Skocz do zawartości
tokarex pontony

Wędzisko Gruntowo/Spławikowe


Krisuxx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Miałem dłużą przerwę w wędkarstwie i się nie orientuję w dzisiejszym sprzęcie. Che kupić dodatkową wędkę która nie okaże się czyś nie wartego swojej ceny.

A więc poszukuję wędki w granicach 3,80m do 4m wędka ma służyć do łowienia rybek sposobem zarówno gruntowej jak i spławikowej. Rodzaj wędki która mnie interesuję jest to nasadzana (odległościowa) jak i może być teleskop. Cena do 200 zł może minimalnie przekroczyć :)

Proszę o pomoc w doborze odpowiedniego sprzętu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Krisuxx, poszukaj kija Konger Albion Feeder 3.9m c.w. 90g.

Ten patyk spełni Twoje oczekiwania. Sprawdzi się jako mocna odległościówka/spławikówka i medium feeder. I nie bierz do głowy ciężaru wyrzutu oznaczonego przez producenta na 90g, taka powszechna moda na zawyżanie. Swobodnie można operować ciężarem 60-70g.

Podobnie rzecz się ma do szczytówek 2,3,4 oz. W rzeczywistości jest to około 1,2,3 oz.

Niemniej jest to bardzo fajny kijek, który spełnia dokładnie kryteria średniej mocy uniwersału. jak dobrze poszukasz, to znajdziesz cenę w okolicy 260 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Proszę o pomoc w wyborzę wędki uniwersalnej która będzie się nadawała na spławik i na grunt. Sam na wędkach się kompletnie nie znam zdaje się całkowicie na waszą wiedzę. Będę łowił w stawie głównie karpia do 1,5kg, karasia, amura, lina i płoc. W zestawie na grunt będę używał sprężyny zanętowej. Mój budżet na wędkę to max 70zł i mniej kosztuje tym lepiej.

Wszelka pomoc i propozycje bardzo mile widziane za odp z góry dzięjuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że w takim wypadku najlepiej sprawdzi się najzywklejszy, bazarowy teleskop bo ciężko pogodzić te 2 metody połowu. Ewentualnie zastanawiał bym się nad jakąś mocniejszą matchówką, jednak na temat tych kijków jestem zielony i tu powinien wypowiedzieć się ktoś bardziej doświadczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość naleśnik27

spróbuj MIkado trython feeder 3.6 do stu gram wyrzut,,,jest bardzo dobra na grunt i spławik sam używam feederów do spławika :) koszt z przesyłką ok 85 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość naleśnik27

Tedi to jest feeder on ma takie właściwośi rzutowe a jest bardzo poręczną lekka i cienką w blanku wedką ... jak ja zobaczysz to nie uwierzysz żę tam można machnąć lub nawet powiesić 100 gram :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

A co myślicie o tych wędkach? Która lepsza na spławik i na grunt?

KONGER CARBOMAXX TELE PICKER 300/40gr

http://www.allegro.pl/item1110795319_wedka...00_40_haki.html

KONGER CARBOMAXX TELE FLOAT SPECIAL 3,6/40

http://www.allegro.pl/item1091659745_konge..._40_gratis.html

Częściej będę łowił na spławik :wink:

Czy picker nie będzie za krótki ale on jest i tak najdłuższy z tej serii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.