Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Łowisko Talar


Rafał-80-

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich ! Chciałbym się dowiedzieć od Was co możecie powiedzieć na temat tego zbiornika jakich ryb mozna się tam spodziewać, jak dojechać i jak wyglądają dopłaty dla okręgu łódzkiego (jeżeli są). Postanowiłem założyć ten temat ponieważ mam dopiero zamiar się tam wybrać a niewiele mi wiadomo o tym zbiorniku.Oczywiście chętnie bym również poczytał o ewentualnych wynikach z ww zbiornika. Za wszelkie spostrzeżenia i uwagi serdecznie Dziękuję!! Życzę wszystkim samych sukcesów połowowych!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Jezeli tak sie nazywa ta woda - Montoprzem, to lowi sie jak na Krzywiu, zerkam wlasnie na kartke z lowiskami ktore sa "dostepne" po doplacie 30PLN. Tak bylo w moim przypadku - karta sieradzka.

Ktos moglby napisac conieco o tej wodzie jednak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadąc od Dobronia po lewej za młynem to Montoprzem po prawej Talar , tak się utarło. Na Talarze nie wędkowałem nigdy. Co do Montoprzemu , to następuje tam ekspansja braniowo-wedkarzowa po każdym zarybieniu. Ogólnie występuje płoć, leszcz, lin, okoń, szczupak, karp. Polecam DSa z lekkim koszyczkiem w nocy.

Pozdrawiam całą BRAĆ !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

ostatnio byłem 3 lata temu i brały pstrągi pięknie a dwa lata emu szalał karpik rok temu wprowadzili dopłatę(ja nigdy nie dopłacam :razz: )i nie wypowiem się w temacie.W tym roku tylko obserwacyjnie podjechałem i mnóstwo wędkarzy było i siatki moczyli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

W piątek było zarybienie tego łowiska karpiem. Sobota zawody jakiegoś koła z Pabianic. Przez sobote i niedziele było tam kilkadziesiąt samochodów dziennie. Podobno w sobote jeszcze brały ale w niedziele już nie za bardzo. Czy takie działanie ma sens ... zarybiać i 100% wyławiać? Za 2 tygodznie będzie tam tak jak w ostatnim czasie ... pusto nad wodą i w wodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzies na forum juz chyba pisalismy.

Glupie podejscie do tematu przez wladze okregu / opiekunow wody.

Na pytanie - czy nie mozna wprowadzic zakazu wedkowania w takim lowisku (po zarybieniu) przez okres 7,10,14 dni - odpowiedz jest taka - nie, bo jak nie bedzie wedkarzy nad woda, to przyjada klusole i wyciagna ryby...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche OT sie robi, ale zerknij sobie na grupe dyskusyjna. Kolega Neuron opisuje wedkowanie Jez. Łąckie Duże. Tam nie maja problemu z przypilnowaniem lowiska...

Jest to lowisko specjalne z doplata, ale np. z naszego podworka - Zofiowka, tez lowisko specjalne, doplaty roczne, dodatkowe oplaty za parking i wejscie. Dopilnowac nie potrafia, tylko glupie tlumaczenia (jak pisalem wczesniej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Witam.

Dwa tygodnie temu byłem pierwszy raz na Talarze. Sporo ludzi, ale do 10-tej, później dużo mniej. Ryba sztuk 1 płoć, tak ok 15 cm. Po przeciwnej stronie na Montoprzemie zdecydowanie mniej wędkarzy.

Ogólnie ładne miejsce. Wrócę tam na pewno.

PS mam kartę łódzką, więc mogę łowić w tym roku na "sieradzkim" Montoprzemie, bez dodatkowych opłat, tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.