Skocz do zawartości
tokarex pontony

Planowany zakup łodzi - Silnik, akumulator, itp.


marviz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie,

Mam w planach kupno łodzi z przeznaczeniem głównie pod wędkarstwo i rekreacje.

Łódź do wędkowania na 3 osoby (plus ew. jedna która będzie duszą towarzystwa).

Lub do rekreacji dla max 5 osób do popływania na jakieś fajne, ciężko dostępne z terenu plaże w lato.

Wybór padł na firmę Sportyacht z pod Białegostoku. Model to Style 410 którego koszt to 4500zł.

Link do strony producenta i wybranego modelu:

http://www.sportyacht.com.pl/strona,style_410,37,0,30.html

37_1263229593.jpg

Łódź waży 190kg, ma 4,1x1,55m, jest przeznaczona dla max 5 osób i silnika o mocy max 25kW. Nie pomijając że jest poprostu piękna.

Jestem z Augustowa, mamy tu mnóstwo jezior i transport z Białegostoku będę miał od tej firmy za darmo bo często tu sami bywają.

Do tego chcę kupić na początek silnik elektryczny, będzie to prawdopodobnie Neraus T55 za 800zł i do tego 2 akumulatory żelowe o pojemności 120Ah

W przyszłości może jakiś 10-15 konny silnik spalinowy do poruszania się w trudniejszych warunkach na większych akwenach.

Mam kilka pytań do osób będących w temacie:

- Jak długo można pływać na silniku 55lbs + akumulatorze 100Ah (żelowym) ? Rozumiem że zależy to od warunków takich jak; ciężar całkowity łodzi i pasażerów i warunków na wodzie. Możecie podać własne przykłady podając przy tym takie dane jak ciężar całkowity łodzi (szacunkowo), warunki w jakich pływaliście? Oczywiście nie zapominając o silniku i akumulatorze.

- Jak długo ładuje się akumulator żelowy? Wiem że potrzebne są do tego specjalne ładowarki. Prośba jak wyżej; model i pojemność, jaka ładowarka i jak długo się ładuje, wszystko z waszego doświadczenia.

- Mieszkam w bloku, mam tylko jeden garaż który w zimę jest zajmowany, jak taką łódkę można zimować? W swoich rejonach macie jakieś porty lub przystanie które przechowują łódź za kasę na zimę w swoich hangarach? lub jakieś inne pomysły.

- Jak widać powyżej, nie mam też podwórka gdzie tą łódź mógł bym trzymać na codzień, nie mam też przyczepki której koszt jest niestety znaczny tak samo brak haka w samochodzie (choć to chyba z dorobieniem teraz nie problem). Czy trzymacie swoje łódki w jakimś porcie lub przystani? Ile się za taką przystań płaci? Była by cały czas na wodzie, przykryta plandeką i zimowana tak jak wyżej.

Szczerze, wolał bym po prostu przyjechać do przystani na akwenie na którym łowię, załadować łódź, silnik, ludzi i odpłynąć, niż co raz ładować ją na przyczepkę, wodować itd.

Liczę na rozwiniętą dyskusję.

Pozdrawiam,

Marcin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Heh, marzenia nie maja granic. Zakup dopiero za rok więc planuje więcej zaoszczędzić przez ten czas.

Podoba mi się jeszcze ten model:

http://www.sportyacht.com.pl/strona,nowo__2010r__clasic_470,44,0,30.html

To już ogromna łódka i ciężka. do tego spalinowy 15-20 konny silnik i choć w ślizg nią nie wejdę to i tak sporo frajdy da oprócz wędkowania.

Ktoś się wypowie? :)

Co myślicie to tej Clasic 470 + 15 konny silnik spalinowy?

Cena łodzi to 6900zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.