Skocz do zawartości
tokarex pontony

słowa...


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

jestem wedkarzem od dwuch lat ...jednak mimo tego jeszcze krótkiego czasu nie wiem co oznaczaja poszczegulne słowa używane w wędkarstwie... między innymi : rynna, głowka, rufa, itd. niech kazdy napisze to co wie bardzo mi sie to przyda ... pozdrawiam ... :?::!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Ale udzieliłeś Ciapkowi informacji. Gratuluję!

Jak sądzę Ciapek jest na tyle mądry, że szukał już w internecie znaczenia tych słów, być może również na stronach www.wcwi.pl, które ja osobiście bardzo cenie. I byc może również tam zadał to pytanie. Niemniej skoro zadał to pytanie tutaj widocznie chciał uzyskać odpowiedź od wędkarzy zaglądających na to forum.

Jakbyśmy tak każde zagadnienie odsyłali gdzie inndziej niemiałoby sensu to ani żadne inne forum.

Ponadto skoro Ci sie niechce pisać to pozwól wypowiedzieć sie innym 8)

Sam jestem ciekaw co dla wędkarzy odwiedzających właśnie to forum, oznaczaja te słowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

widze ze nie tylko mnie interesuja te slowa... ale jak dotąd nikt mi tego nie powiedzial ale dzieki za ta strone ... jednak juz na niej bylem ... i tak jak napisal kolega ... chcialem sie cos dowiedziec od was ...pozdrawiam !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ramach rehabilitacji postanowiłem napisać co wiem na ten temat.

-główka - jest to sztuczne, utworzone przez człowieka ukształtowanie brzegu. jest to tama poprzeczna- w stosunku do nurtu- zwana także ostrogą najczęściej są usypane z kamieni i faszyny.ich podstawowym zadaniem polega na przesunięciu koryta głównego rzeki.

- tamy podłużne- w stosunku do nurtu- to opaski zamykajace najczęściej baseny między główkami ich zadanie jest podobne do główek.

-opaska inaczej materac może byś kamienny lub faszynowo-kamienny jest to wzmocnienie podmywanego brzegów może sięgać do kilkunastu metrów wgłąb rzeki, zmora przy gruntówce wieczne zaczepy.

a rufa to chyba tyczy się tylko łodzi ewentualnie statku i jest to tył łodzi.

dziób a po drugiej stronie rufa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Kolego Artech główka lub ostroga rzeczna jest napewno do spowolnienia nurtu rzecznego a nie do przesunięcia koryta głównego rzeki , nie wiem skąd u wędkarza odrzaniskiego taki nonsens . sorki . A pozatym jak jestem przy tym temacie , słowa ,słowa. To mam troche trudniejsze pytanie , co oznaczają w slangu wędkarskim takie słowa: przykosa, łacha,

namiał.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maniek nie uważam aby to co napisałem było nonsensem, ponieważ taką właśnie rolę spełniają główki, mają przesunąć główny nurt od niszczonego przezeń brzegu a do spowalniania nurtu rzeki służą inne twory hydrotechniczne.

a co do przytoczonych przez Cebie nazw to żaden slang wędkarski a najzwyklejsze i najprawdziwsze nazwy ukształtowania dna rzecznego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.