Skocz do zawartości
tokarex pontony

plecionka


artech

Rekomendowane odpowiedzi

Z tych plecionek co używałem mogę polecić: Dragonowskiego Invisible Braid i HM69 (cena w granicach 50-60zł za zeszłoroczne "modele"). Nie patrz też na wytrzymałość podawaną na rynek europejski, jest to po prostu śmiech na sali. Jest ona chyba wyssana z palca, moja plecionka (HM69 o "średnicy" 0,16) ma zadeklarowaną wytrzymałość w granicach 16kg a raptem przy 5-6kg strzela jak nitka. Wielu kolegów z forum chwali linkę PowerPro i faktycznie coś w tym musi być, sam się przymieżam do jej zakupu i myślę że chyba ona byłaby najlepszym wyborem :smile:

@Edit: Był już podobne temat i chyba należy ten do niego podłączyć :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 1,1k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dzieki za szybka odp. no wlasnie spodziewalem sie, ze bedzie to wydatek ok 60 zl.

To jeszcze doradzcie jak taka plecionke nawinac na szpule, tzn ile metrow jej kupic zeby weszla na szpule kolowrotka na ktorej jest napisane:

195m/0,30mm 145m/0.35mm 110m/0,40mm bo srednica plecionki chyba nijak ma sie do srednicy zylki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plecionka w ogóle nie ma średnicy, to jest tylko kolejny wymysł na rynek europejski. 135metrów plecionki zupełnie wystarczy jeśli nie nastawiasz się na sumy :wink: no i bez podkładu raczej się nie obejdzie. Ja robię tak, że jeżeli mam do kołowrotka 2 identyczne szpulki to nawijam na jedną całą plecionkę, końcówkę przywijązuję do podkładu (w moim przypadku reszta zeszłorocznej plecionki lub gruba żyłka) i nawijam do pełna, tzn. zostawiam jakieś 2mm do krawędzi szpuli. Później już tylko przewijam wszystko na właściwą szpulkę. Bo raczej przelicznika średnica plecionki/ilość w metrach na szpuli po prostu nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

artech nie mam pojecia na jaka rybe, zaczynam przygode ze spinem dopiero a kijek to raczej dolna polka, zeby zobaczyc co z tego lowienia wyjdzie:

Konger Black Tiger 270/28

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gość psulek

To jeszcze doradzcie jak taka plecionke nawinac na szpule, tzn ile metrow jej kupic zeby weszla na szpule kolowrotka na ktorej jest napisane:

195m/0,30mm 145m/0.35mm 110m/0,40mm bo srednica plecionki chyba nijak ma sie do srednicy zylki?

Tu masz spis pojemności dla kołowrotków Daiwy i Shimano:

Twoja pojemność szpuli odpowiada mniej więcej kołowrotkowi w wielkości 3000 u Daiwy.

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MD, jesteś z wawy mięc na priv mogę Ci podać namiary na koleszkę z allegro też ze stolicy, PP 150 yds za 59 zł i odbiór osobisty, taniej chyba nie znajdziesz. Ja sam kupowałem ze dwa lata temu i jeszcze jej używam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

ja od wczoraj jestem uzytkownikiem zielonej PP..bylem na d Oderką wypróbowac i jest cudnie...trzydziesci zaczepow a tylko jedna blaszka poszla...juz na siebiue zarobiła..plus sandacze dwa okolo wymiaru:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość knyklu

A mógłby mi ktoś polecić sklep/sprzedawce który ma pewna PowerPro nawijaną z metra? Troche pilna sprawa. Dzięki wielkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mógłby mi ktoś polecić sklep/sprzedawce który ma pewna PowerPro nawijaną z metra? Troche pilna sprawa. Dzięki wielkie.

na allegro:abelo sklep ze szczecina, dobra cena za metr ja kupowałem i jak na razie nie mam zastrzeżeń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaopatrzylem sie w Stanach w plecionki PP Moss Green 30 lbs i 50 lbs - myslalem, ze tutaj tak samo jak w PL ze jest podawana wytrzymalosc linowa, a nie na wezle i troszku za gruba wzialem. Nie wiem, czy mozna powiedziec, ze to plecionka ze sredniej polki, bo drozszych nie ma ( SpiderWire jest drozsza o jakies 40 - 50 centow :razz: ). A kupilem 2 szpule po 135 m po 12.96 $ za kazda... O ile sie nie myle to bedzie jakies 45 PLN' ow. A za szpule 275 metrow chca tutaj 22 $. Ceny tutaj i zarobki amerykancow to nieporownywalne do Polski. I do tego pewnosc, ze tu jest dobra jakosc, bo jak pisali koledzy wczesniej - musi byc, inaczej taka firma dlugo nie pociagnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grzechuce
I do tego pewnosc, ze tu jest dobra jakosc, bo jak pisali koledzy wczesniej - musi byc, inaczej taka firma dlugo nie pociagnie

podczep nieuczciwych sprzedawcow u ktorych plecionki na duzych szpulach zalegaja kilka ladnych sezonow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Witam i o poradę pytam :)

Na ostatnim wypadzie na ryby miałem rozmowę z kolegą na temat wytrzymałości żyłek i plecionek! Kolega powiedział, że co bym mu mię dał to i tak przerwie w rękach! Więc dałem żyłkę karpiową 0,30 i jednym pociągnięciem ją przerwął! Powiedziałem, że z plecionką to by mu tak łatwo nie poszło i się założyliśmy. Czy jak dam mu plecionkę0.50 to będzie ją w stanie przerwać gołymi rękami? Możecie mi coś doradzić żebym ten zakład wygrał :) Pozdrawiam i dzięki za podpowiedzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.