Skocz do zawartości
tokarex pontony

morze (plaża )


samael

Rekomendowane odpowiedzi

a nie miała to być plecionka?

Na kołowrotek żyłka główna, potem przypon strzałowy z plecionki, potem zestaw końcowy z żyłki (w gotowych zestawach grubo powyżej 0,50 mm- ja wiążę z 0,5-0,6- chodzi o sztywność zestawu)

Jakie haczyki proponujesz?

W typowych morskich zestawach to duże haki z bardzo długim trzonkiem (jak na filmie) i wierz mi że leszcz nie ma problemów z tym hakiem. Jak wiążesz sam- hak nr 1 to minimum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 312
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Czyli tak?

Żyłka 400 M 0,30 - Plecionka 20 M - Żyłka 0,60 (Od jakiego momentu, krętlika czy przed rurką?)

czytaj uważnie

Długość przyponu strzałowego powinna być taka, że trzymając kij gotowy do rzutu na kołowrotku powinieneś mieć kilka zwojów plecionki (min. 3-4)

Czyli te 20 m to masz na jakieś 3 przypony.

(Od jakiego momentu, krętlika czy przed rurką?)

Poszukaj, poczytaj, zadaj sobie trud. Do lata daleko :mrgreen: Jeden obrazek jest lepszy niż 100 słów. :wink:

W którymś temacie są wstawione przez Tomaszka zdjęcia zestawów i linki do stron z pokazanymi zestawami. To Ci dużo wyjaśni- o resztę popytaj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem filmik, mniejwięcej wiem już jak.

Tylko nadal nie rozumiem jednego- tego schematu, poprostu wydaje mi się, że plecionka kilku metrowa i to przy kołowrotku jest bezsensu, bo po niej dalej ta sama żyłka, poprostu nie czaję.

Chyba, że tak..

Żyłka 400 M + kilka metrów plecionki o wytrzymałości żyłki głownej, przy krętliku zamienia się z żyłką 0,60.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego chodzi o to, że podczas rzutu ciężarkiem 100g+ powstają takie przeciążenia ża nawet żyłka 0,40mm nie wytrzymuje i przy dobrym wietrze twój zestaw wyląduje na szwedzkiej plaży :wink: . Ja używam żyłki 0,65mm (strzałowa) w kolorze czerwonym i nie wpływa to na ilość brań +0,31mm team daiwa zielono czarna a 200m rzuty nie stanowią żadnego problemu. Na początek spróbuj rzucić takim zestawem jak wyżej opisałeś (z obciążeniem trochę przesadziłeś) bez przyponu strzałowego a szybciutko zrozumiesz o co chodzi. Osobiście mam 2 takie kije cormorana i napewno je w przyszłości zmienię na inne - są trochę ciężkie. Jednak w połączeniu z kolowrotkiem c-ran big boss 6000 i drugi z shimano biomaster 8000 plus ciężarek 175g można osiągnąć bez trudu dobrą odległość. Wydaje mi się jednak, że te kije nie sygnalizują delikatnych brań. Z drugiej jednak stony jakie branie nie będzie delikatne na żyłce, przy odległości 200m. Powodzenia

Ps. tydzień temu w sobote na klifie koło grodna nie brało nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żyłka 400 M + kilka metrów plecionki o wytrzymałości żyłki głownej, przy krętliku zamienia się z żyłką 0,60.

Nie. Właśnie o to chodzi żeby przypon strzałowy miał wytrzymałość dużo większą niż żyłka główna. Oczywiście możesz zrobić jeszcze inaczej- żyłka główna i dalej 7-8 metrów żyłki np. 0,6, która jest jednocześnie przyponem strzałowym i materiałem na zestaw końcowy. Plecionka ma tą przewagę nad żyłką 0,6 mm że jest miękka i stawia mniejszy opór w przelotkach przy "odpalaniu" zestawu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem w 100% ten dział i już mniej więcej wiem jak łowić.

Ciężarek zmniejszam na 150 G i tym samym poszukam jakiejś czulszej wędki.

Tylko nurtuje mnie jeden problem, jak z sygnalizacją brań przy takim ciężarku i żyłce?

Nie było by lepiej kupić plecionkę jaxona new concept line jako głowna linka +

żyłka/plecionka wytrzymalsza od niej jako 6M przypon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem w 100% ten dział i już mniej więcej wiem jak łowić.

Kolego powie ci to co moi poprzednicy ,przypon strzałowy niema żadnego wpływu na skutecznośc połowu nie przeszkadza on rybą ja stosuje żyłkę o,25 mm trabucco SUPER na główna a na przypony strzałowe .0.50 mm ,a co do ciężarków to powiem ci tak 100g i z wąsami i będzie SUPER. :wink:

A jeszce jedno Tylko sie nie łam nawet po przeczytaniu całego tego forum nie będziesz do konca wiedział jak łowic hihi ja sam cały czas sie uczę a wędkuje od 4 lat na plaży...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

300g się używa na 80-100m głębokości. Co do odległości rzutu już Tomek pisał. Plecionkę na kuter bym wybrał cos koło 0,18 ja mam 0,15mm, a na plażę jak najcieńszą, "przypon strzałowy" z żyłki 50-100cm ma mieć mniejszą wytrzymałość od plecionki. Do spiningu z plaży w Polsce nie ma sensu używać cięższych przynęt jak 40g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okoń, płoć, do tego w nocy sandacz

Jeżeli mówimy o połowie gruntowym z plaży to nie złowiłem tych ryb. Okoń, płoć tak, ale na spławik przy palach. Sandacza nie złowiłem ani nie słyszałem by ktoś złowił tam gdzie ja próbuję.

W porcie co innego. Tam można się liczyć z każdą rybą :mrgreen:

Przeglądałem ale chodzi mi o spinning

Nie liczyłbym na jakieś efekty z plaży :roll: Raczej poszukaj portu, mola i tam poluj na okonia lub sandacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.