Skocz do zawartości
tokarex pontony

morze (plaża )


samael

Rekomendowane odpowiedzi

Wybrałem jako główną, to w takim razie muszę dawać odcinek strzałowy czy wystarczy ten sufcasting rig?

Sam zestaw ma około metra, więc stanowczo za mało żeby spełnić rolę przyponu strzałowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 312
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

oczywiście, że używa się specjalnych wędzisk...

Co do tripoda, udało mi sie dostać w PL stojak za 30zł po lekkim tuningu sprawuje się całkiem miło. Między trójnóg wsadziłem poprzeczkę, która zapobiega rozjazdowi nóżek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tripoda, udało mi sie dostać w PL stojak za 30zł po lekkim tuningu sprawuje się całkiem miło.

Chętnie zobaczę zdjęcie tego wynalazku :wink:

Czy do surfcastingu trzeba używać specjalnych wędzisk do tej metody :?:

Najlepiej, ale w pewnych okolicznościach można sobie poradzić innymi kijami. Poszukaj, bo sporo już było na forum na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Za tydzień wybieram się na wczasy do Stegny i zastanawiam się czy wogóle zawracać sobie głowę rybami czy lepiej zostawić wędki w domu. Z tego co się orientuje to wybrzeże na odcinku Stegny jest mało ciekawe, brak główek i falochronów. Do tego jest podobno bardzo płytkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mam mały problem, a mianowicie.... mieszkam w Anglii od kilku lat, za jakiś tydzień jadę do Szkocji i zamierzam wędkować w morzu( :shock: ). Mam zamiar wędkować z brzegu, i mam potrzebny mi sprzęt(wędki, haczyki, obrotówki itp), ale nie wiem jakiej metody użyć, znaczy chciałem spróbować spinningu ale nie wiem jak uzbroić zestaw, czytałem coś kiedyś o drabince na śledzia ale nie bardzo wiem jak sie ten zestaw zbroi itp. jak byście mogli dołączyć jakieś obrazki/zdjęcia czy wideo lub inne metody zbrojenia był bym bardzo wdzięczny.... :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto obiecane w „Jak było dziś na rybach – lipiec” kilka rad praktycznych, które chciałbym Wam przekazać:

- Wystarczy zwykła rura, trzeba ją solidnie wbić i można łowić - tak twierdzi wiele osób.

Może to i prawda, ja łowiłem na zwykłą podpórkę (Ale długą) przy braku wiatru jak i dużych falach, ruchów zestawu na dnie nie stwierdziłem.

- Zabrałem karpiówkę z myślą o spinningu. Lżej się łowiło, przynęty to pilkery, ja miałem 50G oraz choinki śledziowe. Okazało się, że w tej miejscowości ich niema za to są okonie. Proponuję zrobić paternostery okoniowe z twisterkami. Belony są, widziałem narybek przy brzegu.

- Aby móc łowić trzeba uiścić opłatę dla OIRMu. Trzeba wykonać przelew i z potwierdzeniem załatwić u nich zezwolenie. Jednak można to zrobić korespondencyjnie w Słupsku.

Wysyłasz im potwierdzenie wpłaty, wniosek i zaadresowaną kopertę z znaczkami.

Cennik dla całego kraju, jak również 1 karta na całe PL wybrzeże:

Na okres 1 miesiąca - 16 zł

Na okres 1 roku:

a- wydawane emerytom, rencistom, młodzieży szkolnej do 24 lat - 31 zł

b- osobom fizycznym i armatorom jednostek - 49 zł

Dane do przelewu:

URZĄD MIEJSKI W SŁUPSKU

Plac Zwycięstwa 3

76-200 Słupsk

Tytuł: Sportowe zezwolenie połowowe na wody morskie.

Źródło jak i link do wniosku: http://www.oirmslupsk.mojbip.pl/?pid=64

tomek1 jak i pozostali , wiecie jaki wpływ ma pogoda na żerowanie ryb?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomek1 jak i pozostali , wiecie jaki wpływ ma pogoda na żerowanie ryb?

Jak wszędzie, choć większy moim zdaniem ma to co się dzieje z morzem+temperatura wody.

