Skocz do zawartości
tokarex pontony

karta wedkarska a obce jezioro


Sig

Rekomendowane odpowiedzi

witam

dopiero zaczynam swoją przygodę z wędkarstwem i dotychczas lowilem u znajomych na prywatnych stawach. W te wakacje zamierzam wyjechac na pare dni nad jezioro Resko Przymorskie. no wlasnie i chodzi mi o to, jakich oplat musze dokonac. slyszalem ze musze miec wyrobioną karte wedkarska a na miejscu dokonac jakies extra doplaty- ale czy to wystarczy? muszę byc ,,zapisany'' do kola w swojej miejscowości i oplacac jakies skladki (jestem z woj. łódzkiego)? za wszelkie info bede wdzieczny:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

musisz miec karte wedkarska + oplacone skladki na wody nizinne sprawdz czy Lodzkie ma porozumienie z tymi wodami na ktore chcesz jechac ( strona PZW ), jezeli nie to bedzesz musial w tamtym okregu oplacic skladke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze pamiętam, to Resko nie należy do PZW tylko PGRyb Mielno. Tak więc składki PZW nie obowiązują. Opłatę za wędkowanie możesz wnieść na każdej poczcie w okolicy- mają tam osobne druki wpłat. Byłem tam 2 lata temu i koszt zezwolenia na 14 dni wynosił coś około 35 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

składki PZW nie obowiązują ale muszę je mieć uregulowane? przepraszam za banalne pytania ale w kwestii karty wędkarskiej i oplat póki ci jestem zielony:)

Jeśli dobrze pamiętam, to Resko nie należy do PZW tylko PGRyb Mielno. Tak więc składki PZW nie obowiązują. Opłatę za wędkowanie możesz wnieść na każdej poczcie w okolicy- mają tam osobne druki wpłat. Byłem tam 2 lata temu i koszt zezwolenia na 14 dni wynosił coś około 35 zł.

i jak wrażenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość FALUBAZ_ZG

Poza tym uwazaj na wraki samolotow niemieckich bo kilka ich lezy w mule. Jeden nawet dosc blisko brzegu. Moglbys napisac gdzie dokladnie bedziesz lowic? Mam spory sentyment do tego jeziora i sporo moglbym o nim napisac. Polecam zasadzic sie noca na wegorza.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to nie jest woda PZW, to nie musisz mieć składek PZW, tylko zezwolenie od dzierżawcy tej wody, czyli tego PGRyb. Mielno. Ale kartę wędkarską musisz miec wyrobioną, bo ona nie ma nic wspólnego z PZW, jest to dokument uprawniający do połowu ryb, niezależnie od dzierżawcy. Sporo ludzi na legitymację wędkarską PZW mówi karta wędkarska, stąd takie pomyłki. :smile:

Koszt wyrobienia to ok. 10 zł. Musisz zdac egzamin i udac się potem do starostwa powiatowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki wielkie, wszyscy bardzo pomogliście :)

a więc jeszcze raz: w swojej miejscowości wyrabiam kartę wędkarską (z egzaminem), nie zapisuje się do żadnego koła itd, nic nie opłacam (oczywiście pomijając koszta wyrobienia karty) żadne PZW mnie nie interesuje, a po przybyciu nad jezioro reguluje opłaty za łowienie na danym zbiorniku wodnym.

Dobrze zrozumiałem? :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.

Musisz mieć kartę wędkarską oraz wykupione zezwolenie od właściciela wody. Składki PZW nikogo tam nie interesują, to wyłącznie twoja sprawa gdzie należysz.

Co do łowienia, to na Resku raczej z łodzi. Z brzegu ciężko; płytko i mocno pozarastane.

Połamania kija :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.