Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Łapanie na porzeczkę lub na ser topinony .


Łukasz789

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie stary wędkarz doradzał mi żebym na rzece na której łowię zamiast łowić na wiśnie zaczął łowić na porzeczkę ale ja kompletnie nie wiem jak się na to łowi , jak wielki haczyk zastosować do tego łowienia , ile tej porzeczki nakładać , przecież to jest mały owoc i to tego trzeba haczyk chyba 22. A nie tka jak jak on radził 10.

Drugie pytanie dotyczy łapanie na ser topiony , przecież w wodzie ser się rozpuszcza więc ten ser ma być zamrożony?? Jakby ktoś mógł mi omówić te przynęty w szerszym kontekście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Co do porzeczki nie mam bladego pojęcia jak ją stosować, pierwsze słysze o porzeczkach na haczyku :P a co do sera kiedyś widziałem wędkarza który trzymał serek w strzykawce, serek ten juz nie miał takiej samej konsystencji jak po rozpakowaniu był troche jak Valbone (taki ser pleśniowy xd)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz789 o porzeczce Ci nic nie powiem, tu musisz kombinować. A jeżeli chodzi o serek to zależy co chcesz na niego łowić... można stosować serek topiony nakładany na haczyk ze strzykawki, może być serek topiony podsuszony, a nawet można zrobić ciasto z serkiem topionym. Ale to wszystko właśnie "zależy". Jest tego troszkę na forum, trzeba pokopać :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z porzeczką sprawa wygląda podobnie jak z wiśniami . Zakłada się na hak tak samo. Wielkość haczyka musi być oczywiscie dostosowana do wielkości owocu . Czerwona porzeczka jest dobra na mniejsze klenie i jazie , oraz czasami na wyrośnięte płocie.(latem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Ale takie wyrośnięte . Tak jak pisałem , to jest przynęta raczej na mniejsze ryby. Raz mi się trafił kleń chyba 45 cm , jak jeszcze byłem małym brzdącem . Tak to same w przedziale do 40 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak trafisz na stadko wyrośniętych i akurat będa głodne to myśle że tak :wink: Za pasem wakacje wiec też będe polował z wiśniami i porzeczkami nad rzeką wiec wtedy postaram się opisać dokładniej ze zdjęciami co i jak :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.