- Zabrałem karpiówkę z myślą o spinningu. Lżej się łowiło, przynęty to pilkery, ja miałem 50G oraz choinki śledziowe. Okazało się, że w tej miejscowości ich niema za to są okonie. Proponuję zrobić paternostery okoniowe z twisterkami.

Zestaw trochę bez sensu... Po pierwsze z brzegu szanse na śledzia są prawie zerowe. Także pilker nie bardzo się nadaje do prowadzenia w poziomie. :roll: Nie bardzo rozumiem co chciałeś na niego złowić.

Belony są, widziałem narybek przy brzegu.

To na 99% były tubisy a nie belony. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

To znów ja :mrgreen:

W niedzielę jadę znów do Międzyzdroji.

Kołowrotek surfcastingowy połamany.

Jako, że w tym mieście nie mam szans za połów na rosówkę z plaży, pomyśłałem, że oprócz wędki na czuja z bocznym trokiem z mola, rano gdy są tylko wędkarze to z mola zarzucę moją prawdziwą gruntówką (tą z pająkiem i 125G) w morze i może coś większego się trafi.

Co sądzicie, technicznie jak i z Waszego doświadczenia?

Mam obawy, że kilku kilowy morski leszcz zerwie mi żyłkę (Daiwa 0,35).

tomek1, liczę zwłaszcza na Twoją pomoc :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warszawa_24, jeśli będziesz łowił z mola to zrozumiałem, a jeśli z plaży to nie bardzo :mrgreen::wink:

Jeśli masz zamiar podnosić rybę i zestaw na wędce, to możesz ją połamać w ten sposob. Do tego bardziej pasowałaby wyciągarka :wink:

Jeśli nie masz innego sposobu na wyciągniecie ryby, to lepiej łow z plaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podnoszenie leszcza na żyłce nie jest zbyt dobrym pomysłem. :roll: Jeżeli już się przy tym upierasz, to zastosuj przypon strzałowy z plecionki i zestaw końcowy z żyłki 0,5 mm albo też z plecionki. No i nie polecam dźwigania na kiju. Jak już to pionowo za przypon strzałowy.

Inna sprawa że dużego leszcza i tak będzie ciężko tak dźwignąć. Może spaść z rozerwanym pyskiem :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem robić węzeł strzałowy, wszyło mi z tego tylko to:

- stracona żyłka

- rozcięty palec

- stracony zestaw

- stracone pięniądze za internet w telefonie

- stracony czas

- krótsze rzuty

Znalazłem węzeł zderzakowy, wygląda na łatwy, zobaczę jak sie wiąże.

Double_Fisherman

zderzakowy-gif.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem robić węzeł strzałowy

Zrób to na zwykłych pętelkach- tak jak wiążesz przypon- i będzie ok :wink: Zrób tylko trochę dłuższą tą strzałowkę, żeby połączenie wylatywało jak wędka w trakcie rzutu jest już bliżej poziomu niż pionu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po moich obserwacjach mogę stwierdzić, że najlepszą przynętą z mola jest krewetka.

Złowi się na nią okonia jak i płocie.

Po niej rosówka - okonie i większe płocie.

Białe - płocie jak i okonie też brały.

Gdy nie ma fali killerem jest uwaga CIASTO z CURRY.

Facet łowił płoć za płocią dosłownie a ja i inni co mieli robaki raz kiedyś okoń.

Twisterki też się sparwdzają na okonia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wybieram się za tydzień do Jastarni chciałbym powędkować w porcie , proszę o podpowiedz czego mogę się spodziewać ? Jakimi technikami (grunt , spławik ) , jakie przynęty , czy daleko się zarzuca , pora łowienia i na jakie ryby się nastawić .

Dzięki za wszelkie sugestie .

Pozdrawiam Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W porcie możesz się zapewne spodziewać okoni, płoci, leszczy, krąpi, jazgarzy, babek ewentualnie węgorzy i różnych gatunków fląder. Przynęty - rosówka, białe, krewetki ("raczki"), na okonia boczny troczek z paprochami w Świnoujściu najłowniejsze w lecie są zielone twisterki, jesienią czerwone, fioletowe i motor oil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.