Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

plecionka


artech

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 1,1k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Gość grzechuce
nie ma żadnych sans,nawet plecionki 0,15 by nie przerwał

rekoma nie zerwiesz to fakt. podwodne szybko ucza pokory. branie w reke plecionki i proba rozerwania jej w wedkarskim napewno poprawi humor sprzedawcy :grin:

niedawno kupujac PowerPro w kolorze Yellow 0.15 zauwazylem ze jest nieco sztywniejsza od Moss Green tej samej srednicy. moze to spowodowane tym ze Moss Green byla lezakiem magazynowym. nie mam teraz zadnej znich odkad jakis cwel na motorowce wciagnal mi 150m plecionki i 50 podkladu rozcinajac mi jednoczesnie reke jak otwieralem kablak by odciac linke.

ostanio kupilem Spiderwire Stealth Tagent Yellow 0.14 jest bardziej sztywna od PowerPro 0.15 ale nieco gorzej sie nia rzuca. ogolnie rzecz biorac jestem z niej zadowolony. wydaje mi sie ze jest bardziej wytrzymala na wezle niz PP. przypadloscia Stealth'a jest to ze szybko sciera sie z niej farba i z zoltej mam teraz prawie biala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra dzięki za poradę dla pewności kupię coś takiego allegro.pl/plecionka-kevlon-steelon-100-m-0-50-65-kg-i1165481581.html ;) Zobaczymy czy da radę powiedział, że wystarczy mu 2 metry takiej plecionki zawinie na ręce i ją przerwie za pierwszym razem! O wyniku walki poinformuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grzechuce
Zobaczymy czy da radę powiedział, że wystarczy mu 2 metry takiej plecionki zawinie na ręce i ją przerwie za pierwszym razem!

hahaha przyjmujesz zaklady? :lol:

masz jeszcze Berkley Ultra Cat link allegro http://allegro.pl/plecionka-sumowa-berkley-ultra-cat-0-40-300m-60-kg-i1185230189.html

Black Cat CATLINE XH 80kg link do aukcji http://allegro.pl/plecionka-sumowa-black-cat-catline-xh-80kg-250m-i1197181510.html

WTF na 150 kilo link do aukcji http://allegro.pl/wft-kg-strong-linosilure-plecionka-0-85-150kg-i1184709479.html

nagraj filmik i wrzuc na haczyk.tv albo youtube :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam!

Mam mały dylemat chce zakupic plecionkę do spiningu.Bede łowil na wędke cw do 30 gram, bede lowil szczupaki/sandacze.Mój faworyt to power pro jednak wacham się między srednicą 0,15 a 0,19 oraz kolorem.Proszę o rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

power pro 0.15 wystarczy do wyholowania metrowy w wiekszosci warunkow. polecam kolor Moss Green

Zgadza się co do rozmiaru. Grubsza plecionka spowalnia też opad, co ma znaczenie jak łowisz w głębokiej, i to jeszcze szybko płynącej wodzie, i nie zawsze jest pożądane. Co do koloru - piszesz Kozii o łowieniu sandaczy. Jeżeli chcesz je łowić z opadu, to najlepiej żeby plecionka była dla Ciebie jak najlepiej widoczna, łatwiej wtedy zauważyć delikatne branie. W takim przypadku poleciłbym jednak kolor fluo, zapewniam Cię że szczupakom nie będzie przeszkadzał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

power pro 0.15 wystarczy do wyholowania metrowy w wiekszosci warunkow. polecam kolor Moss Green

Zgadza się co do rozmiaru.

sory za pytanie ale jestem 'zielony' w temacie plecionek, czy taka grubosci sprawdza sie takze na zaczepach :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grzechuce
sory za pytanie ale jestem 'zielony' w temacie plecionek, czy taka grubosci sprawdza sie takze na zaczepach

no przy zaczepach wiadomo musi byc grubsza 0.23 - 0.25 :wink: daltego warto miec 2 szpule z 0.14~0.15 w zaleznosci od porducenta i 0.23 - 0.25. no i kijek z kreciolkiem mocnym. przekonalem sie ze stosowanie linke powyzej 0.23 przez caly czas to tak srednio chyba ze bedziesz rzucal ciezkimi przynetami powyzej 30g, stawiajacymi duzy opor (gleboko schodzace powyzej 10cm woblery), casting, trolling czy lowienie w konarach. poza tym lowienie gruba linka tworzy problem oporu w wodzie i dobra prezentacja przynety przez opor linki nie zawsze wychodzi. zwlaszcza przy gumach na lekkich glowkach czy lowieniu w rzece

