Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

plecionka


artech

Rekomendowane odpowiedzi

moze niech sie ktos wypowie o plecionkach fluo czy ma wiecej bran mniej

to troche nie tak. plecionki fluo stosuje sie o to by widziec delikatne przesuniecia linki na wodzie ktore czesto sa braniem. nawet lowiac po ciemnku czy za dnia wszystkiego na blanku nie poczujesz. a jak masz wklejanke to lepiej widac jak sie wygina poczas podbic. jest bardzo kontrastowa i widac idealnie jak przechodzi przez przelotki. z czerwona wieczorem nie ukrywam ze jest problem z jej zauwazeniem wiec pozostaje tylko zdac sie na swietlik na szczytowce lub rezonans blanku

no ja zawsze daje sobie swietlik na szczytowke ;) ale jakos do flo nie jestem przekonany ;)

a mozesz polecic jakies dobre nozyczki do plecionki ? bo mam jakies zwykle i juz ledwo tna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 1,1k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Gość grzechuce
a mozesz polecic jakies dobre nozyczki do plecionki ?

tne nozem albo zapalniczka choc od tych zerwanych przynet i przy wiecznym wiazaniu agrafki od nowa doszedlem do takiej wprawy ze raczej ani jedno ani drugie nie jest mi potrzebne :lol: a tak generalnie na nozycach sie nie znam :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Chciał bym troszkę dołożyć informacji na temat plecionki Takumi Jig Line .

Po pierwsze wędkuję na tą plecionkę już prawie 3 miesiąc (rzeka Wisła - okolice Warszawy - czyli nie ma lekko :razz: ).

Na początku chciał bym ostrzec kolegów przed wydaniem niepotrzebnie pieniążków, sprawdzałem empirycznie, na hantlach - wytrzymałość podawana przez producenta jest wytrzymałością liniową, nijak ma się do wytrzymałości na wężle - chociaż dystrybutor pisze zupełnie co innego - podobno plecionka tylko w 95% jest słabsza na wężle - guzik prawda - taka sama jak to, że plecionka nie chłonie wody :oops: .

Ogólne jeśli ktoś szuka pletki na klenia, jazia w tych cieńszych średnicach - jak najbardziej polecam - niestety na naszym rynku nic ciekawszego nie znajdziemy - jeśli chodzi o podawane średnice to naprawdę rewelacja - 0,12 jest naprawdę 0,12 :smile: .Plecionka ma lekko "chropowaty" splot, w związku z tym wszelkiego rodzaju węzły trzymają naprawdę dobrze :smile: .Kolor po kilkunastu wypadach nad Wisłą delikatnie się rozjaśnił(czerwona), ale gdy plecionka jest mokra cała intensywność koloru wraca z podwójną mocą. Generalnie z tym czerwonym trzeba się pilnować :oops: - jak tylko robi się "szarówka" - to choler... nic nie widać .Generalnie linka jest troszkę sztywniejsza niż PP :lol: czy Berkley o podobnych średnicach, ale ja uważam to za plus - w ciągu całęgo wędkowania zrobiła mi się tylko jedna broda i to raczej z mojej winy (w czasie lotu zaplątał się nietoperz), ogólnie rzuty wydają mi się o te kilka, kilkanaście metrów dalsze :!: .Podsumowując za te pieniądze otrzymujemy naprawdę dobry produkt, na chwilę obecną nie zamienił bym tej plecionki na żadną inną, ale zwracam uwagę na podawane średnice(moim zdaniem odnośnie plecionek ten parametr ma raczej znaczenie wirtualne - jeszcze raz powtarzam mokra plecionka wydaje się o wiele mocniejsza niż podaje producent :roll: ) (swoją 0,12 raczej zamienię na 0,14 - Power Pro czy Berkley o tych parametrach wydaje się na oko 3 czy czy 4 razy grubsza) ,jeśli chodzi o moc przy tych średnicach.Generalnie na chwilę obecną, jest to zdecydowanie najlepsza plecionka na naszym rynku :razz: na jaką miałem okazję wędkować :!: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PowerPro 10 lb, tak wyglądała po 20 metrach odwiniętych ze szpuli :shock: Czas zmienić markę :evil:

Obrazek

Witam!

