Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Mikado czy Jaxon który bat wybrac???


berdi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich! :grin:

Mam zamiar w najbliższym czasie wybrac się do sklepu i nabyc nowy piękny i lekki bacik. Nurtuje mnie tylko jedno pytanie: który wybrac oraz 7 czy 8 metrów :?:

Po analizie rynku i gotówki którą mam (około 400 PLN) wybrałem 4 modele po dwa z Mikado i Jaxona.

-Mikado: Temptation i Turnament

-Jaxon: XT PRO i Profix

Pomóżczie zdecydowac którą wedkę kupic i jaką długośc.

Czekam na porady odnośnie obu firm, propozycje innych oraz wyjaśnienie jaka długosc jest lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Witam.

Moim zdaniem 8m lepsza. Zawsze przeciez mozesz ostatni element zdemontowac i bedziesz mial wedke ok 7 m, a majac 7 nie dodasz "dopalacza" gdy beda tego wymagac warunki lowiska.

Z wymienionych przez Ciebie wędek posiadam Jaxona Profix Pole 8 m.

Na "+" :

Wędka ta jest moim zdaniem znakomita. Nie dosc ze lekka, to w dodatku jest bardzo sztywna i szybka. Lowi sie b. przyjemnie. Nie gubi ryb i jest dobrze wykonana.

Na "-" :

1. Minusem tego typu wedki jest porecznosc a w zasadzie jej opor w czasie wiatru. Lowienie w czasie silnego wiatru jest praktycznie niemozliwe. Poza tym pojawia sie kwestia ciezaru uzywanych splawikow. Jezeli warunki lowiska i gatunek polawianych ryb daja mozliwosc zastosowania splawikow ok 1 gramowych to w tego typu wedce lowienie takim lekkim zestawem jest b. trudne, a gdy wieje nawet lekki niesprzyjajacy wiatr to trzeba stosowac splawiki duzo ciezsze niz wymagaja tego warunki lowiska. Praktycznie wychodzi na to ze splawikem lzejszym niz 3 gr. b. trudno sie lowi.

2. Kolejnym minusem to wrazliwosc na mechaniczne uszkodzenia. Nie chodzi mi tylko o wrazliwosc scianek ale przede wszystkim o zlacza. Pisek albo resztki zanety ktore dostana sie miedzy zlacza sa dla wedki zabojcze.

Na twoim miejscu zdecydowalbym sie na 8m.

Jezeli zas chodzi o model to wybor nalezy do Ciebie.

Najlepiej idz do sklepu i pomachaj tymi ktore Cie interesuja i wtedy zdecyduj ktora kupic.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Jaxon: XT PRO .

Mimo tylu nie przychylnych opinii o sprzęcie firmy Jaxon ta seria wędzisk jest naprawdę świetna, opinia moja dotyczy w/w bata jak i innych modeli wędzisk z tej serii. Szkoda tylko że jest dosyć drogi bo znając mętalność Polaków i tak wybiorą sprzęt innych producentów postrzeganych jako "bardziej markowych" Wiadomo że jak widzimy sprzęt z logiem Jaxon to kojarzy się nam ze sprzętem tanim i no nie koniecznie najlepszym.

Podsumowując, ja z wymienionych przez ciebie modeli stawiam na Jaxon XT-Pro Pole. A co do długości to wszystko zależy gdzie będziesz łowił no albo tak jak doradził ci dawm84.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.