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie plecionki nawijacie na kołowrotek typu pig pit. Jak rozglądałem się za plecionkami na allegro to szpule 1000m kosztują około 4 stówek. Macie jakieś inne ciekawsze propozycje zakupienia plecionki w długich odcinkach. Kołowrotek ma pojemność żyłki 0.30 300m a sygnalizacja brania z większych odległościach jest znikoma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grzechuce

oszolom87, jak na suma czy dorsza nie jedziesz to stosuj podklady z zylki. 150m plecionki w zupelnosci wystarcza. nie ma sensu wpakowac np 500 m 0.15 u nas zaglic i jesiotrow nie ma :wink: a co do sygnalizacji bran to nie tylko plecionka ale tez kwestia kija i dopowiednio dobranej wagi przynety. zauwazylem ze jak przyneta jest za lekka lub za ciezka to nic nie zobaczysz ani na rekojesci tez nic nie poczujesz. nie odroznisz brania od np dolka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kołowrotek ma pojemność żyłki 0.30 300m
Nie powiedziane że tyle wejdzie plecionki ,plecionki na Bit-pita wchodzi mniej ok 1/3 niż żyłki ,to tak w uproszczeniu ,jeśli nie stosujesz dalekich [150-200 m] wywózek nie ma sensu nawijać szpuli na full plecionką ,wystarczy 150m .Jeśli natomiast stosujesz dalekie wywózki ,to lepiej mieć jednak tyle plecionki ,sygnalizacja na plecionce wygląda trochę inaczej przy 200m niż takiej samej na żyłce.Wtedy warto kupić dużą szpulę plecionki na wspułę z kolegą .

Ja kupowałem plecionki Tandem Baitsa po 300m na jednej szpuli ,choć wychodzi drogo to z perspektywy czasu i tak się opłaca plecionkę mam 4 zezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grzechuce

oszolom87, no troche przesadzasz kolego. Power Pro jest w przystepnej cenie i jest bardzo dobra. pisze tylko o sprawdzonym sprzecie, patentach i produktach.

moja rada pisz mniej za to konkretniej.

co do konkretyzacji jak piszesz o czyms to pisz KONKRETNIE a nie piszesz ze potrzebujesz plecionki pozniej dodajac do czego. sory nikt nie czyta w czyichs myslach. chcesz dowiedziec sie o czym to zacznij precyzowac do czego ma sluzyc i w jakich warunkach ma byc zastosowane. poza tym kolego nie ma czegos takiego jak tanie i dobre zwlaszcza w plecionkach. chyba ze chcesz opinie na podstawie danych katalogowych to prosze bardzo GRUNTOWA PLECIONKA RUMPOL CARP CZARNA 300m - 0,20 cena 100 pln za 300m. chetnie poczytam o tym jak strzela przy zacieciu. :twisted: masz w tej cenie jeszcze CARBOMAXXa SHOGUNa lub tez w promocji na allegro z metra do rozne wyboru http://allegro.pl/plecionki-0-10-0-35-mm-i1213380456.html

temat bezsensownego stosowania zylek w wywozce na ponad 100m lata temu karpiarze rozwiazali. sa fora karpiowe, specjalistyczna literatura itd. warto od tego zaczac zanim zacznie sie pytac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

artech, kolega grzechuce nie potrzebuje adwokata.

grzechuce, Power Pro - hmmm dobra do spiningu.

Napisałem: Macie jakieś inne ciekawsze propozycje zakupienia plecionki w długich odcinkach - proste pytanie. Skoro nie precyzuje pytania to nie oczekuje precyzyjnej odpowiedzi. Jest to raczej pytanie w stylu "czy przypadkiem nie obiło wam się gdzie można kupić taniej niż za 4 stówki (kolego artech) plecionkę w długim odcinku (wcześniej podałem pojemność kołowrotka)".

do czego ma sluzyc
no to też warte "uwagi" pytanie, to odpowiem prześmiewczo że nie do łowienia leszczy i płotek.

Dzięki za "pomoc" sam sobie pomogę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego oszolom87, nic nie wniosę do dyskusji o plecionkach (poza tym, że też uważam PP za bardzo dobra plecionkę, ale ja tylko spinninguję) chciałem tylko nadmienić, że osobiście cenie sobie haczyka za to, że trzyma pewne standardy, daj więc już spokój z udowadnianiem, że Twój nick został dobrany nieprzypadkowo ;)

Jeżeli zamierzasz jechać po każdym, kto z dobrej woli zechce Ci pomóc, ale nie trafi przypadkiem w Twoje wysublimowane gusta, to pewnie niezadługo nie znajdziesz partnerów do dyskusji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oszołom87, ile szpul chcesz zapełnić plecionką, że potrzebujesz 1000m? Te ,które podałeś pomieszczą ok.250 m plecionki (dobrej,nie przegrubionej), a do tego musisz jeszcze zmieścić 15-20m strzałówki. Ja kupiłem zimą(promocje!) dwie szpule po 300yd SpiderWire Stealth 30lb w Angli za 180zł z przesyłką.

grzechuce, Power Pro - hmmm dobra do spiningu.

Do karpiowania tak samo b. dobra i jest w długich odcinkach 300yd i więcej

no to też warte "uwagi" pytanie, to odpowiem prześmiewczo że nie do łowienia leszczy

A mnie się trafiają i to nie tylko na plecionkę, ale jeszcze na spore bałwanki na końcu zestawu :mrgreen:

Podsumowując, nie szukaj taniej plecionki, a dobrej w dobrej cenie.

Ps.do 150m dobra żyłka daje radę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.