Skocz do zawartości
tokarex pontony

Zapora Goczałkowice


mariush4

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Obserwuję stan wody zbiornika i chodzi o to, że jaki by on nie był, oczywiście w normalnych warunkach pogodowych, to zawsze jest on w tych widełkach, choć w różnych latach ostatnio wg. obserwacji jest zmienny w wielkościach ponad 0,5 m lustra wody. Dwa ostatnie lata był podniesiony ok. 0,5m i też twierdzili, że jest to stan normalny. Ja obserwuję również komunikaty o stanach wód, gdzie dla Goczałkowic normalne napełnienie kształtuje się na poziomie 112ml m*, a teraz jest na dziś 95 http://www.pogodynka.pl/polska/hydro/zbiorniki/

i woda jest cały czas upuszczana -dwa razy więcej jak dopływa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hoooooooohoooooooooho kolega pieter widzę uderzył w mój czuły punkt. Jest to bardzo częste zjawisko właśnie na owej zaporce, całe familnie robią sobie bibę, zapewne bez zezwoleń i gdzieś to mają że człowiek prosi o ciszę :neutral: wiadomo rybka słyszy :cool: . Już nie raz przez owe bydło musiałem wycofać się z eskapady choć rokowania były b.dobre :cry: . Hmmm najbardziej to chyba gdy łowisz na tzw zatoce od strony Zabrzega tam bardzo często spotykam takiego śmiesznego kolesia o ''szczerym uśmiechu''. No masakra co 2 słowo "piiiiiiii". :shock: i się nie odczepi nie ma szans:]]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś byłem po zezwolenie na połów i tu w regulaminie widzę zmiany :shock:

1. Wraz z wędkarzem posiadającym zezwolenie może wędkować syn lub córka do 14lat

2.Nocki 10.6.11-02.10.11a były od 18.6- 3.10 więc tydzień na plus:]]

3.Doszedł zakaz połowu węgorza 15.6-15.7- he nie potrzebie

4. Dodano do odległości połowów pkt. e.] 20m od ogrodzenia jachtowego w Wiśle Wielkiej

:lol: Prawie wszystko na plus :lol::cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cormoran powinieneś mieć napisane na tym zezwoleniu ale raczej na trupka i na żywca .Mam do ciebie pytanie to masz zezwolenie np na jeden miesiąc da się tak kupić np z wyprzedzeniem że będę na trupa wędkował dopiero od czerwca ale zakupie sobie to już ??Tam jest napisana data czy coś??.Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cormoran powinieneś mieć napisane na tym zezwoleniu ale raczej na trupka i na żywca .Mam do ciebie pytanie to masz zezwolenie np na jeden miesiąc da się tak kupić np z wyprzedzeniem że będę na trupa wędkował dopiero od czerwca ale zakupie sobie to już ??Tam jest napisana data czy coś??.Pozdro

W zezwoleniu pisze, że można łowić na przynęty rybne, wiec trupek chyba tez wchodzi w grę. Tak, bo pole do wpisania dat jest puste. Wypełniasz je wtedy, kiedy zaczynasz łowić na żywca i od tego momentu zezwolenie jest ważne tydzień,14 dni lub miesiąc.Zależy na ile wykupisz. Wypełnione są tylko pola: imie i nazwisko oraz numer KW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Dziś byłem na zatoce- prócz pogody nawet i ryby dopisały. Efekty to ładny karaś parę leszczy takich nawet w miarę. Trochę większych i dość małych. Do tego wszystkiego całe stado ładnych płoci- jeszcze przed tarłem bo grube. Tak że na WW ( wielkiej wodzie) coś ruszyło. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja mieszam ze 3 zanęty razem. Taką na karpia+ jakaś leszczowa i jeszcze inną. Do tego trochę kukurydzy i pinki. Dobra zanęta gotowa.Dokładam jeszcze trochę innych składników ale to już według własnego doświadczenia. Pozdrawiam Wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. W niedziele mam zamiar sie wybrac na rybki. Dzisiaj byłem sobie juz wykupic zezwolenie całoroczne i miesieczne na zywca ;) he I zastanawiam sie gdzie najlepiej jechac. Myslałem o Wiśle zeby sobie tam jechac od strony Pszczyny. Auto bym zostawił na stacji benzynowej na pszczyńskiej i tam dalej troche jest zejscie sie przechodzi nad kanałem takim mostkiem i sie dochodzi do Wisełki ;) Jak myslicie jest warto tam jechac ? Bo sie nie orientuje jeszcze tak dobrze gdzie jechac w jakim czasie. A co myslicie o zbiorkiniu ze strony Frelichowa ? Wpadacie tam często ? Warto ? Ja bylem raz i pare leszczyków wpadło ;) Prosze o rady ;) To mój pierwszy wypad w tym roku na ryby i juz nocami mi sie sni ;) he

Pozdrowiam Wszystkich .

PS. Od Pszczyny to mało mówie pewnie ;) Od Strumienia mi sie rozchodzi na wisełke jechac obok stacji benzynowej na ul.Pszczyńskiej dokładnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od strony Bajerki same sznurówki po 40-48 cm, podobno padł jakiś 60 parę cm na spinning ale ogólnie nic konkretnego, mam nadzieje że coś ruszy w najbliższych dniach. Na żywca( mała płoteczka) rzucały się okonie po 25 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.