Skocz do zawartości
tokarex pontony

Gruntówka na suma


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. chciałbym zacząć łowić sumy, lecz mam problem z wyborem wędziska, mam na oku trzy wędki i mam nadzieję że Ktoś mi doradzi którą z nich wybrać, lub jeśli żadna z nich się nie nada to prosiłbym o inne propozycje wędek przeznaczonych do połowu tej ryby ciężką gruntówką.

1.Energo Team Silver Solid Dominant 2,7m 100-200g

http://www.centrumorka.pl/index.php?products=product&prod_id=3013

2.Cormoran Bull Fighter SUM 3m 100-300g

http://www.centrumorka.pl/index.php?products=product&prod_id=229

3.THYTAN Catfish 3.00m 150-300g

http://www.fishing-mart.com.pl/sklep/pl/dragon-thytan-catfish-g16-a165-p707-k6189.html

Jeśli Ktoś ma jakieś doświadczenia z tymi wędkami to proszę o wypowiedzenie się na ich temat.

Dodam, że chciałbym łowić na warcie w okolicy Gorzowa wlkp, gdzie sumy są na 100% i mam zamiar również poszukać ich w noteci w okolicy Krzyża wlkp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
Maniek kiedyś polecał Telstara Surf bodajże jako kij do ekstremalnej roboty.
Na potwierdzenie dodam ze na ten model kija został złowiony aktualny rekordowy sum Polski .ravek72325, a ty z brzegu łowisz czy z łodzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z brzegu, z brzegu. na Ciebie maniek właśnie czekałem, żebyś się wypowiedział w tym temacie, przeczytałem cały wątek o sumie i jak na moje oko to najwięcej do tego tematu wniosłeś właśnie Ty, więc Twoje zdanie będzie dla mnie bardzo pomocne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hallo

Jezeli chcesz lapac z brzegu to wedka (moje doswiadczenie)powinna miec minimum 3m albo lepiej ,i duze przelotki a cw tak do 300gr jest ok.

Wszystkie sumowki z malymi przelotkami sa przewarznie do polowu z ludki

Poz Peter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Gość grzechuce
THYTAN Catfish

jest jeszcze w ofercie Dragona Millenium HD Catfish 3.45 m typowa gruntowka na wasatego http://spinn.pl/wedki-sumowe/millenium-hd-catfish-3-45m-400g

400g na blank to akurt na niektore miejsca w przypadku odry kolo szczecina 100g ciezarek to minimum + przyneta zwlaszcza na trupka przydaje sie zapas mocy. co do karpiowek probowalem rzucac ciezarkiem 100g + 10cm trupkiem karpiowka 3lbs/3.6m. wcale nie jest takie przyjemne zwlaszcza jak trzeba na 30-40 metrow rzucic. mniejszy ciezarek trupek majtal w nurcie i draznil z lekka.

shimano vengeance 80 400

kijek ma dosc interesujacy dodatkowy uchwyt. kija nie znam moze jak spotkam nad odra kogos kto ma taki to podpytam. dosc ciekawe pieniadze. osobiscie mam pewien niesmak do taniego sprzetu spod logo shimano :neutral: z tanszych wedek to jak slyszalem kije cormorana bull fighter daja rade. nie wiem czy to sie tyczy kazdego modelu z serii ale ogolnie ludzie z ktorymi rozmawialem sa zadowoleni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za sporo mniejsze pieniądze polecam Mikado SCR Sea Heavy Picker cw. 400gr z wklejoną szczytówką epoksydową. Rewelacyjnie się sprawdza nad wodą , fakt jeszcze nie miałem na nim konkretnego suma ( coś ciężko w tym roku mi zacząć sezon ), ale póki co dalekie rzuty z obciążeniem 200gram (ciężarki karpiowe do wywózki -płaskie - okrągłe z wystającymi bolcami ) nie robi na nim żadnego wrażenia. Mankamentem jaki mnie denerwuje to nie za duże przelotki szczytowe - Niestety Wisła poniżej Warszawy jest strasznie syfiasta i więcej w niej papieru toaletowego płynie niż ryb, co bardzo uprzykrza łowienie - i jak po złości kiedy postawi się kijek na bardzo długo to podczas zwijania jest nie przyjemna sprawa z paprochami na żyłce i potrafią się zbijać w większe kupki zanim przejdą przez kolejną przelotkę :/. Niestety taki jest urok mojej Wisły , na innej wodzie podejrzewam, że na pewno by nie było takiego problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.