Skocz do zawartości
tokarex pontony

Wybory prezydenckie 2010


pagori

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
Co przemawia właśnie za tym kandydatem? :wink:

Inteligencja przedewszystkim (życzę wielu politykom takiego IQ) i chęć bycia prezydentem który ma ochotę coś zmienić a nie zapewnienie samemu sobie lepszego bytu na jutro.Większość jego schematów pojmowania samego życia idzie równolegle z moimi przekonaniami, choćby nawet to że ten kandydat ma jakiś program który przedstawia. Życiorys i praca publicystyczna , chyba nikomu czytającemu gazety nie trzeba przedstawiać. Fantastyczne podejście do problemu emerytur , schemat rodziny w której to mąż zarabia a żona zajmuje sie dziećmi , sam w sobie problem który dotyka centralnie istoty pojmowania wolności każdego człowieka i na dodatek problem wychowania edukacyjnego i nawet wewnątrzrodzinnego dzieci.Problem sądownictwa , czyn za srogą karę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako prezydent bez zaplecza partyjnego nie ma szans na przeprowadzenie żadnego własnego programu, mógłby jedynie wetować ustawy. Reszta uprawnień prezydenckich, to trochę nominacji, ordery/odznaczenia, wojskowość i polityka zagraniczna - funkcje reprezentacyjne. Z tym ostatnim byłoby najgorzej - niepohamowany język, werbalna agresja i ciągłe obrażanie interlokutorów (szafowanie epitetem faszysta) w mojej ocenie dyskwalifikuje JKM jako kandydata do tego poważnego urzędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako prezydent bez zaplecza partyjnego nie ma szans na przeprowadzenie żadnego własnego programu, mógłby jedynie wetować ustawy. Reszta uprawnień prezydenckich, to trochę nominacji, ordery/odznaczenia, wojskowość i polityka zagraniczna - funkcje reprezentacyjne. Z tym ostatnim byłoby najgorzej - niepohamowany język, werbalna agresja i ciągłe obrażanie interlokutorów (szafowanie epitetem faszysta) w mojej ocenie dyskwalifikuje JKM jako kandydata do tego poważnego urzędu.

A który prezydent z zapleczem politycznym przeprowadził własny program.Reszta uprawnień nominacje,ordery , wojskowość i funkcje reprezentacyjne ,który z reszty kandydatów spełnia te kryteria -"reprezentacyjny" Kaczyński a może błyskotliwy Komorowski którego do dyskusji przygotowuje wikipedia dzień wcześniej.

Niepohamowany jezyk i werbalna agresja - nazwałbym to raczej trafnym ocenianiem rzeczywistości .Agresja? .... niezauważyłem , jedyne co widzę to tylko dobitne trzymanie sie własnego zdania i przekonań.

Tworząc ten temat nie chodziło mi o krytykę na temat pana JKM a o przedstawienie swojego wyboru. Lesio przedstaw nam swojego kandydata i napisz coś co skłania Cie do głosowania na niego.Być może zmienie zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezydent jeżeli będzie chciał coś przeprowadzić, to musi dysponować poparciem większości parlamentarnej, pozostaje kwestia, czy będzie miał czas na inicjatywę ustawodawczą, przy wielu innych obowiązkach.

Wyobraź sobie JKM na szczycie UE, znając jego wcześniejsze wypowiedzi na temat wspólnot. Przez nieprzemyślane i chamskie stwierdzenia głowy państwa wyrażane publicznie (w tym na forum międzynarodowym) mogłoby dojść do pogorszenia stosunków dyplomatycznych z wieloma krajami i marginalizacji nie tylko jego samego, ale kraju, który reprezentuje.

Póki co, nie mam jeszcze finalnie wybranego kandydata, ale z tego całego towarzystwa raczej wstępnie skłaniam się ku Komorowskiemu (przy wszystkich jego wadach i zaletach).

Jako twórca tematu mogłeś zrobić sondę z poszczególnymi kandydatami - to by dało jako taki obraz preferencji wyborczych na haczyku. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co, nie mam jeszcze finalnie wybranego kandydata, ale z tego całego towarzystwa raczej wstępnie skłaniam się ku Komorowskiemu (przy wszystkich jego wadach i zaletach).

A jakie są jego zalety czy wady według ciebie? Bo ja poza tym że widuje go na wałach w centrum powodzi (co zrozumiałe bo utożsamia sie z ludzmi którym zalało dobytki licząc na ich głosy) i mieleniu o prezydenturze ponad podziałami nie znam nic merytorycznego co by w tej kampani powiedział , ten kandydat nie ma własnych przekonań. Jedyne czego chce to być przed Kaczyńskim.Głosują na Komorowskiego poprostu oddajesz głos a nie głosujesz na jakieś poglądy czy przekonania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tworząc ten temat nie chodziło mi o krytykę na temat pana JKM a o przedstawienie swojego wyboru
Pagori ty poważnie ,czy czarny humor stosujesz :lol::lol::lol::wink: pomyśl o ile lat Polska by się cofnęła w rozwoju ,lekko licząc jakieś 200 lat :lol::lol::lol: .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tworząc ten temat nie chodziło mi o krytykę na temat pana JKM a o przedstawienie swojego wyboru
Pagori ty poważnie ,czy czarny humor stosujesz :lol::lol::lol::wink: pomyśl o ile lat Polska by się cofnęła w rozwoju ,lekko licząc jakieś 200 lat :lol::lol::lol: .

Jak narazie to mamy letarg od 20 lat :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie skłaniam się ku tej kandydaturze, ale przecież napisałem, że jedynie wstępnie, bo jeszcze się nie zdecydowałem. Zalety? Jedyna w chwili obecnej alternatywa dla Kaczyńskiego (największa z zalet), dobra karta opozycyjna, pełnił wysokie funkcje państwowe (doświadczenie), prezencja, wysoka kultura osobista. O jego poglądach na szereg różnych kwestii nie ma co pisać, bo każdy, kto czyta prasę/neta, na pewno je zna. :wink:

Nieco stagnacji mamy dlatego, ponieważ żadna partia nie rządziła jeszcze samodzielnie, a w koalicjach wszystko było robione połowicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie skłaniam się ku tej kandydaturze, ale przecież napisałem, że jedynie wstępnie, bo jeszcze się nie zdecydowałem. Zalety? Jedyna w chwili obecnej alternatywa dla Kaczyńskiego (największa z zalet), dobra karta opozycyjna, pełnił wysokie funkcje państwowe (doświadczenie), prezencja, wysoka kultura osobista. O jego poglądach na szereg różnych kwestii nie ma co pisać, bo każdy, kto czyta prasę/neta, na pewno je zna. :wink:

Nieco stagnacji mamy dlatego, ponieważ żadna partia nie rządziła jeszcze samodzielnie, a w koalicjach wszystko było robione połowicznie.

Krótko mówiąc też zagłosuje na Komorowskiego ale dopiero w drugiej turze i też z tych samych powodów co ty.W pierwszej turze wybieramy tego kto nam odpowiada , a w drugiej mniejsze zło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest sens głosowanie na kandydata na Prezydenta, który nie ma żadnych szans? Chyba po to by trwało to dłużej i więcej kosztowało. Choć może nie do końca, jest jedna partia, która myśli coś na tym ugrać z powodu mniejszej frekwencji w drugim głosowaniu, a jest w tym lepiej zorganizowana, bo w niedzielę po mszy ukierunkowana nawet pod presją taką jak in vitro. Proponuje aby wszyscy chcący głosować wybrali między tymi pierwszymi w pierwszym a przez to ostatecznym głosowaniu. Przecież to nasze pieniądze na to idą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.