30m. głębokości. Pozdrawiam.

ps. wzdłuż opisywanego brzegu, w odległości ok. 100m jest kanał, który ciągnie się prawie do wysokości betonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.