Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jezioro Lucieńskie i jezioro Białe


Boger88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Szukam informacji na temat tych jezior. Chodzi mi o to ,czy są tam miejsca gdzie da się podjechać autem w miarę blisko wody i rozstawić namiot by zasadzić się w nocy na jakąś rybkę z brzegu. Nigdy tam nie łowiłem ,a jechać w ciemno to trochę ryzyko. Pozdrawiam i czekam na info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Witam

Ja bylem na j. Bialym w czwartek. Nie znam jeziora wiec postanowilem podjechac na chybil trafil... Przypadkiem sie dowiedzialem ze obok stadniny jest teren PZW i tam jest dojscie do wody, pomost i kilka lodeczek...

Na jeziorze widac bylo ze woda sie podniosla o kilkadziesiat cm ale na pomoscik plywajacy dalo rade wejsc.

W rezultacie kilkugodzinnej przysiadki zlowilem kilkanascie ploci ale do duzych nie nalezaly i kilka okonkow ktore poszly spowrotem do wody bo wymiaru nie mialy...

Poza tym duzo drobnicy ktora skubie ciagle przynete...

Woda czysciutka.

Wyjazd udany. Odpoczalem od zgielku duzego miasta i na kolacje tez cos bylo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja bylem na j. Bialym w czwartek. Nie znam jeziora wiec postanowilem podjechac na chybil trafil... Przypadkiem sie dowiedzialem ze obok stadniny jest teren PZW i tam jest dojscie do wody, pomost i kilka lodeczek...

Na jeziorze widac bylo ze woda sie podniosla o kilkadziesiat cm ale na pomoscik plywajacy dalo rade wejsc.

W rezultacie kilkugodzinnej przysiadki zlowilem kilkanascie ploci ale do duzych nie nalezaly i kilka okonkow ktore poszly spowrotem do wody bo wymiaru nie mialy...

Poza tym duzo drobnicy ktora skubie ciagle przynete...

Woda czysciutka.

Wyjazd udany. Odpoczalem od zgielku duzego miasta i na kolacje tez cos bylo.

Dzięki za info. Pojadę w weekend obadać te jeziorka ,bo widzę że nikt więcej tam nie był ani nie łowił. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 year later...

Jezioro Biale bylo kiedys jednym z najczystszych i najrybniejszych jezior w okolicach Plocka. Pamietam, ze bylo to jedyne jezioro, gdzie mozna bylo pic wode prosto z jeziora

:shock::shock::shock: Bodjaze w polowie lat 90-tych jezioro oddano w dzierzawe prywatnemu gosciowi i od tego czasu na Bialym nie ma ryby praktycznie w ogole (nie jestem pewien jak wyglada sytuacja dzis, bo nie bylem tam dwa lata), bo gosc wytrzebil 95% rybostanu.

Po zakonczeniu dzierzawy wyslano tam pletwonurkow, bo ocenili stan jeziora - wrocili ze stwierdzeniem, ze nie ma co oceniac, bo tylko w miejscu, gdzie jest gleboczek (srodkowa partia jeziora) troche ryby trzyma sie na podwodnej laczce. Reszta byla kompletnym bezrybiem.

Przez lata Biale bylo wsrod plockich wedkarzy synonimem bezmyslnosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
  • 3 years later...

Odświeże temat. Mam zamiar wybrać sie na majówkę nad  j.lucieńskie. Czy możecie mi polecić miejsca gdzie będę mógł spokojnie połowić batem 6 m z brzegu ? Wszędzie piszą, że najlepiej wynająć łódkę, bo jest kiepski dostęp do wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.