Bardzo rzadko coś piszę więcej czytam z racji mojego małego kilkuletniego doświadczenia. Artech ta plecionka to nie może być oryginał, mam kilka plecionek na kołowrotkach power pro i spidrewire i nigdy nie widziałem czegoś takiego. Pop prostu szok! :shock:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artech ta plecionka to nie może być oryginał,
Ponieważ pewne w życiu są tylko dwie rzeczy... :wink: to powiem że na 99 % jest to oryginalna PP z USA. Wygląda to tak jakby właśnie przestawiali maszynę na inną średnicę i załapałem się na ostatnią, źle odciętą szpulkę :roll: Nie mam pojęcia jak wygląda proces i technologia produkcji plecionek i nie wiem czy to co napisałem jest w ogóle możliwe. Ogólnie, wygląda to tak, że przez około 20 - 30 metrów (nie mierzyłem) jest grubsza plecionka, potem jest spiek i dopiero zaczyna się plecionka 10 lb :???:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie, wygląda to tak, że przez około 20 - 30 metrów (nie mierzyłem) jest grubsza plecionka, potem jest spiek i dopiero zaczyna się plecionka 10 lb :???:
PowerPro 10 lb, tak wyglądała po 20 metrach odwiniętych ze szpuli :shock: Czas zmienić markę :evil:

Czyli trafiłeś na towar niepełnowartościowy i w 100% do reklamacji, co nie może świadczyć o jakości PP , a jedynie o niechlujstwie przy konfekcjonowaniu towaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Zalogowałem się na to forum aby wyrazić swoją subiektywną opinię na temat plecionki Momoi grubość 0.12 wytrzymałość 7kg. Pierwsze wrażenie, fajna okrągła pletka o gęstym splocie. Niedługo trwała moja radość. Po zerwaniu przynęty na lekkim zaczepie zacząłem się zastanawiać, o co chodzi, porobiłem małe testy z węzłami, ale nic to nie dało. Dopiero gdy zdecydowałem się na bezpośrednie zerwanie w rękach, zrozumiałem że wytrzymałość tej plecionki jest nie większa jak połowa jej deklarowanej wytrzymałości. 150 zł wyrzucone w błoto, trzeba będzie wrócić do starej plecionki, nie wymienię jakiej, bo nie chcę aby posądzano mnie o reklamę. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artech. Co do twojego zdjęcia PP. Taką samą plecionkę trafiłem około rok temu, co ciekawsze kupiona była od często wymienianych tutaj stuprocentowych sprzedawców. Po odesłaniu do sprzedawcy wymieniono mi na inną, bez wad. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artech - nie wiem czy kupiłeś ją u mnie, ale jeżeli tak, to odeślij, wyślę Ci nową. Czasami takie rzeczy się zdarzają. Mam gdzieś plecionkę z gniazdem nawiniętym na szpulę - nic się na to nie poradzi, poza wymianą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Dziś niespodziewanie w trakcie dokupywaniu drobiazgów wpadła mi w ręce pletka Rapala Titanium Braid. I teraz sedno.W domu zaskoczyło mnie, że podana średnica 0,18 nie figuruje w dodanej książeczce reklamowej. Cena wyjątkowo okazyjna bo 29pln (założyłem, że w razie wtopy w podróbę 3 dychy tyłka nie ma). Spotkał się ktoś z podróbkami Rapali czy to być może pomyłka w "europeizowaniu" rozmiarówki?

18102010085.th.jpg

Póki co powędrowała na zapasową szpulę a PP 10lbs została na zapas :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w szufladzie i nie jest zapakowana.

a co to za plecionka ?

masz w domu woreczki strunowe ? zeby weszla ci do srodka szupulka z plecionka ? jezeli tak to wloz do takiego woreczka wypchnij cale powietrze i zamknij worek ;) powinna przetrzymac do wiosny ;) wazne zeby niedocieraly promienie sloneczne i zeby nie bylo zbyt cieplo luz zimno ;)

a jaki jest sens kupowania plecionki na zapas ? nie klepiej poporstu bylo kupic tuz przed sezonem na metry ? nawineli by na szpulke i po problemie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.