Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Staw Rzęsa


MatiQ

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Właśnie wróciłem, byłem nad wodą dopiero po 7. Najpierw długa cisza, o 7.45 przyjechał dziadek i po 10 minutach wyciągnął leszcza 30cm na pinkę. Ja twardo obstawałem przy czerwonych i obłowiłem masę krąpi, na spławik na pinke też krapie, okonik 20cm, jakieś płotki, jednym słowem - drobnica. Kukurydza i kanapki nie podnosiły ilości brań ani wielkości ryb.

Później zarzucilismy żywca :twisted: Pierwsze branie na żywca zmaściłem potwornie, bo ryba prawdopodobnie nie miała w pysku haczyka i po krótkiej walce wypluła przynętę, słabo walczyła więc prawdopodobnie był to okoń - za wcześnie zaciąłem.

Założyłem nowego żywca i rzuciłem go jakieś 20m od poprzedniego miejsca. Po godzinie spławik zniknął, a żyłka zaczęła powoli schodzić z kołowrotka, wzdłuż brzegu. Po chwili zatrzymała się, a później szybko zaczęła uciekać i zaciąłem, 30m od wędki nad wodę wyskoczył szczupak (mój pierwszy w życiu), przepłynał pod innymi wędkami więc było trochę zabawy z przekładaniem, ale ostatecznie trafił do podbieraka - 52cm. Połknął za daleko, musiałem odciąć przypon i tyle z łowienia na żywca bo zapasowego nie miałem :cry:

Wypad raczej udany, chociaż denerwują mnie te krąpie, radzą sobie nawet z 2 ziarnami kuku i czerwonym na haczyku!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem ci wiadomość, mój numer 9312478. Kupiłem haczyki, stalki, zanętę feeder, czerwone, mam trochę pinek i kuku - jutro wybieram się z feederem i żywcem, wezmę jeszcze odległościówkę bo muszę te żywce dorwać :twisted: No i jak by na feedera nic nie brało to będzie się czym pobawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, może się skuszę i wybiorę się z Tobą ale to zależy od pogody bo narazie za oknem ciemno :|, robię budzik na 4 i zobaczymy jak to będzie. W, którym mniejwięcej miejscu będziesz siedział to się spotkamy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radzio ja wogóle nie dodaje pinki do zanęty :).

Zwyczajna zanęta i do wody efekty są :):).

A co do ryb to były jedyne było jeszcze kilka brań ale nie do zacięcia.

jutro idę też może z Krzychem :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz bardzo słabo, dwa okoniki 23 i 25cm, (spi i żywiec), 20cm karpik...

Wczoraj sandacz 50cm na... 5 pinek na haczyku 12 :shock: na grunt. Żyłka była cienka, walka zażarta ale udało się go ulokować w podbieraku.

Z MatiQ'iem doszliśmy do wniosku, że staw z trzcinową wysepką jest lepszy do łowienia na grunt, natomiast więcej drapieżnika jest w stawie z ostoją ryb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staw Rzęsa 10.VII - 11.VII 2010r.

Z dnia 10 na 11 lipca wybrałem się poraz pierwszy w życiu na nockę:o.

Pogoda masakryczna upał, duchota... 33*C w cieniu.

Wszystko było by ok jak by brały rybkiouch.

Na miejscu byliśmy o godz. 18:20, po przeglądzie miejsc i krótkich pogawędek z wędkarzami nie sprzyjało nic ku dobremu...

Na 6 wędek w wodzie złowiliśmy Tylko jedną rybę, karasia 30cm.......

Na bata więcej połowiłem ale sama drobnica;).

Kilka fotek z łowiska i rybek.

873017b49ca411b5m.jpg

df7ceb37fca62ba6m.jpg

76a6929d9ce3f6dfm.jpg

d3d887172bfbc1fcm.jpg

91f9520551d1595em.jpg

18795a6cf2d0de8bm.jpg

a920f1c4030e67e4m.jpg

Ale kiełbaski z grilla smakowaliouch.

Przepraszam za jakość zdjęć, ale telefon wpadł mi do wody i nie działa muszę robić zastępczymouch.

[ Komentarz dodany przez: sinus: 03-08-10, 21:56 ]

zdjęcia ryb niewymiarowych są niezgodne z regulaminem wstawiania zdjęć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

MatiQ ponaglił mnie do aktywniejszego rozwijania tego tematu :razz:

Piątek, 06.08

Szczupol 62cm, 2,10kg

szczupak62cm.jpg

Leszcz 44cm, 1kg. Zdjęcia nie dodam bo mam jeszcze bardziej debilną minę niż na tym ze szczupakiem.

Dzisiaj bryndza z nędza, sama drobnica, 3 krasnopiórki 25-30cm, nie mierzyłem, powypuszczałem wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozkręcasz się widzę ;D, graty szczególnie za szczupłego i za lecha bo ładny grubiutki jak go widziałem podczas holu. Mi coś ten staw nie podchodzi, 3 raz i nic nie złowiłem tam, lepszy ten drugi :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj tylko leszczyk ok. 34cm (nie mierzyłem dokładnie) i... sumik karłowaty :sad: Wygoniły mnie grzmoty, ale wcześniej miałem fajną akcję. Rzuciłem na grunt na ryż preparowany, włączyłem wolny bieg żeby słyszeć branie i po 10 sekundach mocny odjazd, ryba wyciągnęła jakieś 10m żyłki więc zaciąłem, przygotowałem sobie już podbierak na to karpisko które okazało się... 25cm krąpiem, wokół którego owinął się przypon i haczyk wbił mu się w brzuch :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Właśnie, staw Rzęsa został jakiś czas temu zarybiony i zamknięty. Niedawno było "wielkie otwarcie" - nad wodą oczywiście tłumy, jak na zawodach, co na haku to w plecaku. Żałosne...

Mało co z tej ryby zostanie na wiosnę, przyjdę w kwietniu i będę wysłuchiwał narzekań, że PZW za mało zarybia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam całymi dniami przesiadują tak zwani mięsiarze. Czasami chodzę tam się przejść z ekipą, to siedzą i siaty mają w wodzie. Ale od tego tygodnia mrozy i śnieg ma być więc może nie będzie takiej presji już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom, może coś przetrwa do wiosny... Bo jak narazie to przebierania nie ma.

Dopiero jak wyłowią wszystko to pójdą... na inny zbiornik. Od zarybienia do zarybienia, szarańcza jedna. Tacy to powinni płacić za znaczki po 500zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.