Skocz do zawartości
tokarex pontony

Gruba zanęta gruba płoć?


benek_n14

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Ostatnio zaobserwowałem pewną prawidłowość, po nęceniu zanętą płociową Trapera miałem mizerne wyniki (wiele zasiadek), albo wcale, albo drobnica, natomiast raz z konieczności zanęciłem (w tym samym miejscu) grubą zanętą Lin Karp tego samego producenta i... miałem najlepszy połów płoci w życiu, żadnej drobnicy, same grube płocie min 25cm do ok.+35cm (wszystko wróciło do wody), czy to możliwe, że płocie w danym łowisku wybierają taką zanętę, czy to po prostu kwestia przypadku? Proszę o Wasze opinie na ten temat, bo nie chcę za każdym razem sypać czym innym, żeby nie zrobić "śmietnika", bo wtedy nie zwabię konkretnej ryby. Spotkaliście się z takim przypadkiem? Chcę nęcić i łowić w miarę selektywnie. Dzięki z góry. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

benek_n14, na danym łowisku o danej porze nie zawsze akurat sprawdza się dany zapach(w tym przypadku płociowy, jeden z wielu). a inna zanęta karpiowa czy uniwersalna wcale nie odstrasza innych gatunków, wręcz przeciwnie bez problemu może wabić i sprawdzić się na różne ryby karpiowate. poza tym, te grubsze płocie już nie są takie "typowe" w upodobaniach.

ja ostatnio miałem fajne wyniki na linach z zanętą "leszczową na rzekę" :lol: także trzeba próbować i wyciągać wnioski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.